dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Romotop Riano 02 W prosba o opinię

    Witam

    Ten mi pasuje ale po podmianie mojego starego KZPŁW czy obsłuży moją istniejącą instalację.



    Rok budowy domu 2007 .Dom 185 m2 ,kubatura 850 m3 . KZPŁW Aqua Therm 24 kw ,opalany zawsze drewnem sezonowany grab i buk , pracujący pod rozdzielaczem płytowym 26 kW z ZCWU 350 l z grzałką elektryczną w układzie otwartym,grzeje podłogówkę ,ZCWU i grzejniki ,instalacja w miedzi bez otuliny,instalacja zabezpieczająca prace pomp UPS w układzie pracy kominka,agregat prądotwórczy Krafta 4 kW (zbytek własny prawie nieużywany) , ,KZPŁW odpalany na wspomaganiu KG piątek 18.00 do poniedziałku 8.00 w święta i wolne dni od pracy .Ktoś ma i użytkuje podobny ?


    Krótki opis

    Bardzo efektywny piec przekazujący większość ciepła za pomocą płaszcza wodnego znajdzie zastosowanie we wszystkich wnętrzach. Szerokie palenisko nadaje piecowi nowoczesny design i umożliwia spalanie bardzo długich kawałków drewna nawet 50cm.
    • specjalna opatentowana konstrukcja płaszcza wodnego TRIPLE PASS



    • chłodnica płaszcza wodnego
    • drzwiczki rewizyjne i serwisowe
    • komora spalania wykładana szamotem dla podniesienia sprawności spalania, ekonomia i ekologia
    • górny blat w wersjach: metal, kamień lub ceramika

    Jego parametry :

    Parametry techniczne

    Wysokość 1070 mm
    Szerokość 834 mm
    Głębokość 470 mm
    Waga 270 kg
    Moc regulowana 8.0-16.0 kW
    Moc regulowana wymiennika ciepła 4.5-12.0 kW
    Średnica wylotu spalin 150 mm
    Wymagana siła ciągu 12 Pa
    Wydajność 83 %
    Spalanie drewna (kg/godz.) 3,7 kg/h
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 24-01-2017 o 12:13

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Widać to za świeże by ktoś użytkował.To może ktoś powie czy taki piec kominkowy obsłuży 185m2, 850m3 kubatury i jak zmierzyć siłę ciągu w domowych warunkach samemu by stwierdzić ,że 12 Pa to norma.

    p.s.

    Nie znalazłem w opisie nic o elektronice sterującej procesem spalania.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 25-01-2017 o 08:06

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Może któryś z Panów z branży się wypowie.Jakby forest natura tu był to by mi odpowiedział. . No może jeszcze eniu , albo Bohusz.Może Wojtek lub Dariusz.

  4. #4
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pode mną temat o potrzebie pomocy.To może ja.Pomocy litości pomóżcie jak wiecie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Niktuś! Z pustego to i Salomon....Brak doświadczeń. Na oko da radę....

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pytanie podstawowe ile potrzebujesz kW ?
    Płaszcz wodny daje maksymalnie 12 kW , pozostałe 4 to promieniowanie przez szybę .


    Proponuje abyś spojrzał łaskawym okiem na piecyk Espera
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ESPERA 01 ceramika - płaszcz wodny.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	379705  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 25-01-2017 o 21:34
    Darek B

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Pytanie podstawowe ile potrzebujesz kW ?
    Płaszcz wodny daje maksymalnie 12 kW , pozostałe 4 to promieniowanie przez szybę .
    Napisałem ,że chałupa ma 185 m2 , 850 m3 kubatury , a obecny KZPŁW aqua therm 24 kw a wymiennik płytowy 26 kw.Jak patrze na te nowości to teoretycznie żaden do mnie nie pasuje.
    Dariusz ale czy ja go podłącze pod moja instalacje.Ładny.Czy ma coś co steruje elektronika.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 25-01-2017 o 21:41

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    To że piec gazowy ma 24 kW to jeszcze nic nie mówi, taka moc jest niemalże "automatycznie" wpisywana do większości projektów .

    Zobacz sobie modele Baracca TV , można jest modyfikować poprzez dodanie kolejnych warstw kafli ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ekspozycja 2.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	379706  
    Darek B

  9. #9
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    To że piec gazowy ma 24 kW to jeszcze nic nie mówi, taka moc jest niemalże "automatycznie" wpisywana do większości projektów .

    Zobacz sobie modele Baracca TV , można jest modyfikować poprzez dodanie kolejnych warstw kafli ...
    Napisałem ,że KZPŁW ma 24 kW , a ty mi piszesz o KG 24kW. ale żeby instalacja nie miała jakiś tam oporów Pan inżynier ją robiący powiedział ,że wymiennik płytowy w tym układzie musi być większy o mocy 26 kW.Jeśli o mocach znamionowych z automatu mówisz, to wytłumacz mi proszę czy np. ten w/w przeze mnie o mocy nominalnej 0d 6kW-16kW obsłuży moja chałupkę.Czy prezentowane przez ciebie jak i mój są objęte klasa 5 i gdybym kupował u ciebie jaki jest ich koszt także tej nowości mojej o której mówi Piotr.Na koniec co rozumiem przez"obsłuży". Hipotetycznie , zakupiłem w/w któryś z prezentowanych.Demontuje obudowę zabieram stary wkład , robię klar na ścianie choć nie do końca bo za ową ścianą jest pom.gospodarcze.Dla starego wkładu wystarczała izolacja już istniejąca .Po odkręceniu króćców od starego kominka i czujek włączających pompy w obiegu kominka rozumiem ,że z jakimiś tam np. redukcjami , podłączam nowy wymarzony piec kominkowy.Byłbyś był łaskaw mi to wytłumaczyć i odpowiedzieć.Nadmienię ,że powietrze zewn do kominka wychodzi z podłogi rura podajże fi 150.I jeszcze kilka słów o elektronice sterującej procesem spalania i nie tylko .Gdzie ewentualnie można go będzie zamontować (sterownik) i czy ta instalacja pod jakiś może podpadać??? Jeśli tak to pod jaki??? zapomniałem.Nie odpowiedziałeś mi jak zmierzyć w warunkach domowych siłę ciągu by mniejsza nie była jak 12 Pa.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 27-01-2017 o 07:21

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pierwsze i podstawowe jaka jest realna starta ciepła [ zapotrzebowanie na kWh przy - 20 ] bo to że na obecnym wkładzie pisze 24 to niech sobie pisze......

    Riano W to w tym przypadku niezbyt trafny wybór .

    Do grzania najlepsze są wkłady o konstrukcji jak Romotop KV 025W .

    Czy Romotp KV 025W spełnia wymagania czystości spalin ?
    Popatrz poniżej .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd6.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	379838   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd5.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	379839  
    Darek B

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Pierwsze i podstawowe jaka jest realna starta ciepła [ zapotrzebowanie na kWh przy - 20 ] bo to że na obecnym wkładzie pisze 24 to niech sobie pisze......

    Riano W to w tym przypadku niezbyt trafny wybór .

    Do grzania najlepsze są wkłady o konstrukcji jak Romotop KV 025W .

    Czy Romotp KV 025W spełnia wymagania czystości spalin ?
    Popatrz poniżej .

    Dariusz ale to cacko kosztuje powyżej 10000 tyś.

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Niktuś! Z pustego to i Salomon....Brak doświadczeń. Na oko da radę....
    Piotruś , a twoje inne od w/w sugestie?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Piotruś , a twoje inne od w/w sugestie?
    Świerzbią Cię ręce, by wydać kasę? Co Ci się nie podoba w Twoim kociołku?

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Świerzbią Cię ręce, by wydać kasę? Co Ci się nie podoba w Twoim kociołku?
    Też Cię kocham
    brawo Ty.Świerzbią moją ciemiężycielkę ,która zauważyła ,że czas na zmiany.Nie dlatego ,że zlasował się Aqua Therm tylko ,że inni mają lepsze bo nowsze.. Mój kociołek choć leciwy ogarnia domostwo ale i na niego już przyszedł czas.Jeśli sobie przypominasz na twej prezentacji w Nałęczowie nie byłem ale głośno o niej piałem.Już wtedy nosiłem się z zamiarem wymiany na lepsze urządzenie..Może Ty w swych zbiorach masz coś atrakcyjnego dla mnie i pode mnie.Jeśli tak to pokaż.Wątek skąpy ale jak się towarzystwo skrzyknie to będzie mocny.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    brawo Ty.Świerzbią moją ciemiężycielkę ,która zauważyła ,że czas na zmiany.Nie dlatego ,że zlasował się Aqua Therm tylko ,że inni mają lepsze bo nowsze.. Mój kociołek choć leciwy ogarnia domostwo ale i na niego już przyszedł czas.Jeśli sobie przypominasz na twej prezentacji w Nałęczowie nie byłem ale głośno o niej piałem.Już wtedy nosiłem się z zamiarem wymiany na lepsze urządzenie..Może Ty w swych zbiorach masz coś atrakcyjnego dla mnie i pode mnie.Jeśli tak to pokaż.Wątek skąpy ale jak się towarzystwo skrzyknie to będzie mocny.
    Wybacz, ale chwilowo nie da się rozmawiać na forum. Wszystko i tak sprowadza się do czeskiego zduństwa najlepszego na świecie i czeskich blaszanek, więc o czym tu dyskutować skoro one najlepsze?

  16. #16
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dariusz ale to cacko kosztuje powyżej 10000 tyś.
    Szokująca cena ?
    Wystarczy porównać z ....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd23.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	379936  
    Darek B

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Oglądaliśmy z ciemiężycielka to cudo i ku mojemu zaskoczeniu podobało jej się takie rozwiązanie. Widzę ,że jeszcze do końca nie możne się przekonać iż obudowy nie będzie.





    Podpytałem ale nie widziałem.Mam pytanie do Panów z branży kominkowej.Czy w swoich zbiorach macie Panowie egzemplarze piecokominka wodnego w jakiejś tam obudowie ,co nie kłóci się z ich przeznaczeniem i eksploatacją.Tak dla porównania dla mojej małżki.

    RIANO W 02 (ceramika) – 5785 zl
    RIANO W 03 (kamien) – 5785 zl
    Bardzo efektywny piec przekazjący większość ciepła za pomocą płaszcza wodnego znajdzie zastosowanie we wszystkich wnętrzach. Szerokie palenisko nadaje piecowi nowoczesny design i umożliwia spalanie bardzo długiech kawałków drewna nawet 50cm. • specjalna konstrukcja płaszcza wodnego TRIPLE PASS

    • chłodnica płaszcza wodnego
    • drzwiczki rewizyjne i serwisowe
    • komora spalania wykładana szamotem dla podniesienia sprawności spalania, ekonomia i ekologia
    • górny blat w wersjach: metal, kamień lub ceramika
    Cena kształtuje się w przedziale 4800 - 5800 zł.

  18. #18
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Skoro tak wybrałeś.
    Mam jeszcze 1 sztukę RIO ... gotowy do zabudowy .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Teplovodni krbova vlozka Romotop KV RIO W01 s vymenikem ot dvere.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	381541   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd17.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	381542   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd18.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	381543  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 14-02-2017 o 09:01
    Darek B

  19. #19
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dzięki pokażę ciemiężycielce.Zaskakujące te elementy pod obudowę.Pokaże także temu co ewentualnie miałby go wkomponować w układ mojej już istniejącej instalacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony