dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Exclamation Jak wytłumaczyć inwestorowi...że ma poważny problem z projektem od architekta?

    Spotkałam się dzisiaj z dość dziwnym "projektem"...
    Pani pytała o aranżację salonu, ale zwróciłam uwagę na dość "dziwne" rozwiązanie garażu.
    Zdjęcie jest zapożyczone, umieściła je Inwestorka na pewnej grupie pokazując projekt.
    Pozwoliłam sobie zdjęcie pokazać tu i potwierdzić moje odczucia odnośnie zaprojektowanego garażu.
    Z racji tego, że posiadam wykształcenie kierunkowe w tym temacie, zastanawiam się jak nazwać taką "pomysłowość" architekta.
    Co najlepsze, Inwestorka nie była świadoma błędów architekta dewelopera.
    Poparło mnie kilka osób odnośnie rozwiązania, ale chciałabym zapytać co sądzicie o takim projekcie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16252388_10154269253866662_7136528015472566834_o.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	379681

    1. Zwróciłam uwagę na 12cm ściankę oddzielającą garaż od reszty domu. Co prawda garaż jest w bryle domu, ale.... na logikę biorąc, to tak jakby auto stało w pokoju... Brakuje izolacji, gdyż garaż jest miejscem chłodnym, wątpię, żeby przewidziano w nim ogrzewanie... więc robi się w tym wypadku z niego mega mostek termiczny...
    2. Drzwi do garażu wychodzą prawie w salonie/aneksie... więc będzie czuć spaliny w części domu, w której nie powinno być takiej sytuacji!
    3. Brak wiatrołapu, przez co mamy kolejne wychładzanie się domu...

    Pomijając resztę rzeczy, to te 3 sprawy rzuciły mi się od razu w oczy...
    Widziałam również pozostałe piętra, które... lepiej nie mówić, bardzo ciasno, klaustrofobiczne korytarzyki... no ale to już kwestia Inwestora.
    Skupiłam się na błędach konstrukcyjnych.
    Czy Ktoś również popiera moje zdanie?
    Z racji tego, że jestem na początku drogi projektowej, chociaż z małym bagażem już, to chętnie dowiem się na takim przykładzie jak powinno być, co jest źle a co w tej (jak dla mnie) fuszerce jest kategorycznie zabronione?

    Najlepsze jest to, że dom już stoi w stanie surowym otwartym

    Jeśli Ktoś jest skłonny do dyskusji i napisania swoich argumentów czy mam rację czy nie na ten temat, to z chęcią poczytam opinie- zaznaczając że nie jest to mój projekt i nie jest mój dom.

  2. #2

    Domyślnie

    Może właścicielka lubi garażowe zapaszki a zimno wpadające z garażu będzie mieszać z ciepłem potraw kuchennych i jakoś się ta temperatura wyrówna

    A na poważnie
    Brak mi słów

  3. #3

    Domyślnie

    Dowiedziałam się, że nie jest to O DZIWO projekt i inwestycja deweloperska...
    Pani ma swojego architekta i jest to projekt indywidualny... co jeszcze bardziej mnie szokuje.
    Działka podobno jest wąska, no ale... bez przesady...

    Teraz są wątpliwości, czy ocieplić garaż od wewnątrz i czy zrobić grubszą ścianę, ale jak dla mnie to będzie już mega ciasno...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony