dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Na chwilę obecną wybór między 3 sztukami. Rozmawiałem z p. Jareckim -dzięki za informacje, z gośćmi od Ogniwo i Defro. Realny wybór chyba tylko z tych 3 kotłów.
    I teraz tak OZC jeszcze nie zrobione i nie wiem czy w ogóle - trochę mam brak danych - dom budował ktoś inny (ja go przejąłem), ale tak czy inaczej każdy z ww. osób stawia jednak raczej na 25kW,:
    Najłatwiej dostępne :
    1. Ogniwo eko plus 25kW (jak dla mnie fajna cena - 7500),retorta obrotowa, ślimak żeliwo, ecoal - podobno Mercedes, stoi po sąsiedzku.
    2. Defro komfort eko 25kW widziałem, dotykałem (cena jeszcze milsza), kwestia czy z wykonaniem żeliwnym PZ czy nie ma takiej konieczności i trochę mały zasobnik, dostępny praktycznie w spożywczym na rogu
    3. Skamp plus 25kW (cena w pełni akceptowalna,ale najdroższy), ale kusi podobno świetny palnik - tyle, że nie mam w okolicy gdzie go zobaczyć i ew. kupić.

    Wiec pewnie na pozycji 1-2 się skończy. Jakieś podsumowanie? Pozdrawiam

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Typowy wpis instalatora szarlatana z lat 80-tych 20-ego wieku
    Zapas i 1kW na 1 m2, Ci z lat 80-tych liczyli choć 1kW na 10m2
    Ja wstawiłbym tam kocioł 16 do 17kW max ale to nie mój dom
    Aha czekać na odpowiedź domu też nie trzeba, można się dowiedzieć ile energii będzie potrzebował już teraz jest od tego OZC, wtedy i decyzję można podjąć pewniej i trafniej.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 30-01-2017 o 23:56
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczmarres Zobacz post
    Jakieś podsumowanie? Pozdrawiam
    Już widzę że wdupisz się że no

  4. #24

    Domyślnie

    Myślę,że nie będzie straszna awantura,jak powiem, że te 25kW także zalecił p.Jarecki. Tak się tylko zastanawiam,w sumie ta chałupa ma te 17x12 x 2 a wg planu (bez garażu i kotłowni) =290m2 +CWU, więc wezmę 20 a w razie problemów zgłoszę sie po porady każdy mówiĺ,że OZC to teoria, a chałupa stoi w szczerym polu i nawet przyjąć te 60-70W/m2 daje 18-21kW plus CWU.No i do OZC muszę wygrzebać skądś dane...których nie mam,bo np.okna wstawione 3 lata temu,drzwi też,(kwity gdzieś się zapodzialy) skąd wsp.U wziąć?? Fundamenty robił ktoś kiedyś,musiałbym je pewnie odkopac żeby zobaczy z czego i jak są zrobione itd. Itp :/ ale nadal jestem wdzięczny. A co w kwestii wyboru modeli?

  5. #25

    Domyślnie

    Policzę na podstawie kotła z podpisu.
    25KW przy sprawności 65% (tak deklaruje ecoal).
    Musiałbyś spalić na dobę prawie 140kg węgla 24MJ by osiągnąć 25KW przy sprawności 65%
    Wyliczenie na podstawie sterownika eCoal w rbrk 12KW.

    Sam sobie odpowiedz na pytanie.
    Masz stodołę (dosłownie)?
    Czy dom?
    Znasz kogoś kto tyle spala w największe mrozy?
    Słyszałeś o takiej chałupie?
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 31-01-2017 o 01:42
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    [QUOTE=kaczmarres;7402046 każdy mówiĺ,że OZC to teoria, [/QUOTE]

    Kazdy kto tak mówi nie wie o czym mówi, u nas jest tak ze najwiecej mają do powiedzenia ci którzy nie znają sie na tym o czym mówią. Zapytaj tych którzy wiedzą co to OZC i jaka jest dokladnosc tych obliczen, co danych to nigdy nie ma tak ze brak wszystkich danych, zawsze jakies są a resztę mozna uzupelnic. To nie dom pasywny gdzie kazdy parametr musi byc podany super dokładnie. Co do mocy to liczyłem kiedys dom 550 m2 powierzchni grzanej. dobrałem, 25 kW chociaz z obliczen wynika ze 17 kW tez by było ale takie było zyczenie kilenta i kocioł ma duzy nadmiar mocy a ze jest podajnikowy to nic złego sie nie dzieje.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony