dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie Zmywarka - którą wybrać ..... Pomocy potrzebuję

    Od zawsze słyszałam, że jak zmywarka to tylko Bosch, ale od jakiegoś czasu też słyszę, że teraz Bosch już nie jest tym co kiedyś,
    Dylemat niemały mam, rozważam Hotpoint i Bosch, tu link do tego Hotpointa ma dobre parametry, http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-z...1h132-eu.bhtml Chcąc kupić Boscha z takimi parametrami musiała bym zapłacić powyżej 2700 zł.
    Ma ktoś z Was tego Hotpointa ? Wart zakupu ? Czy lepiej Bosch z gorszymi parametrami, ale Bosch ?
    Liczę na Waszą pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    I co nikt nie pomoże ?

  3. #3

    Domyślnie

    hmm to ja Ci powiem tak, Electrolux
    myślałem podobnie do Ciebie, Bosh to Bosh ale jednak zawiedziony niejednokrotnie różnego rodzaju sprzętem bosha i po radzie znajomego zajmującego się sprzedażą AGD poszedłem w electrolux / aeg oraz beko,
    mam zmywarkę electrolux z 1.7k zł i radzi sobie idealnie

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja bym jednak brał bosch, czy są inne niż kiedyś tego nie wiem. Mój stary bosch którego kupiłem w 2000r nadal działa u rodziców. Obecny tez jakoś po 7 latach nie zepsuł się. Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5

    Domyślnie

    Bierz Boscha. 3-4 lata temu kupiłem zmywarkę i do dzisiaj śmiga jak nówka. Niby Hotpointy nie są złe, ale miałem okazję zobaczyć u znajomego zmywarkę w tym samym wieku i muszę przyznać, że widać różnicę, co prawda niedużą, ale jednak.

  6. #6

    Domyślnie

    Podbijam
    Chcę kupić Boscha pod zabudowę, z panelem zintegrowanym oczywiście. Nie wiem na który model się zdecydować. Mamy kogoś mądrego tutaj?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    My zdecydowalismy sie na Bosch SMI68MS07E Zmywarka do zabudowy.

    Montaz za tydzień w czwartek, razem z meblami kuchennymi i z pozostałym sprzętem AGD spod znaku
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamillaDeMon Zobacz post
    Podbijam
    Chcę kupić Boscha pod zabudowę, z panelem zintegrowanym oczywiście. Nie wiem na który model się zdecydować. Mamy kogoś mądrego tutaj?
    Miałem jednego Boscha w mieszkaniu, teraz od trzech mam kolejny model w domu.
    Obiektywnie- ten pierwszy był lepszy. Dlatego kupiłem Boscha.

    Drugie niestety zdaża się niedomyć naczyń, a mimo iż jest z setii Silence jakoś nie powala niskim poziomem hałasu.
    Ot, sprzęt, jak i innych firm w tym zakresie cenowym....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9

    Domyślnie

    Ja zdecydowałam się kupić jednak Siemensa, to właściwie to samo co Bosch, nie mam go jednak jeszcze podłączonego, dopiero jak będę po remoncie to się okaże, czy to był dobry wybór, teraz od 14 może 15 lat śmiga u mnie codziennie bezawaryjnie Brant, oby ta też była taka bezawaryjna.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jestem daleki od teorii spiskowych ale co w tym może być. Miałem dziure w bebnie pralki. Ale obudowa bebna jest z plastiku. Kiedys byłoby to nie do pomyslenia.
    Z ciekawszych rzeczy które ostatnio znalazłem w necie to firme z wawy która reperuje panele także do pralek. Jak mi padł panel to uratowało mnie tylko ze wykupiłem 5 lat gwarancji. Ale teraz już się w to nie bawie i będe naprawiał. Oczywiście jesli się da.


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Miałem jednego Boscha w mieszkaniu, teraz od trzech mam kolejny model w domu.
    Obiektywnie- ten pierwszy był lepszy. Dlatego kupiłem Boscha.

    Drugie niestety zdaża się niedomyć naczyń, a mimo iż jest z setii Silence jakoś nie powala niskim poziomem hałasu.
    Ot, sprzęt, jak i innych firm w tym zakresie cenowym....
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Trochę podbiję ...

    Jest zmywarka dowolnej firmy w cenie 1500 zł i 2500 zł ... czytając specyfikację nie zauważam zbytnich różnic warunkujących takie różnice w cenie ... np. 5 temperatur zamiast 4 albo 6 programów zamiast 5, albo jakiś dodatkowy bajer w sterowaniu... Wnioskuje więc, że producent nie ponosi praktycznie żadnych dodatkowych kosztów ale przez prosty zabieg zmiany oprogramowania daje poczucie kupowania "lepszego" sprzętu. Czy się mylę ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  12. #12

    Domyślnie

    Również jestem ciekawa opinii nt. zmywarek. Mąż uparł się na zmywarkę-to będzie moja pierwsza zmywarka, więc na co zwrócić uwagę przy zakupie. Kuchnia otwarta na salon, więc w miarę cicha, 60 L i niekoniecznie do zabudowy. Dziękuję za wszelkie sugestie

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał margolcia2908 Zobacz post
    Również jestem ciekawa opinii nt. zmywarek. Mąż uparł się na zmywarkę-to będzie moja pierwsza zmywarka, więc na co zwrócić uwagę przy zakupie. Kuchnia otwarta na salon, więc w miarę cicha, 60 L i niekoniecznie do zabudowy. Dziękuję za wszelkie sugestie
    Też niedawno zakupiliśmy zmywarkę szkoda, że tak późno. Ja zwracałem uwagę na jak najmniejszą ilość niepotrzebnych gadżetów typu: mega wyświetlacz, timer, budzik i nie wiem co jeszcze. Kupiłem jeden z modeli Whirpool, który już wyszedł ze sprzedaży ale w sklepie jeszcze stał. Front ze stali Inox bo pod typową zabudowę nie chciałem. Też stoi w kuchnio-salonie i jest cicha, nie przeszkadza np przy oglądaniu TV. Ten model posiada tzw pełny rozmiar nie jakieś Slim czy inne chuderlaki. Mam miejsce więc i zmywarka jest w normalnej 60-cio centymetrowej szerokości. Zwróć uwagę czy jest zdejmowany blat bo ja swój zdjąłem i nad zmywarką biegnie blat kuchenny chyba, że pasuje Ci z blatem.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja mam siemensa, z którego jestem bardzo zadowolony. Ma chyba 3 programy, ale używam i tak tylko jednego. Z "bajerów" korzystam tylko z opóźnionego startu. Jest to bardzo przydatne.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sheen

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Różyny
    Kod pocztowy
    83-031
    Posty
    31

    Domyślnie

    Z tego co sie orientuje to silence w boshu tyczy sie tego trybu nocnego i wtedy zmywarka uzyskuje 41-42db a tak to ma normalnie 46db ale tryb ten trwa chyba z 5h ale moze sie mylę

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma kota to polecam zmywarkę do zabudowy Siemensa lub Boscha z wyświetlaczem tego typu:




  17. #17

    Domyślnie

    Ale o co chodzi z tym wyświetlaczem? Kot będzie w przyszłości, więc tak się zastanawiam....

  18. #18

    Domyślnie

    Mam zmywarkę boscha i pralkę od 13 lat w starym mieszkaniu, obydwa urządzenia działają do dziś. Do domu też wybrałem boscha. Zmywarka niby niezłą bo za 2300, ale nie dosusza, ma durne menu, potrafi się zawieszać. Działą na razie 2 lata bez awarii. Ogólnie nie jestem zbyt z niej zadowolony, stara brała więcej prądu ale lepiej suszyła. W pogoni za energooszczednoscia produkty są gorsze. Stara miałą trzy przyciski, jak wybrałem program 10 lat temi to używałem tylko jednego przycisku - włącz wyłącz. A w nowej zeby włączyc pranie trzeba wykonywać sekwencje klawiszy dodatkowo dłużej zmywa- program eko to prawie 4h. Podoba mi sie w nowej szuflada na sztućce - niewygodne przy wkładaniu ale dokłądniej myje

    W pracy mam zmywarkę Electrolux real XXL i przez większość czasu jest uszkodzona, przez te 2 lata byłą wielokrotnie naprawiana. Więc electroluxa nie polecam

    Mam też 2 lodówki boscha jedną z 2008 roku a drugą z 2015. Czy muszę mówić że stara jest lepsza?? No jest lepsza bo jest cicha i nawet jeśli roztapia lód to są trzaski a nie kwiczenie na 100 sposobów jak w tej nowej. Nowa mimo ze serie 6 ma szuflady w zamrażalniku bez prowadnic, wypada na ziemie dolna szuflada ogólnie dziadostwo. mam tez tańszego samsunga i jest lepsza bo szuflady są na prowadnicach

    Mam tez pralki Boscha nową i starą. nowa jest Serie 8 więc wysoki model, a stara jest podstawowa. Musze przyznać ze nowa jest dużo lepsza (dużo programów, pokazuje czas prania, sama waży pranie etc)

    Mam też 2 żelazka Philips - 2007 i 2017 kosztujace podobnie oczywiscie stare jest lepsze bo nowe przypala bawełne na ustawieniu bawełna

    Nie polecam raczej inwestować wielkiej kasy w zmywarke bo płacenie za bajery typu wyśietlacz na podłogę się nie zwróci skoro mechanicznie i konstrukcyjnie to ten sam badziew A czas życia tego sprzętu nie wiadomo jaki bedzie, moze 4 a moze 6 lat. Oby wytrzymały 10...
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 24-05-2017 o 21:49

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    W pracy mam zmywarkę Electrolux real XXL i przez większość czasu jest uszkodzona, przez te 2 lata byłą wielokrotnie naprawiana. Więc electroluxa nie polecam
    Elektrolux na sprzęt do zabudowy daje 5 letnią gwarancję producenta. Skoro taką gwarancję daje, to raczej musi mieć pewność, że w tym okresie napraw nie będzie robił, przecież to oczywiste, że nie chce dopłacać do interesu ... Natomiast jak jest ze sprzętem wspólnym w pracy, to każdy domyśli się, upraszczając nie jest szanowany, bo jest wspólny ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał clovi Zobacz post
    Wszyscy chwalą Boscha, a mi się żadna ich zmywarka w przedziale kwotowym, którym dysponowałam nie podobała. Wybrałam Whirlpool. Dlaczego? Mam osobną szufladę na sztućce, a z pozostałych dwóch mogę dowolnie układać naczynia, bo wszystkie widełki są składane. Dzięki temu mogę pomieścić wszystko. Ponadto mam bardzo oszczędny tryb eko.
    ja tez mam zmywarke z 3 szufladami i nigdy wiecej. Jest to bardzo nieprasktyczna rzecz. Szuflada na sztuce powoduje ze pozostale 2 sa nizsze i wieksze garnki lub talerze nie mieszcza sie do szuflad.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony