dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ja mam boscha z szuflada na sztucce 60 i ta szuflada to mistrzostwo swiata
    Zmywarka BOSCH SMS 58L68EU

    taki model... mega, mega zadowolony bo:
    • cicha w trybie eko (czas 3:55) czasami mam problem z okresleniem czy ona pracuje czy nie i musze sie gapic w wyswietlacz czy przeskoczy czas
    • może być szybka (program taki ktory powoduje ze zre duzo pradu, ale caly cykl trwa 1:05) co czasami mega sie przydaje
    • szuflada na sztucce.. no moglaby lepiej troszke sie wysuwac, tu sam mechanizm moglby byc lepszy ale generalnie daje rade , natomiast sama szuflada na sztuce jest strzalem w 10.. i warto doplacic te 200-250zl za model w nia wyposazony. Liczac tak: 6-7 lat ja bede uzytkowac czyli 7*365dni w roku daje 2555dni... 200zl/ daje 0,07zl dziennie i ajkbym mial nie miec tej szuflady za 7gr i sie codziennie wq... na koszyczek na dnie ktory zajmuje duzo miejsca to by mnie szlag trafil
    • daje mozliwosc regulacji szuflad, i spokojnie duze kwadratowe plaskie talerze sie mieszcza na stojaco w dolnej szufladzie, a na gorze szklanki, kubki, kieliszki do wina zatem przestrzen pieknie zagospodarowana
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    raffcio

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    W mojej kuchni mam tylko sprzęt firmy Bosch oprócz jednej usterki, które wymagała [spam] po gwarancji, która "spotkała" moją lodówkę nie mogę narzekać na sprzęty tego producenta
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 11-09-2017 o 14:31 Powód: spam

  3. #23

    Domyślnie

    Podpisuję się pod opinią o Bosch, zmywarka 114 lat chodziła bez problemów, w końcu się popsuła - ale jakby każdy sprzęt bezawaryjnie tyle czasu działał to byłoby świetnie.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał remontujesie Zobacz post
    Podpisuję się pod opinią o Bosch, zmywarka 114 lat chodziła bez problemów, w końcu się popsuła - ale jakby każdy sprzęt bezawaryjnie tyle czasu działał to byłoby świetnie.
    To chyba niemożliwe :
    "Pierwszy model zmywarki zbudowała i opatentowała Josephine Cochrane, pierwszą zmywarkę o konstrukcji takiej jak stosowane obecnie - brytyjski inżynier William Howard Livens w 1924 (za WIKI).
    Chyba, że miałeś jakiś prototyp...
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 14-09-2017 o 17:36
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #25

    Domyślnie

    ... bo widzisz Pani Josephine Cochrane podkradła mój projekt i na jego podstawie zbudowała swoją zmywarkę... Mój model użytkowałem od 1903 roku - najbardziej intensywnie w czasie wojen To oczywiście literówka miało być "14 lat", dzięki za lekcję historii

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    madalen.a

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-660
    Posty
    6

    Domyślnie

    a jak to jest z tą energooszczędnością zmywarek? mam na myśli, że PODOBNO w założeniu, że energooszczędna zmywarka zużywa mniej wody, ale nie ma kapsułek "do zmywarek energooszczędnych" zatem mniejsza ilość wody, kapsułka ta sama i ponoć pozostałości chemii zapychają zmywarkę. Prawda to czy to kolejne "urban story"?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał madalen.a Zobacz post
    a jak to jest z tą energooszczędnością zmywarek? mam na myśli, że PODOBNO w założeniu, że energooszczędna zmywarka zużywa mniej wody, ale nie ma kapsułek "do zmywarek energooszczędnych" zatem mniejsza ilość wody, kapsułka ta sama i ponoć pozostałości chemii zapychają zmywarkę. Prawda to czy to kolejne "urban story"?
    Kupiłem zmywarkę nie patrząc na klasę oszczędności. Jaka to różnica 10, 12 czy nawet 20 litrów wody. A te zapychanie to mit. Jedyne co zostaje po kapsułce to piasek ścierny, który domywa gary. Reszta jest w pełni rozpuszczalna. Piasek w ostatniej fazie wylewany jest przez pompę do kanalizy.

  8. #28

    Domyślnie

    SIEMENS SR65M091EU
    Chwalę sobie.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Mamy Boscha starszego niz nasze członkowstwo w UE. Jedna gałka cztery klawisze wyboru i piąty on/off. Pełnowymiarowa szer.60cm, metalowa komora, góra zdejmowana - mieści się pod blatem. Jeśli nie wstawiasz talerzy z resztkami indyka czy schabowego, to nie ma się co zepsuć. Myje, suszy, nabłyszcza, tylko franca nie chce sama wyjmować naczyń do kredensu.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silva Zobacz post
    a czy ma ktoś Siemensa i może polecić ? bo widziałam, że na stronie media expert jest teraz promocja na ich zmywarki i zastanawiam się nad wyborem jakiegoś modelu Siemensa.
    Ostatnio kolega napisał, że posiada taką właśnie pralkę (post został usunięty- teraz widzę że słusznie). Teraz zamierzasz kupić kolejną, nie za dużo ich jak na jedną rodzinę?
    Radzę poważnie zastanowić się nad treścią kolejnego postu.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    swojaczka

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.569

    Domyślnie

    Pierwsza zmywarka Whirpool służyla nam przez 14 lat, od dwóch lat mamy kolejną tej samej firmy

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kupiłem zmywarkę nie patrząc na klasę oszczędności. Jaka to różnica 10, 12 czy nawet 20 litrów wody. A te zapychanie to mit. Jedyne co zostaje po kapsułce to piasek ścierny, który domywa gary. Reszta jest w pełni rozpuszczalna. Piasek w ostatniej fazie wylewany jest przez pompę do kanalizy.
    Swoją zmywarkę Simens potraktowałem watomierzem i okazało się że między poszczególnymi programami jest 10 max 20% różnicy w zużyciu prądu (+- 1kW na cykl).Zmywarkę zapycha traktowanie ją jak śmietnika tzn.duże ilości pozostałości zapychają odpływ (szczególnie tłuszcz).Piasek w tabletkach , proszku (tzn. np.zeolity) i nawet w soli (jeżeli do produkcji była użyta sól tzw.drogowa powodują niszczenie pompy, zatarcie łożysk i wyszlifowanie łopat wirnika,piasek gromadzi się na dnie zmywarki w okolicach pompy(turbiny koszt ok 500-700zł).

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    madalen.a

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-660
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kupiłem zmywarkę nie patrząc na klasę oszczędności. Jaka to różnica 10, 12 czy nawet 20 litrów wody. A te zapychanie to mit. Jedyne co zostaje po kapsułce to piasek ścierny, który domywa gary. Reszta jest w pełni rozpuszczalna. Piasek w ostatniej fazie wylewany jest przez pompę do kanalizy.
    dzięki za odp!

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    [*]szuflada na sztucce.. no moglaby lepiej troszke sie wysuwac, tu sam mechanizm moglby byc lepszy ale generalnie daje rade , natomiast sama szuflada na

    Jakie zmywarki 60cm do zabudowy (najlepiej cały front) mają szufladę?
    Dotąd namierzyłem tylko Ikea HYGIENISK czyli pewnie jakiś Elektrolux też to ma. Tylko cena trochę zniechęca.
    Ale co jeszcze?

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Może coś wybierzesz.
    Dzięki wielkie.

    Teraz na placu został Siemens iQ300 SN636X03ME vs Sharp QW-GD53I443X

    Niby Sharp ma teoretycznie wszystko lepsze - ale dla mnie w kategorii "zmywarka" to egzotyk. Ma ktoś doświadczenia?

  17. #37

    Domyślnie

    Witajcie, trochę się dorzucę do tematu. Mam zmywarkę electrolux ESL66010 pod zabudowę. Półka średnia kosztowała ok. 2k pln. A teraz jej historia.
    Obecnie ma 9 lat.
    - Po ok 2,5 roku wysiadł moduł. koszt w serwisie z naprawa ok. 600-800 PLN. Dzięki internetowi znalazłem przyczynę i na prawiłem poprzez wymianę przekaźnika w module koszt 3PLN i jakieś 45 minut wprawnej pracy. Temat dość znany w zmywarkach Electrolux/AEG. Jak przeczytałem średnio po 300 użyciach zmywarki zaczynają się problemy.
    - po ok. 5 latach wymiana kółek kosza plastik rozpada się ze starości
    - Kolejna usterką po ok 7 latach eksploatacji był wąż łączący studzienkę filtra z pompą spustową – rozpadł się. Oryginalny jest klejony do ww studni. Koszt zamiennika ok 80 pln. Ja wykorzystałem wąż silikonowy fi40.
    - Kolejna usterką po ok 9 latach eksploatacji był wąż łączący studzienkę filtra z pompą myjącą – rozpadł się. Oryginalny jest klejony do ww studni. Koszt zamiennika ok 80 pln. Ja wykorzystałem wąż silikonowy kolano fi40.
    Gdzies międzyczasie zsuną się wąż z króćca studni filtra na którym jest zgrubienia lub rowków które by powodowały trzymanie węza na miejscu (wada konstrukcyjna)
    Podsumowując powyższe usterki ewidentnie wynikają z zaprogramowanego starzenia
    Ostatnio edytowane przez slawzz ; 10-12-2018 o 13:25 Powód: Uszczegółowienie

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Miałem elektroluxa model chyba 6030 o ile pamietam. Uzywałem go bezusterkowo przez 6 czy 7 lat, srednio jedno mycie dziennie. Sprzedalem jako sprawną wraz z mieszkaniem (dostałem za nią 500zł). Sam dalem chyba 1100zł jak była nowa. Więc zlego słowa nie powiem...

  19. #39

    Domyślnie

    Ja w domu mam prawie całe duże AGD od Electrolux/AEG i niestety to nie to samo co jakieś 15 lat wstecz lub więcej.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Masz dziewięcioletnią zmywarkę Electrolux. Wcześniej (15 lat temu) też miałeś Electrolux i po 6 latach wymieniłeś na nowego Electroluxa?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony