dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trzciniak61

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Posty
    45

    Domyślnie

    Nie narzekam, PC daje radę podniosłem temperaturę z 22 na 23,5 (23-24) przy temperaturze 23,5 domownicy odczuwają komfort cieplny.
    Dom 128 mkw, wskaźnik zapotrzebowania na moc-65W/m2, pompa ciepła P-W firmy KLIMON moc 14kW, pierwszy sezon grzania tym urządzeniem, do tej pory kocioł miałowy zasypowy firmy FAUSTMAN - zużycie miału ok 3,5t za sezon 2015/2016 poprzednie lata bardzo podobnie.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał trzciniak61 Zobacz post
    Nie narzekam, PC daje radę podniosłem temperaturę z 22 na 23,5 (23-24) przy temperaturze 23,5 domownicy odczuwają komfort cieplny.
    To ok,
    a przy dużych mrozach np poniżej 20 st (nie wiem skąd jesteś - u mnie w okolicach Jeleniej Góry było raz w nocy -23st i kilka dni po -20st) , PC też dawała radę-czy dogrzewałeś ?
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    z dużej chmury mały deszcz
    Marszałek województwa przeznaczył 500kPLN na dofinansowanie kolektorów słonecznych, fotowoltaiki oraz pomp ciepła (oprócz gruntowych). Na spotkaniu bylo około setki osób, skorzysta max. 40 osób. Dla innych ciekawą informacją może być to, ze w niektorych innych wojewodztwach działają podobne programy - padł przykład mazowieckigo z dofinansowaniem na poziomie 80%.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    padł przykład mazowieckigo z dofinansowaniem na poziomie 80%.
    Bajki.
    Ale jak nie, to daj namiary, bo chętnie bym się załapał.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Moja gmina daje 80% - nie wiem co z tego wyjdzie.
    Wcześniej pisałem już na forum o gminach z mazowieckiego i ich programach "80%"

    Malo jest chętnych - z WFOŚIGW w Wawie wnioski przyjmowano długo, a w tym roku było 15 tysięcy na pompy ciepła. Dziwi mnie że przy takiej dopłacie nie było chętnych
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Malo jest chętnych - z WFOŚIGW w Wawie wnioski przyjmowano długo, a w tym roku było 15 tysięcy na pompy ciepła. Dziwi mnie że przy takiej dopłacie nie było chętnych
    No właśnie rozeszło się szybciutko, z tego co wiem. I to tylko 40 czy 50% było i jeszcze podatek od tego trzeba zapłacić. 15K to wychodziło na tak drogie rozwiązania, że opłacalne są w nielicznych domach (raczej starych, energochłonnych, których mieszkańcy więcej by zyskali docieplając, niż wywalając własne 30K na PC).

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No właśnie rozeszło się szybciutko, z tego co wiem.
    2 tygodnie.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Moja fantastyczna gmina dopiero w tym roku zdecydowała się dorzucić od siebie 50% poniesionych kosztów na PC PW, fotowoltaikę lub solary... Szkoda, że jak chodziłem do nich w zeszłym roku i pytałem o dofinansowanie, to kręcili głowami, że nie ma się kto u nich tematem pozyskania środków na te cele zająć.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  9. #29

    Domyślnie

    w mojej gminie dofinansowania na pompy ciepła brak no chyba ,że pod ten pkt ona da rade podejść :

    "Montaż pieca zasilanego prądem elektrycznym wraz z podłączeniem do sieci energetycznej oraz wewnętrznej linii zasilania."

    jak myślicie?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No właśnie rozeszło się szybciutko, z tego co wiem. I to tylko 40 czy 50% było i jeszcze podatek od tego trzeba zapłacić. 15K to wychodziło na tak drogie rozwiązania, że opłacalne są w nielicznych domach (raczej starych, energochłonnych, których mieszkańcy więcej by zyskali docieplając, niż wywalając własne 30K na PC).
    2 tygodnie do mało? Jak ja składałem to już drugiego dnia ogłosili koniec naboru. A w 2014 ludzie stali w kolejce cała noc i limit skończył się pierwszego dnia.
    Co do kwoty 15 tysi? Ile Panasonic 9kw kosztuje KATALOGOWO? + Robocizna?

    Nie widzę problemu by uzyskać te 15tys.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Nie widzę problemu by uzyskać te 15tys.
    To 40K zł trzeba w sumie wydać. Z czego 25K z własnej kieszeni. Zakładając, że za 5K można kupić odpowiednik funkcjonalny na prąd 1:1 zostaje 20K zł różnicy. Co przy rónicy w cenie kWh ciepła 30 vs 10gr daje 100MWh czyli przy domu o zapotrzebowaniu 10MWh/r zwróci się za 10 lat. Tyle, że trzeba jeszcze doliczyć płatne przeglądy i pewnie coś w 10 lat trzeba będzie też naprawić.
    Trzeba mieć dosyć prądożerny dom, żeby instalacja takiej PC się zwróciła zanim zacznie się sypać.

    Więc tak, dziwię się, że tak szybko kasa się rozeszła.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Próbowałem się podpytać o dofinansowanie do pompy ciepła w WFOŚiGW w Katowicach i dostałem taką odpowiedź:

    "Dzień dobry, niestety dla nowo budowanych budynków jednorodzinnych nie mamy żadnego wsparcia finansowego."

    Czyli pierwsze muszę założyć "nieekologiczne" źródło ciepła, żeby potem, przy wymianie dostać dofinansowanie do "ekologicznego"?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Próbowałem się podpytać o dofinansowanie do pompy ciepła w WFOŚiGW w Katowicach i dostałem taką odpowiedź:

    "Dzień dobry, niestety dla nowo budowanych budynków jednorodzinnych nie mamy żadnego wsparcia finansowego."

    Czyli pierwsze muszę założyć "nieekologiczne" źródło ciepła, żeby potem, przy wymianie dostać dofinansowanie do "ekologicznego"?
    Niestety tak to chyba teraz wygląda. Oczywiście jest to kompletnie nieopłacalne i nikt tak pewnie robić nie będzie. Tym bardziej że nowe przepisy zabronią Ci zakładania tanich kotłów, które nie spełniają norm itp itd.

    Poza tym te programy i dofinansowania co chwilę się zmieniają... W Krakowskim WFOŚiGW dowiedziałem się że będą przekazywać jakieś środki do gmin i gminy mogą podjąć decyzje na jakie dotacje je przeznaczą.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymek008 Zobacz post
    Tym bardziej że nowe przepisy zabronią Ci zakładania tanich kotłów, które nie spełniają norm itp itd..
    Witam !

    Ostatnio pojawiła się inforamacja, że w projekcie rozporządzenia znajdzie się zapis nakazujący sprzedaż od 1 października 2017 tylko kotłów V klasy. Jednak realnie do lipca 2018 będzie można kupić kocioł gorszej klasy, ponieważ wprowadzono zastrzeżenie dotyczące kotłów wyprodukowanych, a niewprowadzonych do obrotu ani do użytkowania przed 1 października 2017.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #35

    Domyślnie

    Coś się ruszyło w temacie dofinansowań, niestety na razie tylko na terenie WFOSIGW Olsztyn, ale program ciekawy moim zdaniem. Może wkrótce podobne będą w całym kraju.

    http://wfosigw.olsztyn.pl/wp-content...ntacja-EWA.pdf

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    Coś się ruszyło w temacie dofinansowań, niestety na razie tylko na terenie WFOSIGW Olsztyn, ale program ciekawy moim zdaniem. Może wkrótce podobne będą w całym kraju.

    http://wfosigw.olsztyn.pl/wp-content...ntacja-EWA.pdf
    Bardzo ciekawy program i spora pula pieniędzy do przeznaczenia min. na rozwój OZE, a także aut elektrycznych oraz stacji ładowania. Na pewno wzbudza większe zainteresowanie niż przygotowywany program REGION, do którego udziału na tą chwilę zgłosił się tylko jeden wojewódzki fundusz.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #37

    Domyślnie

    ja właśnie przystąpiłem to stowarzyszenie błękitna atmosfera, która to przy pomocy funduszy europejskich oferuje panele fotowoltaiczne i pompy ciepła z dopłata 69
    % po stronie klienta. Stowarzyszenie otrzyma 85% dofinansowania.
    Pytanie do znawców, czy takie stowarzyszenie mogą być niebezpieczne, jak sprawdzić wiarygodność, uczciwość tego stowarzyszenia. Koszt projektu instalacji to 1400zł, płatny przed realizacją.
    http://blekitnaatmosfera.pl

    "Poziom dofinansowania projektu OZE dla uczestnika projektu „Błękitna Atmosfera” wynosi 85% kosztów kwalifikowanych netto, (podatek VAT nie jest kosztem kwalifikowanym w projekcie), wyliczonych szacunkowo dla każdego zestawu indywidualnie, oraz po przeprowadzeniu procedury przetargowej na dostarczenie sprzętu i wykonanie montażu.
    Kwota wpisowego, pokrywa koszt przygotowania indywidualnego projektu technicznego instalacji oraz koszt napisania wniosku o dotację instalacji, w razie rezygnacji z uczestnictwa nie podlega zwrotowi."

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    licząc nawet 80% dofinansowanie to te ceny z tabelki to jakiś kosmos w przeliczeniu na 1kW mocy zainstalowanej. Coś tu śmierdzi, ale twój wybór daj znać jak będziesz miał więcej info.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tabelka-iy914psf.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	384886  
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Hmm co w tym ciekawego ? To pozyczka z 2 % w skali roku, jak spłacisz większość rat to ci umorzą 10 % - przy załozeniu że instalacja będzie kosztować np 30 tys zł dostaniesz zwrot 3 tys. zł a te 2 % to już bank cię skubie. Jak dobrze pogadasz z dealerem pompy to te 10 % możesz stargować.

  20. #40

    Domyślnie

    @marxxx , napisz coś wiecej na temat kosztów, jakie podzespoły, jakich firm te zestawy.
    Może ktoś już skorzystał z oferty Stowarzyszenia Błękitna Atmosfera ?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony