dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Hej, jestem z Małopolski. w chwili obecnej dla nowobudowanych domów nie ma zadnych dotacji. natomiast mam info z WFOŚ mam informację, ze w 3 kwartale tego roku maja byc przyznawane środki w ramach programu RPO 4.1.1 właśnie dla nowych inwestycji. Niestety beneficjentem tych środków moze byc gmina lub jakaś organizacja.
    należy zatem wystąpić z wnioskiem do gminy żeby przystąpili do programu.
    NAmawiam wiec osoby z Małopolski a szczególnie z gminy Niepolomice o atakowanie swoich urzedów gmin. ja juz robiłam rozeznanie u nas ale rozmawiałam z szeregowym pracownikiem, który informację o tym ze zamierzam grzać dom PC i to PW skwitował "zastanów sie dziewczyno" ( przechwalał sie ze jest audytorem energetycznym)
    W tym tygodniu zamierzam składać projekt do PNB wiec zahaczę o pana kierownika z odpowiedniej komórki

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    rozmawiałam z szeregowym pracownikiem, który informację o tym ze zamierzam grzać dom PC i to PW skwitował "zastanów sie dziewczyno" ( przechwalał sie ze jest audytorem energetycznym)
    W tym tygodniu zamierzam składać projekt do PNB wiec zahaczę o pana kierownika z odpowiedniej komórki
    No właśnie przyuczony audytor po kursie . Znam takiego kelnera.

  3. #43

    Domyślnie

    @pesce ,Twój wpis o RPO rzuca korzystniejsze światło na działania stowarzyszeń w sprawie dofinansowań. Ciekawe jak to będzie wyglądać.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Śląskie atakuje smog!
    Można wyciągnąć 7,5k na PW i 12,5k na gruntówkę.
    http://www.wfosigw.katowice.pl/files..._smog_stop.pdf
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    Hej, jestem z Małopolski. w chwili obecnej dla nowobudowanych domów nie ma zadnych dotacji. natomiast mam info z WFOŚ mam informację, ze w 3 kwartale tego roku maja byc przyznawane środki w ramach programu RPO 4.1.1 właśnie dla nowych inwestycji. Niestety beneficjentem tych środków moze byc gmina lub jakaś organizacja.
    )
    Ja właśnie przystąpiłem do takiego programu poprzez jedną z organizacji, Gminy jakoś nie maja dużego zapału i pośpiechu w przygotowaniu wniosków. Duże fundusze przyznano na centralną część Śląska. Organizacja za której pośrednictwem będę miał montowane panele fotowoltaiczne teraz rozpoczyna drugi nabór wniosków na pompy ciepła i panela fotowoltaiczne z dofinansowaniem 85% kosztów kwalifikowanych (po stronie klienta 69% realnego dofinansowania) Teraz zbierają wnioski z południowej części śląska, (Bielsko, Cieszyn) i z tego co mi mówili rozważają też Małopolskę( musi być więcej chętnych niż jedna osoba). Jak jesteś zainteresowana to pisz na PW, dam Ci telefon do kontaktu.
    Ostatnio edytowane przez marxxx ; 07-04-2017 o 09:00

  6. #46
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    A dzie Opolskie ? w czarnej d....e

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał marxxx Zobacz post
    Ja właśnie przystąpiłem do takiego programu poprzez jedną z organizacji, Gminy jakoś nie maja dużego zapału i pośpiechu w przygotowaniu wniosków. Duże fundusze przyznano na centralną część Śląska. Organizacja za której pośrednictwem będę miał montowane panele fotowoltaiczne teraz rozpoczyna drugi nabór wniosków na pompy ciepła i panela fotowoltaiczne z dofinansowaniem 85% kosztów kwalifikowanych (po stronie klienta 69% realnego dofinansowania) Teraz zbierają wnioski z południowej części śląska, (Bielsko, Cieszyn) i z tego co mi mówili rozważają też Małopolskę( musi być więcej chętnych niż jedna osoba). Jak jesteś zainteresowana to pisz na PW, dam Ci telefon do kontaktu.
    Tam gdzie mieszkam Gmina zbierała chętrnych na dofinansowanie na PV albo pompę ciepła.
    Obsługą tego zajmowała się firma z innej miejscowości i warunkiem zapisania się na dofinansowanie było zlecenie tej firmie "audtytu energetycznego" mającego na celu określenie jaka jest potrzebna pompa czy też PV , nie mówimy ...
    Kosztowało to chyba 1000zł (czy też 2000zł) a jak chcialo się skorzytsać z pompa+PV to 2000 czy 4000zł.

    Jak przeczytałęm warunki to firma "gwarnatowała" wykonanie audytu , ale jakby dofinansownaie nie zosytało przyzane lub w mniejszej wartości to oczywście firma umywała rączki ...

    Dalsze zapisy były niesamowicie niekorzystne , bo dzięki dopłatom nie można było wyproduowanej energii sprzedawać i zarabią a jedynie na własny użytek .

    Dałem sobie spokój , później się okazalo że większosć nie otrzymała dopłat i nic z tego nie było , bo program dopłat się skończył (brak funduszy) .
    Jedynym zwycięscą była ta firma która skroiła ludzi z kasy za "badanie" które do niczeg im się nie przyda ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam ponownie!

    Niedawno na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pojawiła się informacja o naborze do programu SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku.

    Kwota dotacji, wynosi 25 % kosztów zadania, a udzielenie dotacji możliwe jest wyłącznie na:
    -kotły opalane paliwem stałym z załadunkiem automatycznym, spełniające wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012,
    -kotły opalane biomasą (kotły na pellet), spełniające wymogi 5 klasy, wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012
    Program dodatkowo przewiduje dofinansowanie na zabudowę systemów grzewczych z udziałem odnawialnych źródeł energii służących do podgrzewu ciepłej wody użytkowej (pompy ciepła, kolektory słoneczne)

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Śląskie atakuje smog!
    Można wyciągnąć 7,5k na PW i 12,5k na gruntówkę.
    http://www.wfosigw.katowice.pl/files..._smog_stop.pdf
    Dzięki za info.
    Niestety dofinansowanie nowo budowanych domów nie dotyczy :/ ale przynajmniej przewidzieli coś dla istniejących budynków.

    Osoby uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie w ramach Programu:
    2.1. Podmioty uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie to osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami oddanego do użytkowania i ogrzewanego jednorodzinnego budynku mieszkalnego, w treści Regulaminu zwane dalej Dotowanym.
    Przez jednorodzinny budynek mieszkalny należy rozumieć budynek wolnostojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 30-04-2017 o 15:57

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dilleer

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żarki-Letnisko
    Kod pocztowy
    42-311
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Jestem nowy na forum i mam do Was pytanie.
    Ostatnio w mojej miejscowości było organizowane spotkanie odnośnie dofinansowania w wysokości ok 70% na PC i PV. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie o nazwie BŁĘKITNA ATMOSFERA. Pan na prezentacji rzeczowo poinformował nas o warunkach ubiegania się o dotację itp. Ogólnie brzmiało to wszystko fajnie i pięknie ale jakoś nie chce mi się do końca w to wszystko wierzyć. Na stronie WFOŚiGW faktycznie jest takie stowarzyszenie i złożyło wniosek o dotacje. Pan na prezentacji twierdził że są pewni na 99,9% że tą dotację otrzymają bo już raz udało im się dostać grant ale jak się rozejrzałem co to za stowarzyszenie to okazuje się że zostało powołane stosunkowo niedawno i nie wydaje mi się aby w tym czasie udało im się już raz zaliczyć dotację stąd moje pytanie:
    Czy ktoś mógłby mi udzielić więcej informacji nt tego stowarzyszenia czy faktycznie ktoś może ma PC lub PV z dotacji którą dostalo to Stowarzyszenie?
    Pytam ponieważ osoby chętne do załapania się na dotację muszą wpłacić za projekt od 1400 do 1800 zł. i mam przeczucie że gdyby nie dostali dotacji to te pieniądze przepadną bezpowrotnie a nie chcę wywalać w ciemno takiej kasy.

    Bardzo proszę o jakiekolwiek info odnośnie tego Stowarzyszenia.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał dilleer Zobacz post
    Witam!
    Jestem nowy na forum i mam do Was pytanie.
    Ostatnio w mojej miejscowości było organizowane spotkanie odnośnie dofinansowania w wysokości ok 70% na PC i PV. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie o nazwie BŁĘKITNA ATMOSFERA. Pan na prezentacji rzeczowo poinformował nas o warunkach ubiegania się o dotację itp. Ogólnie brzmiało to wszystko fajnie i pięknie ale jakoś nie chce mi się do końca w to wszystko wierzyć. Na stronie WFOŚiGW faktycznie jest takie stowarzyszenie i złożyło wniosek o dotacje. Pan na prezentacji twierdził że są pewni na 99,9% że tą dotację otrzymają bo już raz udało im się dostać grant ale jak się rozejrzałem co to za stowarzyszenie to okazuje się że zostało powołane stosunkowo niedawno i nie wydaje mi się aby w tym czasie udało im się już raz zaliczyć dotację stąd moje pytanie:
    Czy ktoś mógłby mi udzielić więcej informacji nt tego stowarzyszenia czy faktycznie ktoś może ma PC lub PV z dotacji którą dostalo to Stowarzyszenie?
    Pytam ponieważ osoby chętne do załapania się na dotację muszą wpłacić za projekt od 1400 do 1800 zł. i mam przeczucie że gdyby nie dostali dotacji to te pieniądze przepadną bezpowrotnie a nie chcę wywalać w ciemno takiej kasy.

    Bardzo proszę o jakiekolwiek info odnośnie tego Stowarzyszenia.
    Witam,
    u mnie był podobny temat - tylko 300pln na projekt.Dofinansowanie teoretyczne do 86% , a realistyczne 70%.
    Sprawa była organizowana u nas w Gminie- po dwóch spotkaniach okazało się , że jest za mało chętnych i temat upadł...
    Ogólnie zastanawiałem się tylko czy będzie jeden wykonawca i jaki limit inwestycji .
    To tyle jeśli chodzi o tego typu dotację..
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony