dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Instalacja elektryczna z elementami automatyki w oparciu o Satel i F&Home Radio

    Witam,

    Ruszam z budową domu i zastanawiam się nad wyborem systemu do zarządzania instalacją i automatyką.

    Zastanawiam się nad zastosowanie systemu F&Home Radio z instalacją alarmową Satela.

    Czy ktoś miał styczność z systemem F&H i może się wypowiedzieć?

    Co do samej instalacji to główne funkcje, które chcę uzyskać to sterowanie roletami i oświetleniem (uruchamianie oświetlenie przez czujniki ruchu, ściemnianie w wyznaczonych godzinach, wyłączanie co niepotrzebne przy uzbrajaniu) i sterowanie ogrzewaniem, monitoring. W przyszłości jakieś sterowanie podlewaniem ogrodu.

    Pozdrawiam,
    K.

  2. #2

    Domyślnie

    Radio - niezależnie od systemu stosuje się gdy brakuje kabli.
    Satel - do alarmu tak, ale automatyki na dziś to nie.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lubek_KL Zobacz post
    Witam,

    Ruszam z budową domu i zastanawiam się nad wyborem systemu do zarządzania instalacją i automatyką.

    Zastanawiam się nad zastosowanie systemu F&Home Radio z instalacją alarmową Satela.

    Czy ktoś miał styczność z systemem F&H i może się wypowiedzieć?

    Co do samej instalacji to główne funkcje, które chcę uzyskać to sterowanie roletami i oświetleniem (uruchamianie oświetlenie przez czujniki ruchu, ściemnianie w wyznaczonych godzinach, wyłączanie co niepotrzebne przy uzbrajaniu) i sterowanie ogrzewaniem, monitoring. W przyszłości jakieś sterowanie podlewaniem ogrodu.

    Pozdrawiam,
    K.
    F&Home radio z tego co wiem nie ma sprzęgu cyfrowego do integracji z systemami alarmowymi. Jedynie za pomocą wejść i wyjść a to taka integracja na około nie dająca zbyt wiele możliwości. Poza tym poco radio do nowego budynku?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekwolski

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Tak jak napisał mój przedmówca. Nie pakuj się w system radiowy! A jeśli już koniecznie chcesz to przynajmniej nie w tą firmę. Inne systemy posiadają na pewno lepszy stosunek cena/możliwości.

  5. #5

    Domyślnie

    Dla jasności mam zamiar kłaść wszystko co się da na kablach.
    Kontaktowałem się z F&H i sami odradzają swój system przewodowy bo go już nie rozwijają, dla tego pisałem, że w oparciu o F&Home Radio. Satel tylko do alarmu + integracja z systemem i wykorzystanie czujników do sterowania np. oświetleniem.

    Pytanie bardziej o sam system F&H. Jakie ma plusy/minusy.

    "Inne systemy posiadają na pewno lepszy stosunek cena/możliwości."
    Czyli np. jaki? Ostatnio zapoznałem się jeszcze z Ampio i wydaje się wypadać nieźle.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lubek_KL Zobacz post
    Kontaktowałem się z F&H i sami odradzają swój system przewodowy bo go już nie rozwijają, dla tego pisałem, że w oparciu o F&Home Radio.
    Czyli właśnie sami pokazali największą wadę swoich produktów - wprowadzają coś i później przestają rozwijać. Oczywiście może doszli do takiego poziomu, że konkurencja dogoni ich za 100 lat, w co oczywiście wątpię


    Satel tylko do alarmu + integracja z systemem i wykorzystanie czujników do sterowania np. oświetleniem.
    Czujniki alarmowe całkowicie nie nadają się do sterowania oświetleniem. Mają zauważalne opóźnienie, co będzie bardzo denerwujące przy właczaniu światła.

    Pytanie bardziej o sam system F&H. Jakie ma plusy/minusy.
    Osobiście staram się trzymać jak najdalej od produktów tej firmy. Ale może jakieś plusu ma ten system, nie wiem, nie interesowałem się. Na pewno minusem jest uzależnienie od jednej firmy, która jak widać potrafi zakończyć wspieranie produktu.

  7. #7

    Domyślnie

    Dodam tylko że to już jest chyba druga lub trzecia odsłona wersji radiowej, tym razem podobno z naciskiem na homekit.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony