dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Ustawienie mebli w pokoju oraz kolor ścian

    Cześć,
    proszę was o pomoc w ustawieniu mebli oraz doborze koloru ścian, bo ja nie mogę nic konkretnego wymyślić.
    Zacznę od początku. Jestem młodą osobą i pomimo tego, że pracuję to mieszkam z rodzicami. Mój pokój jest na poddaszu w domu, z obu stron są sąsiednie pokoje, okna są od strony północy, drzwi otwierają się do środka, metraż to około 12 mkw. Mebli jest sporo, w ostateczności może wylecieć biurko z fotelem. Kanapa w rogu na noc służy jako łóżko. Kaloryfera wolałbym nie zasłaniać. Zależy mi na tym, aby kanapy były do siebie zwrócone prostopadle w taki sposób by mogło siedzieć razem więcej osób w przypadku wizyty znajomych. Szukam inspiracji w internecie od kilku tygodni i nic.
    Widok z góry na pokój:

    Rzut izometryczny:

    Jeśli chodzi o kolor ścian to myślałem, żeby ściana z drzwiami miała jakiś ciemny kolor (może granat taki jak kanapy?) a pozostałe trzy jasny, lecz nie biały, bo teraz to zlewa się z meblami.

    Liczę na Waszą pomoc i ciekawe pomysły!

  2. #2

    Domyślnie

    De facto przyglądając się temu nic lepszego podejrzewam nie wymyślisz. Ewentualnie możesz pomyśleć o ustawieniu łóżka pod skosem - i tak rzadko z niego korzystasz, także nie warto dawać mu jakiegoś super dostępnego miejsca. Jeśli chodzi o kolor ścian - unikaj ciemnego koloru, ponieważ to poddasze i okna są pod kątem - wpuszczą mniej światła (a to strona północna). Może dwa jasne kolory?

  3. #3

    Domyślnie

    Też radziłbym nie stosować ciemnych kolorów, tym bardziej, że nie jest to duże pomieszczenie i okna masz od strony północnej, gdzie słońce jest bardzo krótko.
    Chcesz samą farbę, czy może ceglana ściana albo jakieś okładziny ścienne też wchodzą w rachubę?

  4. #4

    Domyślnie

    Raczej w grę wchodzi farba, ewentualnie coś taniego . Jakieś propozycje co do kolorów? A może zostawić świeża biała farbę która jest teraz?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marco89

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Odnośnie kolorów najlepszy będzie biały lub jakiś kremowy. Chociaż jak tak patrzę na biały kolor mebli to może lepszy byłby jakiś jasnoniebieski. Swój pokój pomalowałem beżową farbą, ale mam czarne meble, przez co uzyskałem kontrast. Jak chcesz dobrać sobie odpowiedni kolor ścian, to może Ci pomóc stronka [] na której samemu też szukałem sobie odpowiedniej farby do pokoju i szczerze powiem, że nie zawiodłem się. Co do ustawienia mebli, to chyba tak jak teraz jest najlepiej, ale warto by było ogarnąć jakąś roletę/zasłony na okna, bo przy dużym nasłonecznieniu oglądanie telewizji przy tak ustawionym telewizorze jest bardzo utrudnione.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 12-02-2017 o 17:30

  6. #6

    Domyślnie

    Albo beżowy, może jeszcze jakaś szarość znajdzie swoje miejsce. Ja widzę miejsce na dwa kolory, ale jeśli wolisz jeden to nic się nie stanie. Jest taki kolor jak subtelny beż - może Ci się spodoba?

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Rzeczywiście to wnętrze znacznie lepiej będzie się prezentowało w odcieniach jasnych, gdyż mała powierzchnia, mała kubatura i północna orientacja sprawiają, że wnętrze jawi się jako małe i ciemne. Granatowa/czarna/ grafitowa ściana sprawią, że można się tu będzie czuć klaustrofobicznie i mrocznie. Nie znaczy jednak ze wnętrze powinno być zupełnie pozbawione barw. Jedna ze ścian w intensywnej tonacji + dodatki w tym odcieniu sprawią, że wnętrze będzie dobrze zaprojektowane, jasne i sympatyczne Podrzucam link do artykułu opisującego zagadnienie i zawierającego kilka inspiracji kolorystycznych. http://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kol...an-na-poddaszu Jeśli kanapy są w odcieniu granatowym to kontrastowo dobrze na ścianie prezentowałby się słoneczny żółty (518 Czuły dotyk) w połączeniu ze złamaną bielą (501 Świetlisty refleks) lub znów modne odcienie pomarańczy (525 Ciepłe słowa + 520 Spokojne myśli).

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  8. #8

    Domyślnie

    Propozycja przesunięcia mebli bez ich obracania:

    - zamienić miejscami szafę z szafką TV
    - łóżko do spania przesunąć bliżej drzwi
    - kanapę ze środka przesunąć pod skos i dosunąć do łózka (w literę L, nie koniecznie musza być idealnie w L)
    - biurko przysunąć do kaloryfera (na kaloryfer można zrobić osłonkę, a nad nim i nad biurkiem powiesić obrazki, biurko można zamienić w konsolo-biurko i zabłysnąć dodatkami)

    Zrobi się miejsce na środku, a dla dodatkowych gości poduszki do siedzenia na podłodze włożone np. do do wiklinowego kosza postawionego przy kaloryferze.

    Inna propozycja
    - zamienić miejscami szafę z szafką TV
    - wyrzucić biurko
    - kanapy w ustawić w L tak jak poprzednio, ale obrócić razem tak żeby ustawienie otwierało się w kierunku ściany z telewizorem (45 stp w lewo), czyli na twoim rzucie a będzie to bardziej V. (mam nadzieję, że to zrozumiałe)
    - za kanapami w rogach po obu stronach można postawić ampę stojącą, alb mały stolik.


    Propozycje kolorów ścian
    1. całość w rozbielonych: szarościach, beżowych szarościach, wiosennej zieleni lub niebieskim
    2.Opcja ciemniejsza ściana nad łóżkiem lub poziome jasne paski na ścianie z kaloryferem, albo calośc biała z robielonym niebieskim nad
    łóżkiem

    inspiracje kolorystyczne
    https://pl.pinterest.com/pin/543668986252888408/
    https://pl.pinterest.com/pin/543668986248381455/
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...bc7dc8a3aa.jpg
    https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...5EWd5wZC5cJwj4
    https://pl.pinterest.com/pin/543668986243786684/
    https://pl.pinterest.com/pin/543668986248845975/
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 28-02-2017 o 14:10

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post

    - zamienić miejscami szafę z szafką TV
    - łóżko do spania przesunąć bliżej drzwi
    - kanapę ze środka przesunąć pod skos i dosunąć do łózka (w literę L, nie koniecznie musza być idealnie w L)
    - biurko przysunąć do kaloryfera (na kaloryfer można zrobić osłonkę, a nad nim i nad biurkiem powiesić obrazki, biurko można zamienić w konsolo-biurko i zabłysnąć dodatkami)
    - zamienić miejscami szafę z szafką TV
    - wyrzucić biurko
    - kanapy w ustawić w L tak jak poprzednio, ale obrócić razem tak żeby ustawienie otwierało się w kierunku ściany z telewizorem (45 stp w lewo), czyli na twoim rzucie a będzie to bardziej V. (mam nadzieję, że to zrozumiałe)
    - za kanapami w rogach po obu stronach można postawić ampę stojącą, alb mały stolik.
    ONA dobrze radzi.
    Ja tam bym jeszcze łóżko zrobił w literę "F", a ampę stojącą położył w kierunku telewizora pod kątem 69 stopni. Wtedy będzie idealniebnie.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marciakM

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    10

    Domyślnie

    przede wszystkim jasne kolory,my mamy podobny ustaw mieszkania i pomalowaliśmy na kolor szampańskia sciane miedzy oknami dachowymi-fragment farba tablicowa czyli czarna i piszemy sobie na niej afirmacje

  11. #11
    Banned
    Zuza_25

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-671
    Posty
    6

    Domyślnie

    W małym pomieszczeniu warto stosować kolory, które optycznie powiększają przestrzeń, czyli w tonacji jaśniejszej i wcale nie musi być to kolor biały Może to być np. jasna szarość, które fajnie będzie się kontrastować z białymi meblami, biorąc pod uwagę, że to połączenie zawsze wygląda ze sobą dobrze. Dla kontrastu jedna ściana może być w kolorze zielonym, co doda wnętrzu świeżego charakteru Bądź pomyśleć o połączeniu beżu i jego odcieni z zielenią.

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie za wszystkie wypowiedzi. Trochę zainspirowałem się propozycją Sawadi i teraz jest tak jak poniżej (tym razem u góry jest północ):


    Ściany nadal całe białe, po przeczytaniu Waszych odpowiedzi spodobało mi się połączenie granatu z zielonym tak jak poniżej. Co o tym myślicie? Którą ścianę/ściany pomalować w takim odcieniu zieleni?


    W pokoju zrobiło się mnóstwo miejsca, gdy ktoś przyjeżdża dwie kanapy służą jako rogówka a gdy śpię, wreszcie cały mieszczę się na łóżku (mam około 190 cm wzrostu). Biurko musi zostać, ponieważ nie mam już możliwości posiadania swojego gabinetu, a pracuję właśnie w domu przy komputerze. Jedyny problem jaki powstał to duża odległość od telewizora - przy oglądaniu nie ma problemu ale przy korzystaniu z konsoli odległość ponad 3 metrów trochę przeszkadza. Gram może raz czy dwa w miesiącu więc to nie jest duży problem ale mimo wszystko wciąż jestem otwarty na wszystkie propozycje.

  13. #13

    Domyślnie

    Chyba znalazlem wreszcie idealne ustawienie.


    W takiej sytuacji wygodnie mozna usiasc i porozmawiac, korzystac z konsoli a takze pracowac, gdzie teraz przy komputerze mam naturalne swiatlo z okna. Do spania rozkladam obie kanapy i otrzymuje miejsce do spania o wymiarach 260cm x 190 cm i wreszcie nie mam problemu z brakiem miejsca .
    Jesli chodzi o kolorystyke to zdecydowalem sie na polaczenie jasnego szarego z jasnym zielonym lub jaskrawym zielonym.

    W zwiazku z powyzszym prosze wypowiedzcie sie co sadzicie o takim umeblowaniu, oraz prosze o podpowiedz ktora ze scian pomalowac farba zielona.

    Pozdrawiam serdecznie

  14. #14
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Ściana zielona będzie najbardziej wyeksponowana. Będzie przyciągała oko, dlatego Ta z konsolą i drzwiami chyba będzie najodpowiedniejsza. Pamiętać należy jednak że światło wpadające przez okna połaciowe będzie się od niej odbijać i wnętrze zyska zieloną poświatę. Może to wyglądać fajnie ale chcąc uniknąć takiego efektu warto rozważyć inne rozwiązania.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  15. #15

    Domyślnie

    Najważniejsze, ze znalazłeś dobre ustawienie dla sie siebie. Brawo za odwagę z eksperymentowaniem i znlezieniem rozwiązania na super duZe łóżko.
    Szaro zielony - czemu nie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony