dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie czy montować ogrzewanie w przedpokoju i garderobie

    Witam. Czy możecie mi doradzić czy robić ogrzewanie w przedpokoju na poddaszu oraz w garderobie. Czy grzejnik lub podłogówka są potrzebne w przedpokoju? Wydaje mi się że ciepło z dołu będzie uciekać do góry i grzejnik lub podłogówka będą w tym miejscu zbędne. Garderoba natomiast jest na piętrze ,ma 3,8m2 i do niej jest wejście z sypialni. Nie ma w niej okna tylko wentylacja. Przechodzi przez nią także komin CO. Czy jest konieczne montowanie w niej ogrzewania? Jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o te dwa pomieszczenia. Czy montowaliście w nich ogrzewanie?

  2. #2

    Domyślnie

    Mialem podobny dylemat. Ostatecznie zaufalem projektowi, ktory nie zakladal dodatkowych grzejnikow ani w przedpokoju ani garderobie. I w sumie nie zaluje - cieplo z dolu spokojnie rozchodzi sie po schodach a w garderobie wystarczy cieplo z sypialni, chociaz trudno ocenic jakby bylo gdybym calkiem odcial garderobe, bo na razie nie mam tu zadnych drzwi - gole przejscie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie rezygnowałbym z ogrzewania tych dwóch pomieszczeń. Garderobę podobnie jak Ty mam połączoną z sypialnią.
    Również byłem zdania, że nie ma potrzeby ogrzewania tego pomieszczenia. Dlatego też skręciłem pętle na rotamerze w garderobie, to samo uczyniłem z korytarzem. Szybko zrezygnowałem z tego pomysłu gdy parokrotnie w bieliżnie, zaspany wchodziłem w poszukiwaniu ubrania do garderoby.
    Różnica w temperatórze jest znaczna i poczucie dyskomfortu z tym związana spora. Jeśli chodzi o korytarz to sytuacja wygląda podobnie, zwłaszcza gdy nocą "biega" się do toalety.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    JVoo przy założonych drzwiach sytuacja będzie inna...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Czyli co ?
    Lepiej ciągnąć linię do garderoby ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Czyli co ?
    Lepiej ciągnąć linię do garderoby ?
    Nie zaszkodzi. Jedna mała pętla, to chyba niezbyt duży koszt. Jeśli przy otwartych rotamerach będzie Ci zbyt grąco to je poprostu przykręcisz.
    Gorzej gdy sytuacja będzie wyglądać odwrotnie i nie będzie rotamera do odkręcenia ogrzewania pętli w garderobie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #7

    Domyślnie

    A jak jest w sytuacji gdy przez małe pomieszczenie, takie jak ta moja garderoba, przechodzi komin? Czy komin systemowy jest na tyle izolowany że nie ogrzewa ściany? Teraz mieszkam w domu gdzie komin jest murowany bez wkładów i ocieplenia. Ściana przy której jest komin jest ciepła. Spokojnie by ogrzała małe pomieszczenie. Nie wiem jak to jest z systemowym.
    No i co z tym korytarzem. Ciepło z dołu go nie ogrzeje na tyle by było ciepło?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Komin mam jeden do kominka odpalanego okazyjnie. Ociepliłem go od dołu po dach styropianem bo jest sporym mostkiem.
    W korytarzu gdybym ponownie miał budować dom OP zostałoby położone.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony