dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła powietrze-powietrze do CWU

    Szanowni forumowicze
    od 2 miesięcy chcę sobie odpowiedzieć na pytanie jaką wybrać pompę ciepła do CWU.
    rozmawiałem z różnymi firmami prezentujących różne marki.
    Niestety każdy chwali to co ma w ofercie - nie znalazłem firmy która dopasowuje produkt do klienta - do wymagań, portfela itp.
    Czytając o różnych markach zauważyłem, że większość opinii niestety jest negatywna - nikt nie pisze jak działa poprawnie ...

    Zaczynając od wielkości zbiornika na CWU są rozbieżności sięgające 100 litrów;
    My jesteśmy rodzinką 2+3 (dwa dorosłe osobniki oraz 3 dorastające 10+)
    dwie firmy zalecają zbiornik do 200 litrów (40 litrów na osobę - podobno to jest norma EU ) - bo największy jaki mają to 200L galmet
    ale są oferenci (większość) którzy mówią min 300 litrów ...

    więc pierwszy dylemat to rozmiar zbiornika ?

    Pompę chcę mieć w pralni/suszarni - nie wiem czy montować kanały do pobierania powietrza z zew. czy przerabiać powietrze wew. ?
    Wyrzut zimnego powietrza chcę skierować piętro wyżej do salonu (klima na lato)

    dodatkowo chcę dodać wężownice do zbiornika z CO aby w chłodnych dniach wspomagać nagrzewanie mocą CO (nie wiem jak z punktu ekonomi jest to uzasadnione.


    tutaj znalazłem zebrane różne modele spam
    w sumie ceny są zbliżone i nie wiem czym się kierować wybierając pompę;
    czy COP, czy temp. powietrza zasysanego i czy marka ma duże znaczenie ?

    Proszę forumowiczów z doświadczeniem w eksploatacji lub montażu pomp o wypowiedzi.

    dziękuje
    Mirek
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-01-2017 o 14:24 Powód: link reklamowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony