dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Coni_

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Porównując pierwszą wersję projektu z drugą już prawie ostateczną wersją....jak dla mnie nie ma żadnego porównania....
    Macie do dyspozycji małą powierzchnię działki na której chcecie postawić dom...i to jeszcze dom parterowym w którym
    chcecie na jednym poziomie "upchać" wszystko...a i tak brakuje Wam metrów... (ale co tam - odejmie się z jednego pokoju 15cm i już będzie lepiej)...a i tak mimo wszystko dalej brniecie w parterowy....bo mając w bloku pokój o powierzchni 9m2, uważacie go za wystarczający - ok, każdy lubi co innego, tylko każdy po fakcie mówi - wybudowałbym większy.

    Tak prawdę powiedziawszy pierwsza wersja nie była złym planem - moim zd świadczyła on tylko o tym iż sami nie wiecie, czego tak naprawdę chcecie i czego oczekujecie a architekt nie potrafił Was pokierować, w którą stronę iść..

    Moim zdaniem brniecie z jednej klitki - blok - do drugiej klitki - dom - dom, który sobie sami wybudujecie na własną prośbę, ale czy w efekcie końcowym będziecie zadowoleniu z uzyskanego efektu ?
    Ostatnio edytowane przez Coni_ ; 23-03-2017 o 22:27

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Macie działkę 40x25m, zabudowa 19x14, w projekcie jest 15,58x12,28 - czemu nie wykorzystujecie w maksymalnym stopniu metrażu do zabudowy?
    Te sypialnie takie malutkie, nieustawne a po długosci mozna dodać prawie 3,5m na długości domu i zwiekszyć ich powierzchnię. Zwiekszy sie tez pow. garazu lub pom. gospodarczego i kotłowni.
    Tak samo bym rozszerzył dom do 14m co pozwoli zwiekszyć salon i jeszcze bardziej sypialnie.
    Gdzie macie zamiar trzymać rowery - w pom. gosp. nie bardzo widzę na to miejsce, chyba, ze chcąc wyjąć kosiarkę, wertykulator czy inne narzędzia bedziesz je wystawiał i wkładał.
    Czy w garazu jest okno??? Po co?

    Zgadzam się z tym co napisał Coni - wg mnie architekt nie ma duzego doświadczenia i wyrysowuje to co chcecie zobaczyć. Niech Wam wrysuje przykładowe ustawienie mebli w tych sypialniach i moze wtedy zobaczycie jak to wyglada.
    Nie po to dom się buduje by mieć pokoiki jak w bloku.
    Ostatnio edytowane przez wojgoc ; 23-03-2017 o 23:55

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... popatrzcie jak wygląda współpraca między Inwestorem, a Architektem na
    PROJEKT INDYWIDUALNY - wymiana doświadczeń, pytania, dyskusja nad planami
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...lanami/page227
    przykładowo Projekt Indywidualny DenyLTD_89 , który zmienia się od "rewolucji" na wszystkich rzutach, ... do poziomu uzgodnień ergonomii użytkowania poddasza użytkowego. Warto zerknąć, polecam
    - natomiast ten plan jest ROZWOJOWY.
    Podoba mi się np. lokalizacja garderoby między garażem, a wiatrołapem oraz wejście na wprost pokoju dziennego.
    - minusem natomiast są gabaryty pomieszczeń dodatkowo okrajane przez podcienia budynku ( od tarasu po wejście do budynku ) i brak wrysowanych elementów podstawowych aranżacji wnętrza budynku. Te dopiero dają pojecie o komunikacji wewnątrz obiektu, czy wielkości pomieszczeń, jak również wielkości i lokalizacji doświetlenia, czy też choćby lokalizacji drzwi wewnętrznych. Mam wrażenie, że pewne pomieszczenia są "wpychane" na siłę, np. spiżarka ... jest bo jest, ale czy będzie wygodna o tych wymiarach ( ? ). Podobnie jest z pokojami części nocnej, czy też "SALONEM" o powierzchni ciut ponad 16m2
    - ostatni szkic też mocno różni graficznie od pierwszych rysunków rzutu - z czego to wynika ?
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 24-03-2017 o 12:45

  4. #44

    Domyślnie

    widzę zmagania z projektem, to się wypowiem

    Nie do końca rozumiem to ciśnienie na powiększanie salonu, przecież razem z jadalnią powierzchnia wychodzi spora, pomieszczenia są podzielone dość umownie, większość projektów gotowych ma wpisaną to powierzchnię jako jedną, więc raczej ciasnoty tam nie widzę. To co wg mnie należałoby zrobić, to bezwzględnie wrysować meble, bo jedyne co mnie by niepokoiło, to jak w salonie postawić coś do siedzenia, jeśli ma zasłaniać okno, to szkoda kasy na okno do podłogi, jeśli kanapa ma stać np tyłem do jadalni, to będzie kolidować z wyjściem na taras.

    To co wg mnie jest niewygodne, to sypialnie. Rzeczywiście w sypialni 10m2 można zmieścić wszystko, jednak wygodnie nie będzie, zwłaszcza dla nastolatków, a wszystkie dzieci w końcu do tego etapu dorastają. Ponadto sypialnia największa (chyba rodziców), pomimo rozsądnego metrażu, jest mało ustawna. Przy szerokości pokoju poniżej chyba 2,8 m, po wstawieniu łóżka mamy przejście w najlepszym razie jakieś 70cm - to niewiele. Do tego nawet specjalnie nie ma gdzie szafy ustawić, bo albo okno i wyjście na taras, albo wejście do pokoju.

    Wstawiam jakąś propozycję, jak ja bym projekt przerobiła. Poszerzyłabym dom o ok. 60cm, no i ponieważ jestem zwolenniczka garażu na dwa samochody, to jeszcze dodatkowo jakiś pomysł na zmianę w tej części domu. w tej wersji wejście z garażu byłoby przez kotłownię i garderobę (zawsze to dodatkowa przeszkoda dla spalin z garażu), zrobiłabym też wyjście z pomieszczenia gospodarczego bezpośrednio na zewnątrz

    Nazwa:  150m.jpg
Wyświetleń: 616
Rozmiar:  20,4 KB

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Tak prawdę powiedziawszy pierwsza wersja nie była złym planem - moim zd świadczyła on tylko o tym iż sami nie wiecie, czego tak naprawdę chcecie i czego oczekujecie a architekt nie potrafił Was pokierować, w którą stronę iść.
    Cóż, chyba na początku faktycznie tak było, ale jednak te wszystkie projektowe perypetie były nam potrzebne, aby sobie uświadomić czego chcemy i wydaje nam się, że obecnie jesteśmy już blisko celu. I parterówka to nasza ostateczna decyzja, teraz trzeba tylko uczynić ją jak najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb.

    Co do poszerzenia domu, ogranicza nas jeszcze maksymalna powierzchnia zabudowy w rozmiarze 190,38 m2. Tak więc nie zwiększymy szerokości do 14m bez ruszenia drugiego wymiaru. W tym układzie możemy ew. zlikwidować taras i poszerzyć dwie najmniejsze sypialnie, choć wtedy pewnie trzeba by pokombinować też z likwidacją spiżarni i przesunięciem wejścia i wiatrołapu, aby po wejściu do domu z wiatrołapu nie natrafić na ścianę.

    Generalnie największa sypialnia ma być przeznaczona dla córki. My zakładamy, że w naszej jakaś wielka szafa nie będzie konieczna ze względu na garderobę naprzeciw.

    Mamik, jeśli masz może zamieszczony szkic w lepszej rozdzielczości, to zamieść go proszę. Obecnie rysunek jest bardzo mały i niewiele na nim widać. Dzięki.

    Dzięki też za wszystkie rady, póki co jesteśmy wciąż na etapie, w którym zmiany są jeszcze możliwe i wszelkie uwagi są mile widziane.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a te ograniczenie pow. zabudowy do max.190,38m2 skąd się bierze?

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z ograniczeń powierzchni biologicznie czynnej

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a nie wiadomo jak w MPZP - wczesniej nic nie było o tym uwarunkowaniu, tylko, ze dom ok 150m pow. uzytkowej

  9. #49

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	150m.jpg
Wyświetleń:	545
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	385207

    mam na innym kompie, narysowałam jeszcze raz, amm nadzieję, że teraz lepiej
    1 - gabinet, bz w stosunku do pierwonego projektu
    2 - łązienka główna
    3 - pokój dziecka
    4 - sypialnia rodziców
    5 - garderoba - wielkość bz w stosunku do pierwotnego projektu
    6 - łazienka mała - powiększona, aby zmieścić prysznic
    7 - pralnia - wielkość bz w stosunku do pierwotnego projektu
    8 - kotłownia
    9 - pomieszczenie gospodarcze
    10 - garaż na 2 samochody

    edit: doczytałam o maks powierzchni zabudowy, więc powiększenie garażu odpada, ale zmiana rozmieszczenia pokoi i może np. zmniejszenie nieco strefy wejściowej dałoby się zrobić
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 27-03-2017 o 10:33

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Mamik, dzięki.

    Wygląda ciekawie, choć na pierwszy rzut oka znajduję jeden minus - sypialnia rodziców zostaje w tym układzie z oknami na północ. Choć w przypadku tego pomieszczenia może to nie jest jakiś duży problem, wszak w dzień przebywać będziemy raczej w innych pokojach.

  11. #51

    Domyślnie

    w takim razie jeszcze jeden pomysł, doświetlenie sypialni poprzez narożne okno, część z garażem, kotłownią i gospodarczym przesunięta, być może trzeba by było zrezygnować z rozdzielenia witrołapu i garderoby, może warto też przesunąć drzwi z garażu tak, aby zmieścić szafę (brązowa)

    pomyślałam jeszcze o modyfikacji sypialni rodziców i gareroby - niby w sypialni, a jednak oddzielona, np. drzwiami coś jak zabudowa szafy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	150m1.JPG
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	385345

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a garaż musi być?

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dzięki Mamik, ciekawy pomysł, musimy go przemyśleć. No i rozrysować sobie i oszacować metraż oraz wymiary pomieszczeń.

    Wojgoc, tak, chcemy choć jednostanowiskowy garaż.

  14. #54

    Domyślnie

    Witam wszystkich czytających i tych biorących czynny udział w projekcie Oneion...

    Ile osób tyle pomysłów, więc pomyślałam, że dopiszę swoje sugestie.
    - pralnia powinna być bliżej wyjścia na dwór (aby prania nie nosić przez salon, żeby je wywiesić) umieściła bym ją pomiędzy kotłownią a pom. gospodarczym.
    - spiżarnia jest tak mała, a okno zabiera dodatkową ścianę do wykorzystania, koszt okna jest nie porównywalny do kosztu światła jakie wypalicie w spiżarni.
    - okno w garażu jak najbardziej potrzebne, tylko umieszczone na górze.
    - bardzo praktyczne jest też wyjście na taras bliżej kuchni, aby nie nosić wszystkiego przez salon.
    Chyba tyle aby Wam nie mieszać bardziej w głowie i tak macie już burzę mózgów.

    Życzę powodzenia i cierpliwości w podejmowaniu decyzji...

  15. #55

    Domyślnie

    Jestem ciekaw jak ostatecznie wygląda Wasz projekt Podzielicie się?

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Jasne, sorki, że dopiero teraz, ale dawno nie odwiedzaliśmy forum.

    Wielkich rewolucji już nie było. Na etapie budowy być może zmodyfikujemy jeszcze okno w garderobie, które przesunięte do środka uczyni pomieszczenie bardziej ustawnym.

    Tak więc jeszcze raz dzięki wszystkim za udział w naszym wątku, pewnie jeszcze spotkamy się wielokrotnie w innych tematach budowlanych. Teraz jesteśmy na etapie załatwiania dalszej papierologii w postaci zgody na umiejscowienie zjazdu z działki, odrolnienia, a później składania wniosku o pozwolenie na budowę.

    A oto projekt finalny:

    http://oneion.pl/projekt%20final.jpg

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Coni_

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, czy udało się Wam znaleźć godną polecenia ekipę budowlaną?

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Hej, wybacz za spóźniony zapłon, generalnie zaczynamy budowę na wiosnę, tak więc na 100% będę wiedzieć dopiero po niej jakie tak naprawdę są te moje ekipy. W razie czego mogę podać namiary na mojego murarza i cieślę, ale to najlepiej na priv.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdzie w garderobie ustawicie szafę?
    Albo wywalcie okno, albo przesuńcie drzwi do ściany zewnętrznej by szafa stanęła przy ścianie pralni.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Masz rację, że z dużą szafą będzie ciężko, dlatego tak jak napisałeś - rozważamy rezygnację z okna.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony