dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Powiększ salon, 16 m to śmiesznie mało.

    Garaż - 15,5? Bez sensu. Minimumu szerokosci to wg Mnie 3,5 m a optymalna 4 m. Bez sensu robić garaż w którym nie można swobodnie otworzyć drzwi z obydwu stron
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Sypialnia 8,7 m2 dwoma drzwiami wymiata

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Nad drobnym powiększeniem salonu myślimy, natomiast co do sypialni z dwoma drzwiami - pisalismy już o jej funkcji i o rezygnacji z drzwi balkonowych.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    U siebie salon mam niespełna 34 metry, doliczając do tego kuchnię ok 24 m jest niby sporo przestrzeni ale jak dojdą meble będzie tak sobie... Pokój 9 m? Kurcze najmniejszy u nas ma w okolicach 12, sypialnia w okolicach 18. I ten mały pokój to jest klitka...

    To czego najbardziej żałuję, na tym etapie budowy, to rozmiar salonu - niestety większego nie dało rady zrobić.

    I też praktycznie w każdym pomieszczeniu mamy drzwi balkonowe.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Generalnie nam ten mały pokój wydawał się w porządku, obecnie w blokach mamy podobny i tragedii nie ma. Choć może faktycznie warto poszerzyć dom o 1-1,5 m w stronę północną, wówczas poszerzyć dwa najmniejsze pokoje uzyskując metraż ~10m i ~12m, do tego poszerzyć WC i garaż. Brzmi chyba sensownie?

    Z salonem to jest tak jak pisałem, zależy nam na tym tarasie, który zapewni nam intymność (po stronie południowej będzie podwórko, na zachodzie widok na pola, więc będziemy ładnie osłonięci). Musimy tu znaleźć jakiś kompromis pomiędzy wielkością tarasu a salonu, pewnie też poszerzając delikatnie domek.
    Ostatnio edytowane przez Oneion ; 06-03-2017 o 20:16

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    To czego najbardziej żałuję, na tym etapie budowy, to rozmiar salonu - niestety większego nie dało rady zrobić.
    Mr A - bardzo fajna Parterówka ( zaglądam )
    dałoby się " od strzału " powiększyć pokój dzienny i jadalnię zagospodarowując przestrzeń pomiędzy garażem, a pozostałą cz. budynku.
    Nieco by pewnie bryła straciła, choć kto wie ... przy nieco innym akcentowaniu wejścia do budynku
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Coni_

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Patrząc na projekt i pomijając już bardzo trafne spostrzeżenia innych zastanowiłabym się jeszcze nad zamianą miejsc - garaż - kotłownia i pomieszczenie gospodarcze.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Mr A - bardzo fajna Parterówka ( zaglądam )
    dałoby się " od strzału " powiększyć pokój dzienny i jadalnię zagospodarowując przestrzeń pomiędzy garażem, a pozostałą cz. budynku.
    Nieco by pewnie bryła straciła, choć kto wie ... przy nieco innym akcentowaniu wejścia do budynku
    Łukasz dziękować pięknie, cała zasługa żony Co do projektu ja tam z architektem mógłbym się o to wykłócić, gorzej jak ma się architekta w domu Tą walkę oddałem walkowerem.

    Oneion no właśnie cały problem tkwi w tym tarasie Ściana od salonu byłaby w linii ze ścianą z kuchnią i robi się piękna przestrzeń, a taras zawsze można w inny sposób zasłonić od jednej strony.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Coni_, też się zastanawialiśmy, ale doszliśmy do wniosku, że bezpośrednie drzwi z pomieszczenia gospodarczego na zewnątrz mogą się przydać.

    Mr A, to prawda. Zobaczymy, coś z tym salonem zrobimy, a co... musimy się z tym przespać czy rezygnować z całego tarasu, czy trochę poszerzyć dom i salon.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    Łukasz dziękować pięknie, cała zasługa żony Co do projektu ja tam z architektem mógłbym się o to wykłócić, gorzej jak ma się architekta w domu Tą walkę oddałem walkowerem.
    aaa.... to nie mam Uwag
    pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Coni_

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    8

    Post

    Rozumiem, że się przyda ale z drugiej strony jak będziecie wjeżdżać autem do garażu to cały przyjemny zapach będzie przechodził do domu,
    a dodatkowo jeśli garaż nie będzie ogrzewany to powiedziałabym, że ciepło będzie uciekać. Byłam ostatnio w takim domu i jak da mnie w realu nie będzie to się dobrze sprawdzać, ale mogę się mylić.

    A czym macie zamiar ogrzewać dom ?

    Co do tarasu - myśleliście o zrobieniu ogrodu zimowego?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coni_ Zobacz post
    Ja osobiście nie chciałabym aby wejście z garażu było bezpośrednio do domu. Może lepszym rozwiązaniem było by przedłużenie garderoby i robienie jej przechodniej?
    i wtedy zamiast szaf beda drzwi....
    Wejscie z garazu jest do wiatrolapu - idealne rozwiazanie.
    Natomiast co do serokosci - mam na 2 auta garaz 6,7. Jest baardzo wygodny. Jakby mial 6,30 tez by bylo OK.
    Schody zabiegowe to slaby pomysl - jest niewygodny, zwlaszcza podczas sdchodzenia lub dla osob starzsych.
    Takie rozplanowanie salonu jak natym projekcie jest fajne - "kacik" wypoczynkowy a jak trzeba to duza powierzchnia nawet na spora impreze.
    Natomiast co do dachu to bym sie nie pisal. nie masz ani jednego pokoju na poddaszu ze sciana na ktorej nia ma drzwi. Wstawic lozko aby nie walic sie w glowe bedzie klopotem a co dopiero meble...

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Nad ogrodem zimowym trochę myśleliśmy, ale porzuciliśmy ten pomysł. Będziemy ogrzewać dom gazem.

    Brylekpl, dzięki za opinię.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    .
    Wejscie z garazu jest do wiatrolapu - idealne rozwiazanie.
    Szczególnie zimą gdy na podłodze w garażu jest błoto pośniegowe, a latem gdy w garażu stoi kosiarka aromaty rozkładającej się trawy przenoszą się do domu.
    Wszystko zależy od rozplanowania pomieszczeń, ale osobiście unikałbym takiego rozwiązania gdzie wyjście z garażu jest bezpośrednio do domu.

    Garaż o szerokości 2.8m - współczuję korzystania z niego nawet przy niewielkim aucie.
    Ostatnio edytowane przez DoBaHaWo ; 09-03-2017 o 20:37

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoBaHaWo Zobacz post
    Szczególnie zimą gdy na podłodze w garażu jest błoto pośniegowe, a latem gdy w garażu stoi kosiarka aromaty rozkładającej się trawy przenoszą się do domu.
    Wszystko zależy od rozplanowania pomieszczeń, ale osobiście unikałbym takiego rozwiązania gdzie wyjście z garażu jest bezpośrednio do domu.

    Garaż o szerokości 2.8m - współczuję korzystania z niego nawet przy niewielkim aucie.
    No to co kolega proponuje ? Bo rozumiem że dla kolegi lepiej wyjść zimą z garażu i obejść dom po błocie, podeptać trochę trawę latem i wchodzić z ognojonymi butami do domu

    Ja mam wyjście z garażu do kotłowni a dalej do wiatrołapu ale jak widzisz załoyciel tego tematu nie ma takiej koncepcji...

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jak wchodzisz do wiatrołapu jako pieszy, z błotem pośniegowym czy resztkami skoszonej trawy na butach to jak to rozwiązujesz?
    Kosiarkę nie lepiej trzymać w pomieszczeniu/domku gospodarczym?

    Coni - garaż nieogrzewany, prawidłowo zaprojektowany ma przecież izolację termiczną od części mieszkalnej.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-03-2017 o 21:39

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    No to co kolega proponuje ?

    Ja mam wyjście z garażu do kotłowni a dalej do wiatrołapu ale jak widzisz załoyciel tego tematu nie ma takiej koncepcji...
    Osobiście także bym tak zrobił. Lepiej zostawić część bałaganu w kotłowni niż wnieść go bezpośrednio do domu.

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Bo rozumiem że dla kolegi lepiej wyjść zimą z garażu i obejść dom po błocie, podeptać trochę trawę latem i wchodzić z ognojonymi butami do domu
    Nie wiem skąd takie założenie, że lepiej wyjść z garażu na zewnątrz, tym bardziej chodząc po błocie. Chyba nie po to ma się garaż pod jednym dachem z domem żeby wychodzić z garażu na zewnątrz i dopiero potem wchodzić do domu. Chociaż jak ktoś lubi to jego wola

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a jak wchodzisz do wiatrołapu jako pieszy, z błotem pośniegowym czy resztkami skoszonej trawy na butach to jak to rozwiązujesz?
    A czy ktoś komuś każe wchodzić w roboczych butach brudnych od skoszonej trawy głównym wejściem? Dlatego dobrze jest mieć "robocze" wejście przez garaż, kotłownię lub pomieszczenie gospodarcze.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kosiarkę nie lepiej trzymać w pomieszczeniu/domku gospodarczym?
    Jeśli ktoś ma odpowiednio duże pomieszczenie gospodarcze to może tam trzymać, domek gospodarczy nie każdy ma, a kosiarka w wielu przypadkach ląduje w garażu, pod warunkiem że jest w nim miejsce bo na 15.5m2 raczej będzie z tym ciężko. Do tego jakieś rowery itp i nie ma gdzie palca włożyć.


    Nie mniej jednak zbaczamy z tematu.
    Ostatnio edytowane przez DoBaHaWo ; 10-03-2017 o 01:45

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Co do garażu - docelowo będzie miał co najmniej 3,5 m szerokości. Co do kosiarki - mamy w projekcie pomieszczenie gospodarcze z wyjściem na zewnątrz i to właśnie tam będzie w naszym założeniu trzymany ten sprzęt.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Jakoś ciasno to wszystko wygada ( parterówka) , pokój 8 m2 strasznie mały, salon 16 to samo , ja bym powiekszyła wc żeby wstawić brodzik a w łazience zostawiłabym wanne . Ta zmiana pozwoli nie stać w kolejce i garaż ....ale ja z tych co lubią przestrzeń

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Oneion

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    My powoli zbliżamy się chyba do optymalnego naszym zdaniem układu. Jakoś bardzo z wymiarami nie poszaleliśmy, bo ogranicza nas powierzchnia zabudowy wykorzystana aktualnie do maksimum, ale nastąpiła pewna optymalizacja projektu. Oto aktualny szkic: LINK.

    Z tarasu jednak nie chcemy w pełni rezygnować, pomimo iż nie jest zbyt duży. Co do małej powierzchni salonu, to też specjalnie się tym nie przejmujemy, bo jego naturalnym przedłużeniem będzie jadalnia/hall.

    Zdecydowaliśmy się na wentylację mechaniczną, zgodnie z sugestiami części z Was, bo chyba faktycznie warto. Tym bardziej, że nasza pociecha ma skłonności alergiczne, tak więc niech oddycha w nowym domu świeżym, czystym powietrzem.

    Do obecnego projektu będą jeszcze wprowadzone drobne zmiany:

    - dodanie wyjścia z pomieszczenia gospodarczego
    - rezygnacja z szybu kominowego, bo i tak nie będziemy instalować kominka, a zawsze zyskamy 13 cm na zmniejszeniu grubości tej ściany
    - rezygnacja z okna balkonowego w najwęższej sypialni, w której będzie nasz a'la gabinet
    - powiększenie WC kosztem łazienki, aby zmieścił się w nim prysznic

    No i to chyba tyle.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony