dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darayavahus

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-178
    Posty
    10

    Domyślnie Instalacja odkurzacza pomiedzy warstwami styropianu

    Witam, niestety przespalem sprawe i wyszlo tak ze najbardziej mi pasuje puscic odkurzacz w styropianie miedzy chudziakiem a jastrychem. Mam tam tego 23cm. Liczac od dolu mam juz w nim ulozona wod-kan, kable elektryczne, kable logiczne, c o do grzejnikow, teraz by bylo miejsce na odkurzacz a jeszcze wyzej podlogowka. Duzo tego. tylko czy instalacja zachowa swoja szczelnosc w sryropianie? Jesli kladziemy wszystko na chudziaku to styropianem rurki przyciskamy do betonu i nic nie ma prawa sie ruszyc. Styropian chociaz twardy to jednak troche moze pracowac, przynajmniej do czasu wykonania wylewek.
    Czy rurki to wytrzymaja? Jesli nie to bym musial po pierwsze rozebrac sryropian (na szczescie dopiero jedno pomieszczenie) a po drugie zrobic piardyliard obejsc istniejacej instalacji wod-kan. Ktos ma doswiedczenie z wytrzymaloscia instalacji odkurzacza lub ogolnie klejonych rurek pcv?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Poklejona instalacja wytrzyma przejście tornada i 2 ekip tynkowych z tym nie musisz się przejmować . Dobre sprawdzone systemy wytrzymają bardzo dużo - uszkodzić je można jedynie upuszczając młotek z większej wysokości.

    Styropian nie jest wykładnikiem szczelności takiej instalacji może ona być robiona także po wierzchu i nie ma to wpływu na rozkładanie. Dobrze spasowany system, poklejony i rozciągnięty przewód to wszystko co musisz zrobić.

    Pozdrawiam
    Reklama na FM jest płatna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony