dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie Blacha na rąbek kontra blachodachówka

    Przejrzałem sporo tematów ale nie dopatrzyłem czegoś aktualnego.
    Nurtuje mnie wybór materiału na dach: rozważam blachę płaską na rąbek stojący, ostatecznie blachodachówkę.
    Pierwsza to to co bym chciał, ale:
    opinie o falowaniu - tutaj aż takiej uwagi nie przywiązuję do tego poza tym te przetłoczenia mają niby niwelować to trochę (pruszyński Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c7b3f5f4_mini.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	380143 )

    opinie o konieczności pełnego deskowania - i tyle samo mówiących że wystarczy membrana
    i na koniec najgorsze to łopotanie na wietrze (czy jak kto zwie) w każdym razie hałas (u mnie parterówka bez poddasza, więc liczę że strop z ocieplenie m wygłuszy -ale czy na pewno).

    Blachodachówka - bo 90% dokoła tak robi - i żeby uniknąć ewentualnych wad płaskiej + za rąbek liczą sobie jakiś 1000 więcej za położenie - (niektórzy mówią wprost bo trzeba zrobić dokładnie dach i łaty - dobre a normalnie można byle jak zrobić :/ )

    Prośba głównie do użytkowników, montażystów takiej blachy - szczególnie tej z przetłoczeniami powyższej o swoje spostrzeżenia, uwagi.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Szczerze to ludzie to kładą bo to teraz jest w modzie tak jak kiedys panele na elewacji...Dla mnie to szkoda zachodu z tym i w robociznie wychodzi o jeszcze raz tyle co blachodachowka. Przy obrobkach okien i kominow trzeba miec cierpliwość i kosztuje to troche czasu wiec jak ktos bierze tylko 1000 wiecej to nie wie na co sie pisze

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Święte słowa.
    Jednak w przypadku gdybyś decydował się na "klika" bo o nim tu mowa to może warto zapoznać się z ofertą Ruukki. Mają blachę moletowaną dość skutecznie niweluje ewentualna falowanie i daje ciekawy efekt. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Mam blachę na rąbek, ale nie modułową, tylko arkusze o szerokości 30 cm. Dekarz narzekał, że powoli się robi (wcześniej robił z arkuszy 50 cm). Ta sama ekipa robiła więźbę i kładła blachę. Nie mam pełnego deskowania, ale zamiast łat mam przybite deski (10 - 12 cm szerokie, zostały z szalowania stropu) co ok 30 cm. Falowania nie widać, Jeśli chodzi o hałas, to jeszcze nie mieszkam, nie mogę nic powiedzieć. Jeśli chodzi o blachę na rąbek, to musisz znaleźć bardzo dobrą, poleconą ekipę i obejrzeć ich prace. Kosztowo u mnie nie wyszło źle, było niewiele drożej z m2 za ułożenie, ale ja mam dach dwuspadowy bez żadnych dodatków (okna dachowe i temu podobne). Nie kupowałem gotowych gąsiorów, tylko kupiłem blachę płaską, a dekarz sam wykonał gąsiory.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Święte słowa.
    Jednak w przypadku gdybyś decydował się na "klika" bo o nim tu mowa to może warto zapoznać się z ofertą Ruukki. Mają blachę moletowaną dość skutecznie niweluje ewentualna falowanie i daje ciekawy efekt. Pozdrawiam.
    Zobacz u mnie w dzienniku jak ta blacha Ruukki wygląda (embosowana). Ja jestem mega zadowolony. Link w stopce.

    Ps. myślałem długo o tym pruszyńskim o którym piszesz byłem trzy razy pod domem z pięknym dachem i tą blachą, ale jednak coś mi w niej nie pasowało, ale fakt że ta blacha nie ma efektu falowania tak ja i Ruukki.

    kolega dudek6311 dobrze pisze o tych łatach to WAŻNE przy tym pokryciu.

    Pozdrawiam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    dzięki wielkie za podpowiedzi
    #anonim
    Śledzę Twój dziennik więc już widziałem

    u mnie z fachowcami z doświadczeniem z tą blachą jest problem, więc albo samemu (co mnie trochę przeraża) ale zostanie blachodachówka.
    Miejscowi dystrybutorzy twierdzą jak jeden że nie marto się w to pchać no chyba, że makaron, pełne deskowanie itp. Ale wtedy różnica paru tys wydatku jest bez sensu dla mnie za tylko chęć posiadania bajeru (jak to nazwaliście modnie

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    U mnie też problem z fachowcami był podobny a jak znalazłem ekipę co ogarnia temat rąbka to krzykneli tyle samo za m2 co cena blachy i sami stwierdzili że robią max 8 takich dachów w roku bo to mało popularne jeszcze

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ruukki ma grono renomowanych dekarzy. Przy zakupie pokrycia polecą dobrą firmę z Twojego regionu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony