dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Co mogę zbudować na działce, o co chodzi klientom? (WZ-ka)

    Witam,
    Jestem w posiadaniu działki w centrum Krakowa. Działka nie ma WZ i nie ma planu zagospodarowania. Około rok temu wystawiłem działkę na sprzedaż i od tego czasu każdy zainteresowaany klient pyta o WZ. Wybaczcie moją indolencję ale nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego zainteresowany nie złoży samodzielnie wniosku o wystawienie WZ podając rodzaj budynku jaki zamierza tam budować. Ja jako właściciel mogę oczywiście wystąpić o WZ jednak nie mam pojecia jakiego rodzaju budynek mam wpisać do wniosku skoro nie zamierzam tam nic budować - mam wpisać budę dla psa czy halę widowiskowo sportową? Chyba, że można pominąć we wniosku budynek, który tam ma stać a wnioskować jedynie o określenie warunków zabudowy - czy to wystarczy potencjalnemu kupującemu?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał radexpol Zobacz post
    Witam,
    Jestem w posiadaniu działki w centrum Krakowa. Działka nie ma WZ i nie ma planu zagospodarowania. Około rok temu wystawiłem działkę na sprzedaż i od tego czasu każdy zainteresowaany klient pyta o WZ. Wybaczcie moją indolencję ale nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego zainteresowany nie złoży samodzielnie wniosku o wystawienie WZ podając rodzaj budynku jaki zamierza tam budować. Ja jako właściciel mogę oczywiście wystąpić o WZ jednak nie mam pojecia jakiego rodzaju budynek mam wpisać do wniosku skoro nie zamierzam tam nic budować - mam wpisać budę dla psa czy halę widowiskowo sportową? Chyba, że można pominąć we wniosku budynek, który tam ma stać a wnioskować jedynie o określenie warunków zabudowy - czy to wystarczy potencjalnemu kupującemu?
    Wystąp z wnioskiem do UM o wydanie Warunków zabudowy - przecież to żaden problem jest bezpłatny- dostaniesz odpowiedz co możesz tam postawić a czego nie. O to chodzi potencjalnym klientom.
    W odpowiedzi będzie - działka/teren przewidziany pod zabudowę: mieszkalno-usługową........usługową....przemysłową....b ez prawa zabudowy.....itd itp.
    I jeśli np ja bym chciał kupić i postawić dom w którym byłby fryzjer lub prowadził bym zakład kamieniarski to...byłaby dla mnie atrakcyjna.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    OK, tylko wniosek zaczyna się tak:

    Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy
    dla inwestycji polegającej na
    .................................................. .................................................. .......................................
    .................................................. ..........................
    .

    albo idąc dalej:

    przewidywane zapotrzebowanie na media (np. na dobę, na miesiąc, itp.):
    • woda: z wodociągu miejskiego*
    ca .........



    Co mam wpisać w wykropkowane miejsca?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wystąp z wnioskiem do UM o wydanie Warunków zabudowy - przecież to żaden problem jest bezpłatny- dostaniesz odpowiedz co możesz tam postawić a czego nie. O to chodzi potencjalnym klientom.
    W odpowiedzi będzie - działka/teren przewidziany pod zabudowę: mieszkalno-usługową........usługową....przemysłową....b ez prawa zabudowy.....itd itp.
    I jeśli np ja bym chciał kupić i postawić dom w którym byłby fryzjer lub prowadził bym zakład kamieniarski to...byłaby dla mnie atrakcyjna.
    Pozdrawiam
    Podstawowa sprawa - to wnioskodawca wskazuje we wniosku rodzaj planowanej inwestycji. Organ sam z siebie nie napisze, co jest jego zdaniem dopuszczalne, a co nie. Składa się wniosek obejmujący konkretną inwestycję (np. budynek handlowo-usługowy wraz z parkingiem) i organ wypowiada się, czy ta konkretna inwestycja jest możliwa.

    Dlaczego osoby zainteresowane gruntem pytają o WZ? Dlatego, że jeżeli są wydane WZ, to potencjalny nabywca (inwestor) wie, co potencjalnie może zrobić z gruntem i jak go wykorzystać. Jeśli WZ pokrywają się z jego planami co do wykorzystania nieruchomości, to ma otwartą drogę do uzyskania pozwolenia na budowę i zrealizowania inwestycji. Oczywiście nie ma przeszkód, żeby sam wystąpił o WZ, już po nabyciu nieruchomości. Ale zawsze jest ryzyko, że nabędzie i nie uzyska jakichś sensownych WZ.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał radexpol Zobacz post
    OK, tylko wniosek zaczyna się tak:

    Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy
    dla inwestycji polegającej na
    .................................................. .................................................. .......................................
    .................................................. ..........................
    .

    albo idąc dalej:

    przewidywane zapotrzebowanie na media (np. na dobę, na miesiąc, itp.):
    • woda: z wodociągu miejskiego*
    ca .........



    Co mam wpisać w wykropkowane miejsca?
    No właśnie w wykropkowanych miejscach inwestor musi podać, jakie ma plany inwestycyjne i jakie są parametry planowanej inwestycji. Organ wszystkie te współczynniki analizuje i ostatecznie wydaje decyzję pozytywną lub negatywną.

  6. #6

    Domyślnie

    Wciąz nie rozumiem. Skoro różni klienci dzwonią i pytają czy jest WZ to powinien ten WZ wreszcie załatwić. Jaki rodzaj zabudowy mam podać we wniosku skoro każdy klient ma inny pomysł na zabudowę (na razie usłuszałem: przedszkole, blok, serwis samochodowy, prywatna przychodnia).

    Czy mogę wymyślić sobie dowolną nieruchomość np. budę dla psa tylko po to żeby otrzymać warunki zabudowy w których określone będą (o ile wiem) max wysokość budynku, gęstość zabudowy itd, i to powinno (?) wystarczyć zainteresowanym?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał radexpol Zobacz post
    Wciąz nie rozumiem. Skoro różni klienci dzwonią i pytają czy jest WZ to powinien ten WZ wreszcie załatwić. Jaki rodzaj zabudowy mam podać we wniosku skoro każdy klient ma inny pomysł na zabudowę (na razie usłuszałem: przedszkole, blok, serwis samochodowy, prywatna przychodnia).

    Czy mogę wymyślić sobie dowolną nieruchomość np. budę dla psa tylko po to żeby otrzymać warunki zabudowy w których określone będą (o ile wiem) max wysokość budynku, gęstość zabudowy itd, i to powinno (?) wystarczyć zainteresowanym?
    Właśnie coś w ten sposób:
    Dom jednorodzinny piętrowy z pomieszczeniem przeznaczonym na działalność gospodarczą z miejscem parkingowym na 2 samochody.

    Dostaniesz konkretną odpowiedz co możesz tam postawić (a przynajmniej czego nie)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony