dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AnnaO87

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-231
    Posty
    14

    Domyślnie Instalacja przeciwoblodzeniowa - opinie

    Witam

    Czy jest tu ktoś, kto ma zrobioną instalację przeciwoblodzeniową przed domem?

    Proszę o podzielenie się swoją opinią, jak się sprawuje, czy się opłaca? ew. kto wam taką instalację zakładał.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Panowie brukarze mówili, że w swojej historii kilka razy montowali taka instalację przed układaniem kostki, ale ponoć każdy użytkownik przestawał z niej korzystać ze względu na ogromne zużycie prądu.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AnnaO87

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-231
    Posty
    14

    Domyślnie

    piotrek0m, dzięki za odpowiedź.

    Ja słyszałam trochę inną opinię od znajomych, którzy mają taką instalację założoną u siebie. Że jest to fajna sprawa, bardzo wygodna - dlatego zaczęłam się interesować tym dla siebie. Na zużycie prądu nie narzekali, bo mieli zamontowane automatyczne sterowniki. Ale zużycie pewnie też zależy od powierzchni ogrzewanej, ile czasu przeciwoblodzeniówka była używana w ciągu roku itd...

    Ale to tylko jedna opinia, chciałam poznać inne

    Nie wiesz może, jakie firmy zakładały tam przeciwoblodzeniówkę?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaO87 Zobacz post
    Witam

    Czy jest tu ktoś, kto ma zrobioną instalację przeciwoblodzeniową przed domem?

    Proszę o podzielenie się swoją opinią, jak się sprawuje, czy się opłaca? ew. kto wam taką instalację zakładał.

    Pozdrawiam
    Zakładałem kiedyś coś takiego na schodach pod kostką , pamiętam wszystko szło wg instrukcji dołączonej z przewodem firmy Defrost.
    Całość układałem w podsypce pod kostką z której były wykonane stopnie schodów - zapobiegało to oblodzeniu i eliminowało upadek w chwili zaistnienia takiej sytuacji.

    Nie można przeliczyć opłacalności takiej instalacji - bo niby jak?dla jednego będzie to jeśli chociaż raz ktoś się nie wywróci i nie połamie to się opłaca dla innego nie będzie to opłacalne gdyż straci , bo nie dostanie odszkodowania.
    Działało to na zasadzie regulacji i włącznika - gdy ktoś chciał włączał i było sucho...działało to na zasadzie im mniejsza temperatura tym bardziej grzeje.
    Co do mocy to pamiętam było tego 30W / 1 mb, a cała instalacja miała niecałe 50mb.
    Widziałem na rysunku(instruktażowym), że te przewody mają różne długości są krótsze i dłuższe, a jeśli jest powierzchnia większa to łączy się je w tradycyjnych rozdzielniach elektrycznych.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony