dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomek84

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    14

    Domyślnie Wspólne peszle/rury dla różnych typów kabli

    Witam

    Mam taki temat.
    Z domu do garażu (około 10-13 metrów) mam puszczone 2 aroty.
    Muszę tym puścić:
    - kabel YKY 5x6mm
    - 2 x UTP
    - 2 x Triset 113
    - 2 x YTDY 8x0,5mm

    podobny zestaw muszę puścić w okolice bramy, podobna odległość (jedyna różnica, że tam chcę dać 5x4mm.

    Pytanie jak byście podzielili te przewody na 2 rury.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomek84

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    nikt, nic?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie powinno się puszczać kabli UTP razem z zwykłymi, mogą być zakłócenia, odległość między nimi powinna być 20cm, Ja bym puścił dwa osobne peszle.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicaj222 Zobacz post
    Nie powinno się puszczać kabli UTP razem z zwykłymi, mogą być zakłócenia, odległość między nimi powinna być 20cm, Ja bym puścił dwa osobne peszle.
    Tak w zastosowaniach przemysłowych gdzie płyną duże prądy, którymi są zasilane np. suwnice czy inne falowniki. W domu prądy i zakłócenia są znikome, więc nie popadajmy w skrajności. Po co Ci 5x4 mm2 do bramy?
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  5. #5

    Domyślnie

    Wyczytałem w zaleceniach producenta "domu inteligentnego " że nie powinno się puszczać razem skretki z kablami zasilającymi .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomek84

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Tak w zastosowaniach przemysłowych gdzie płyną duże prądy, którymi są zasilane np. suwnice czy inne falowniki. W domu prądy i zakłócenia są znikome, więc nie popadajmy w skrajności. Po co Ci 5x4 mm2 do bramy?

    nie tyle do bramy, co w okolice bramy
    tak, na zapas, bo mam tam pewne pomysły

  7. #7

    Domyślnie

    Użyj skretki cat 7 i nie przejmuj się zakłóceniami. YTDY 8x0,5mm zamieniłbym na telefoniczny 4x2x0,8 albo też skrętkę. Wszystkie kable powinny być ziemne, nie będzie problemów przy przeciąganiu i z wilgocią za kilka lat.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wierz w szczelność AROTa.

    Wszystko w wersji zewnętrznej (ziemnej).
    TRISET też występuje w wersji zewnętrznej (czarnej).

    Przy większych odległościach warto mieć nadmiarowe żyły do zasilania elektrozaczepu.
    Przez spadek napięcia furtka Ci się nie otworzy, ale to temat przy 30-40 metrach i więcej.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że nikt nie podejrzewał AROTa o szczelność. To tylko zabezpieczenie mechaniczne. Przewody zwykłe, nie ziemne mają nikłą szansę przetrwać przeciąganie, izolacja przetrze się po kilku metrach.
    Do domofonów dobrze jest używać cat.7 bo ma indywidualnie ekranowane pary. Niektóre cyfrowe domofony wariują od zakłóceń z elektrozaczepu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony