dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Exclamation wklad kominkowy LAVA VISIO PW/UZ/narozny czy to dobra opcja?

    Potrzebuje waszej pomocy w sprawie doboru kominka. Można naprawdę szału dostać z cala oferta na rynku, za duzo tego.

    Szukam kominka z placzem wodnym (PW) do układu zamkniętego (UZ) z narożna szyba gietą. Jedyne co wydaje się trafione to firma LAVA model VISIO psj/lsj (stary CTM) - moc 17kW do ogrzania ~185m2.

    Czy ktos uzytkowal/uzytkuje kominki tej firmy i może doradzić czy to dobry wybór. Może zaproponowac coś tańszego lub zbliżona cenę?
    Czy moc z plaszcza ~10kW da rade nagrzac taka powierzchnie?
    Jak firma LAVA daje sobie rade na rynku?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Ostatnio przebrnąłem przez podobne dylematy z wkładem- w sumie jeszcze nie wiem czy zwycięsko ,ale aby fachowcy mogli Tobie pomóc to napisz jeszcze jakie są Twoje priorytety przy wyborze wkładu,czy narożna szyba jest koniecznością? W wodniakach się ją raczej odradza. jak ciepły dom? zastanów się ile złotówek masz przeznaczone na całą instalację bo wkład wcale nie musi być najdroższy . itp

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadza sie wodniaki narozne maja inna konstrukcje plaszcza i mniejsza moc idzie na CO a wiecej ucieka przez szybe.
    Natomiast mam tak usytuowany salon, ze "musze" dac narozny, zeby to jakos wygladalo.
    Priorytety sa takie, zeby raz wstawiony wklad podzialal nascie lat przynajmniej. potrzebuje wkladu ze sprawnoscia rzedu 80% (narozne to rowniez potrafia chociazny wspomniana lava). Dom cieply - Sciany dwuwarstwowe pustak ceramiczny eder l 24 P+W - styropian 20cm, okna o Uw=0.7-0.9.
    Montaz kominka bedzie w ukladzie zamknietym i swiadom jestem kosztow dodatkowych - natomiast na sam kominek nie chce wydac wiecej jak 7000 PLN - aktualnie cene jaka mi zaproponowano za Lave to 7300PLN + akcesorium 2000PLN (sterownik + pompa, zawor schladzajacy (wezownica), separator powietrza, sterowanie turbina wlotu powietrza z wkladem wermikulitowym).

    Dodatkowo pytanie czy warto stosowac separator powietrza i sterowanie turbina wlotu powietrza?


    A ty cozmo co wybrales dla siebie?
    Ostatnio edytowane przez grabhasz ; 02-02-2017 o 08:54

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabhasz Zobacz post
    Zgadza sie wodniaki narozne maja inna konstrukcje plaszcza i mniejsza moc idzie na CO a wiecej ucieka przez szybe.
    Natomiast mam tak usytuowany salon, ze "musze" dac narozny, zeby to jakos wygladalo.
    Priorytety sa takie, zeby raz wstawiony wklad podzialal nascie lat przynajmniej. potrzebuje wkladu ze sprawnoscia rzedu 80% (narozne to rowniez potrafia chociazny wspomniana lava). Dom cieply - Sciany dwuwarstwowe pustak ceramiczny eder l 24 P+W - styropian 20cm, okna o Uw=0.7-0.9.
    Montaz kominka bedzie w ukladzie zamknietym i swiadom jestem kosztow dodatkowych - natomiast na sam kominek nie chce wydac wiecej jak 7000 PLN - aktualnie cene jaka mi zaproponowano za Lave to 7300PLN + akcesorium 2000PLN (sterownik + pompa, zawor schladzajacy (wezownica), separator powietrza, sterowanie turbina wlotu powietrza z wkladem wermikulitowym).

    Dodatkowo pytanie czy warto stosowac separator powietrza i sterowanie turbina wlotu powietrza?


    A ty cozmo co wybrales dla siebie?
    Turbina wlotu powietrza z wkładem wermikulitowym?! Co to za ptica?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabhasz Zobacz post
    A ty cozmo co wybrales dla siebie?
    Ja wybrałem romotopa heat 2 W 70.50.01 . Początkowo też chciałem narożny ,ale wyleczyłem sie z tego po kilku wizytach w punkatach kominkowych i poczytaniu forum ,pomimo tego że kominek będzie w pomieszczeniu łącznie 300m sześciennych . Do romotopa przekonała mnie osoba Zduna Darka B po osobistej wizycie w Zduńskiej Woli. Inne rozważane firmy przeze mnie to Hajduk,Arrysto,brunner ,spartherm,robiren,lechma. Wszystkie widziałem na żywo ,niektóre widziałem jak się palą -najbardziej podobał mi się brunner ale cena nie dla mnie. Według deklaracji sprzedawcy wkład z seri heat jest obliczony na 15 lat urzytkowania -co mi wystarczy pewnie na dłużej bo rocznie raczej nie spalę więcej jak 3000kg suchutkiego drewna. Apropo drewna , jeśli mogę Tobie doradzić to kup już teraz drewna na najbliższe dwa lata, a pozniej dokupuj tyle ile spalasz w rok. Zainwestuj również w miernik wilgotności drewna i pal najlepiej drewnem o wilgotności maks 15% . Jakość paliwa jest ważniejsza niż sam wkład. Co do wkładu dodam że nie wiem czy będzie mnie satysfakcjonował,bo jeszcze go nie używam,ale nie znalazłem w sieci negatywnych opini na tą firmę.
    Ostatnio edytowane przez cozmo ; 05-02-2017 o 20:03

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki za wskazowki odnosnie paliwa, znajomy rowniez wspominal dokladnie to co piszesz - zadaszenie drewna w takim razie robiles na ile kubikow (30)?

    Bylbym wdzieczny jesli w skrocie wspomnisz co cie odwiodlo od kupna naroznego (nizsza sprawnosc plaszcza, otwieranie szyby, mozliwosc pekania gietej szyby, ...?)

    Romotop juz chwalili ale cena troche duza jak i w przypadku Unico TopEco stad nie chcac kratek zastanawiam sie nad LAVA VISIO - naprawde jest problem z informacja na ich temat - zaczeli dzialac od 2013 wiec mamy juz dobre 3 lata. Malo troche jesli chodzi wyeliminowanie bledow tzw wieku dzieciecego ale z drugiej strony doszly mnie sluchy (z naszego forum), ze to ponoc ludzie ze starego CTM-a gdzie konstrukcja plaszcza byla naprawde dobra.
    Nie wiem co sadzic - czy wziac te lave czy dolozyc do Unico lub BEF a moze te kratki tez podziala?
    apropos lava proponuje sterowniki ecoKom, ktore ponoc daja rade jako konkurencja dla tatarka - prawda to?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Turbina wlotu powietrza z wkładem wermikulitowym?! Co to za ptica?
    sie mi tak napisalo, zabraklo przecinka chodzilo zeby jakis refraktor byl w komorze spalania.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabhasz Zobacz post
    Dzieki za wskazowki odnosnie paliwa, znajomy rowniez wspominal dokladnie to co piszesz - zadaszenie drewna w takim razie robiles na ile kubikow (30)?

    Bylbym wdzieczny jesli w skrocie wspomnisz co cie odwiodlo od kupna naroznego (nizsza sprawnosc plaszcza, otwieranie szyby, mozliwosc pekania gietej szyby, ...?)

    Romotop juz chwalili ale cena troche duza jak i w przypadku Unico TopEco stad nie chcac kratek zastanawiam sie nad LAVA VISIO - naprawde jest problem z informacja na ich temat - zaczeli dzialac od 2013 wiec mamy juz dobre 3 lata. Malo troche jesli chodzi wyeliminowanie bledow tzw wieku dzieciecego ale z drugiej strony doszly mnie sluchy (z naszego forum), ze to ponoc ludzie ze starego CTM-a gdzie konstrukcja plaszcza byla naprawde dobra.
    Nie wiem co sadzic - czy wziac te lave czy dolozyc do Unico lub BEF a moze te kratki tez podziala?
    apropos lava proponuje sterowniki ecoKom, ktore ponoc daja rade jako konkurencja dla tatarka - prawda to?
    Przeczytaj sobie to o drewnie http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?dzid=35&did=53
    Suche gęste drewno (grab,akacja) ma masę ok 500kg na mpu, a 1mpu to ok 0,6kubika , więc 30 kubików to ok. 21000kg=21 ton. ( Pierdyknąłem się w jednostce pisząc wcześniej 3000ton , miało być oczywiście 3000kg ,czyli 6mpu. )
    Nie wiem na jakiego rodzaju palenie się nastawiasz,ale w lavie raczej nie popalisz długo bo zagotujesz pomieszczenie w którym będzie stał kominek. Pisze tak na podstawie danych katalogowych - sprawność płaszcza to 50% ,czyli 50% pójdzie w pomieszczenie . to sporo właśnie z uwagi na dużą szybę-wiem fajnie wygląda duży płomień,ale jeszcze fajniej wygląda płomień o wysokiej temperaturze ,którą to można uzyskać przy mniejszej szybie. Ja osobiście z rozmiarem szyby mocno zszedłem ,bo chciałem mieć na początku 80x50cm ,a skończyłem na 58x36,5cm . W lavie łączny wymiar szyby to ok . 110x 42cm czyli duża powieżchnia emisji ciepła. Każdy jednak w innym miejscu znajdzie satysfakcję z wymiaru płomienia/szyby - jeśli masz kupić kominek który się Tobie nie podoba bo coś tam ,to bez sensu, przecież kominek się kupuje po to żeby patrzeć na ogień. Inaczej lepiej było by mieć piec(ma lepsze parametry spalania) . Co do ceny za romotopa to jest to ta sama półka cenowa co lava(znalazłem za 7000zł) ,chyba że patrzyłeś na serię dynamic to faktycznie jest droższa. Tylko tam dopłacasz do trwałości z uwagi na stal. Mnie seria dynamic podobała się w necie ,ale wymiar szyby w realu który zmierzyłem zdyskwalifikował ten wkład 53x29cm , dla mnie to raczej jest wizja jak w piecu niż w kominku. Dlatego stanęło na seri heat . Ryzyko pęknięcia szyby narożnej też uwzglęniłem . Takie szyby to ok 2000-2500zł. a zwykła prosta 200zł z pyrolizą 400zł. jednak nie koszt potencjalnego uszkodzenia mnie zniechęcił do giętych szyb,a przegrzewanie pomieszczeń-czasami jak mnie napadnie to pale cały dzień.
    Co prawda jeszcze nie stłukłem szyby w kominku pomimo 15letniego palenia,ale różnie może być. Teraz jednak w moim starym wkładzie szybę bym wymienił ze względów estetycznych, po tak długim czasie eksploatacji jest matowa i wizja ognia traci sporo na tym.
    Co do sterowników ecokom to odżuciłem je z uwagi na dopuszczalną temp dla czujnika spalin. 480C to według mnie za mało. W tatarku jest zapas bo piszą 1200C. nawet jak wytrzyma tylko 700C to już wystarczy.

    Jak masz możliwość to obejrzyj na żywo ,najlepiej jak się palą wkłady unico,romotop,lava,bef inne i zobacz co się Tobie podoba najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez cozmo ; 05-02-2017 o 20:57

  9. #9

    Domyślnie

    Cozmo wielkie dzieki za rzeczowe informacje, duzo w tym racji, ktora do tej pory podswiadomie tlumilem - nie bede sie na sile upieral i musze te sprawe, lavy jak i naroznego jeszcze raz wziac na warsztat (a po trochu juz zaczalem sie nastawiac, ze jakos dam rade z tym zyc).

    Pytanie - dobor mocy - jesli z plaszcza mamy uzysk rzedu 60% a obliczeniowe straty ciepla Qco=12.5kW to jaka moc wkladu bys proponowal, nie chce przewymiarowac, zeby kominek mogl pracowac wieksza moca.

    Nie wiem czy dobrze licze:
    (za muratorem)
    D = V x G x Dt [W]

    D = 189*2.85*0.75*38 = 15351.525 ~ 15.4kW

    nie wiem jak to sie ma do obliczeniowego Qco=12.5kW

    Chyba nie ma co dalej kombinowac i rozbijac te moc na moc z plaszcza, moc z szyby i straty. Czyli bezpiecznie zalozyc, ze wstawiajac kominek o mocy ~15kW ok 6.5kW idzie na szybe przy naroznym wiec 8.5kW na plaszcz - powinno dac rade na grzejnikach nawet w zime rzedu -20oC.

    Natomiast jesliby stosowac szybe prosta i mniejsza tym samym? mozna pokusic sie o wstawienie 12.5kW lub 13kW? Czy nie warto schodzic tak nisko?

    gdzie:
    D - straty ciepła [W].
    V - kubatura budynku [m3].
    G - współczynnik przenikalności cieplnej [W/°C/m3].
    Dt: różnica temperatury wewnętrznej i zewnętrznej [oC] (38oC). Strefa2 (-18oC)

    Wartości współczynnika G są następujące:
    G = 0,75 dla budynków dobrze izolowanych,
    G = 0,90 dla budynków średnio izolowanych,
    G = 1,20 dla budynków o słabej izolacji.
    Ostatnio edytowane przez grabhasz ; 06-02-2017 o 22:33

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabhasz Zobacz post
    Cozmo wielkie dzieki za rzeczowe informacje, duzo w tym racji, ktora do tej pory podswiadomie tlumilem - nie bede sie na sile upieral i musze te sprawe, lavy jak i naroznego jeszcze raz wziac na warsztat (a po trochu juz zaczalem sie nastawiac, ze jakos dam rade z tym zyc).

    Pytanie - dobor mocy - jesli z plaszcza mamy uzysk rzedu 60% a obliczeniowe straty ciepla Qco=12.5kW to jaka moc wkladu bys proponowal, nie chce przewymiarowac, zeby kominek mogl pracowac wieksza moca.

    Nie wiem czy dobrze licze:
    (za muratorem)
    D = V x G x Dt [W]

    D = 189*2.85*0.75*38 = 15351.525 ~ 15.4kW

    nie wiem jak to sie ma do obliczeniowego Qco=12.5kW

    Chyba nie ma co dalej kombinowac i rozbijac te moc na moc z plaszcza, moc z szyby i straty. Czyli bezpiecznie zalozyc, ze wstawiajac kominek o mocy ~15kW ok 6.5kW idzie na szybe przy naroznym wiec 8.5kW na plaszcz - powinno dac rade na grzejnikach nawet w zime rzedu -20oC.

    Natomiast jesliby stosowac szybe prosta i mniejsza tym samym? mozna pokusic sie o wstawienie 12.5kW lub 13kW? Czy nie warto schodzic tak nisko?

    gdzie:
    D - straty ciepła [W].
    V - kubatura budynku [m3].
    G - współczynnik przenikalności cieplnej [W/°C/m3].
    Dt: różnica temperatury wewnętrznej i zewnętrznej [oC] (38oC). Strefa2 (-18oC)

    Wartości współczynnika G są następujące:
    G = 0,75 dla budynków dobrze izolowanych,
    G = 0,90 dla budynków średnio izolowanych,
    G = 1,20 dla budynków o słabej izolacji.
    Fajne to obliczenia. Weź tylko jeszcze kilka kwestii pod uwagę, przez które cały ten matematyczny majstersztyk bierze w łeb :
    1. Zmiana poziomu wilgotności drewna o 10 % , nawet w granicach dopuszczalnej normy, to korekta obliczeń nawet do 20 %.
    2. Zmiana rozdrobnienia drewna - korekta nawet do 40%.
    3. Zmiana gatunku drewna - korekta podobna jak w p 2.
    4. Radosna twórczość producentów, tworzących instrukcje obsługi i tabelki z danymi "personalnymi" wkładu. Tu korektę określiłbym na poziomie nawet 50 % dla dwóch identycznych w opisach wkładów!

    To oczywiście uznaniowe korekty, wynikające wyłącznie z mojego doświadczania. Potrafią one jednak doprowadzić do paradoksów. W jednym wątku forumowicz nie może zagrzać domu 120 m2 wkładem o mocy 26 kW W drugim zaś, przy 8-10 kW na wymiennik wodny, gotuje się woda w instalacji obsługującej do 180 m2...

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabhasz Zobacz post
    Cozmo wielkie dzieki za rzeczowe informacje, duzo w tym racji, ktora do tej pory podswiadomie tlumilem - nie bede sie na sile upieral i musze te sprawe, lavy jak i naroznego jeszcze raz wziac na warsztat (a po trochu juz zaczalem sie nastawiac, ze jakos dam rade z tym zyc).

    Pytanie - dobor mocy - jesli z plaszcza mamy uzysk rzedu 60% a obliczeniowe straty ciepla Qco=12.5kW to jaka moc wkladu bys proponowal, nie chce przewymiarowac, zeby kominek mogl pracowac wieksza moca.
    Takie liczenie może da się wykonać poprawnie,ale jest wiele zmiennych o których pisał Piotr Batura. Oprócz tego popełniłeś istotny błąd w liczeniu pisałeś metry kwadratowe a we wzorze są metry sześcienne . Czyli w Twoim przypadku ok 189metrów kwadratowych x około 3wysokośc pomieszczenia = 567metrów sześciennych .
    Zasada jest taka- moc kominka jest taka ile kilogramów paliwa włożysz i pomnożysz przez faktyczną sprawność ,która jest też zmienna w zależności od fazy palenia . Faktycznej sprawności raczej nie poznamy-jedynie katalogową.Przyjmuje się że dla nowoczesnych wkładów sprawność średnia to ok 70% . Jest też coś takiego jak optymalna ilość paliwa na danego wkładu ,przy której ma on optymalne warunki spalania-czyli wysoką sprawność. Dlatego patrz równiez na parametr mocy minimalnej , zakładajac że dane są bliskie prawdy. Bo może sie okazać , że wkład działa dobrze tylko przy sporej dawce paliwa ,co jest słabe wiosną i jesienią kiedy nie ma potrzeby mocno kotłować. Niestety tani producenci windują moc katalogową , a szanujący się producenci zaniżają co wywraca obliczenia do góry nogami . Gdybyś mial bufor 700-1000 litrów to moc faktyczna miała by trochę mniejsze znaczenie bo jej potencjalny nadmiar poszedł by do wody i mógł by zostać przekazany w innym czasie do pomieszczenia ,a jeśli ciepło idzie w kaloryfery to faktyczna moc ma większe znaczenie.
    Postaraj się odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsze są parametry spalania takie jak sprawność,moc,chwilowe przegrzewanie pomieszczenia , czy wizja ognia w dużej szybie .
    Ze swojej strony doradzam kontakt z punktem kominkowym w ktorym mają profesjonalne podejście i wsłuchają się w Twoje potrzeby. Kominek buduję się na wiele lat dlatego nawet jeśli nie masz takiego w pobliżu to pojedz w Polskę. Jak trzeba to "przepłać" za doradztwo - w tym temacie kompetencja jest kluczowa.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał cozmo Zobacz post
    Oprócz tego popełniłeś istotny błąd w liczeniu pisałeś metry kwadratowe a we wzorze są metry sześcienne . Czyli w Twoim przypadku ok 189metrów kwadratowych x około 3wysokośc pomieszczenia = 567metrów sześciennych
    tak tylko gwoli poprawnosci - do wzoru podstawilem skladowe iloczynu (V = 189[m2]*2.85[m] = 538.65[m3])
    D = 189*2.85*0.75*38 = 15351.525 ~ 15.4kW

    No nic ruszam na nowo na slony z kominkami - obdzwonilem/bylem juz w kilku miejscach i odnosze wrazenie, ze jesli wchodzimy na temat PW to zaczyna sie lekka niechec do dalszej dyskusji. Jestem z Wroclawia i mam wrazenie jakby nikomu nie zalezalo na sprzedazy wkladow. W jednym z salonow nawet uslyszalem, ze kominki juz sie koncza, moda na nie mija (dosc wspomniec ze w salonie stalo okolo 50 wkladow).
    Ostatnio edytowane przez grabhasz ; 07-02-2017 o 19:50

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabhasz Zobacz post
    tak tylko gwoli poprawnosci - do wzoru podstawilem iloczyn (V = 189[m2]*2.85[m] = 538.65[m3])
    D = 189*2.85*0.75*38 = 15351.525 ~ 15.4kW
    Twoja racja

    Cytat Napisał grabhasz Zobacz post
    No nic ruszam na nowo na slony z kominkami - obdzwonilem/bylem juz w kilku miejscach i odnosze wrazenie, ze jesli wchodzimy na temat PW to zaczyna sie lekka niechec do dalszej dyskusji. Jestem z Wroclawia i mam wrazenie jakby nikomu nie zalezalo na sprzedazy wkladow. W jednym z salonow nawet uslyszalem, ze kominki juz sie koncza, moda na nie mija (dosc wspomniec ze w salonie stalo okolo 50 wkladow).
    Ja mam podobne wrażenie. Koło siebie znalazłem jedną firmę (Adart kominki)w której poczułem że gość wie co sprzedaje ,ale pomimo obietnicy nie przysłal oferty ,ani nie odpowiedział na maila ponaglającego. Dziwne poświęcił godzinę aby mi opowiedzieć po swojemu co i jak i nie dokończył roboty. W końcu kupiłem gdzie indziej bo uznałem że z realizacją zamówienia też będzie nie słowny. Inne punkty ewidentnie nie chciały lub nie umiały podejśc do tematu kompleksowo lub były dla mnie za drogie (Kozłowski -wkłady brunner) . Tak czy inaczej każda wizyta w punkcie lub rozmowa przez telefon jakieś dane wprowadziła , a decyzja dopiero się okaże czy była słuszna w najbliższym okresie grzewczym.

  14. #14

    Domyślnie

    Za dobra rada pojechalem w miasto - odwiedzilem troche miejsc i dostalem jeszcze wiekszego metliku bo kazdy co innego i w swoja strone ciagnie.
    W kazdym razie dowiedzialem sie chociazby, ze termokominki lavy montuja sie u ludzi i nie ma narazie wiekszych problemow (tez i czas krotki i byloby naprawde zle slyszac cokolwiek na tym etapie). Potwierdzili ze sa to ci sami ludzie z CTM-a i tak naprawde jest to kontynuacja ich pracy z tamtego okresu. Natomiast w jednym miejscu zachwalano mi BEF-a a w drugim, ze ostatnimi czasy cos u niech przestalo grac i sa problemy z serwisem, pekajacymi szybami, plaszczami, etc.
    @cozmo - nagabywalem o oferte Romotop-a w wersji heat - to moze cie zaciekawi, dostalem info, ze ta wersja jako nowosc ma problemy z usterkami wieku dzieciecego i np. na 30 sprzedanych wkladow 10 poszlo na gwarancje (nie wchodzilem w szczegoly) to juz naprawde duzy procent ale proba tez mala. Polecono mi Romotop-a KV 025W 01. Za te modele ponoc recza glowa tylko jak dla mnie to juz nie ta polka cenowa.

    W kazdym razie cos dobrego z tego wyszlo - znalazlem osobe, ktora zanim zaczelismy o parametrach zainsteresowala sie ukladem pomieszczen, metrazem, kubatura, wymaganiami klienta, ukladem w jakim to bedzie pracowac, obliczeniem mocy, etc. przyjemna i rzeczowa rozmowa bez marudzenia, ze PW to nie to... teraz szykuje oferte, ponoc dobry okres na wybor wkladu, jest duzo promocji i mozna cos lepszego wyciagnac w tych samych granicach cenowych. Czekam na oferte i bede pisal jak cos wiecej sie urodzi.
    Apropos, z ukladu pomieszczen wynika, ze jest szansa na zagojenie problemu naroznej szyby ale nie gietej, bo ponoc to jest problem a uklad pomieszczen powinien zniwelowac promieniownie bocznej szyby (jest blisko schodow i komin cieplny moze zagoic).
    Znajomy poszedl w lechme green XL (ten sam dom) narozny 15kW z buforem - mowi ze pali na 40% bo faktycznie szyba przegrzewa ale ta lechma ma potezna szybe.
    Ostatnio edytowane przez grabhasz ; 12-02-2017 o 14:38

  15. #15
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    @cozmo - nagabywalem o oferte Romotop-a w wersji heat - to moze cie zaciekawi, dostalem info, ze ta wersja jako nowosc ma problemy z usterkami wieku dzieciecego i np. na 30 sprzedanych wkladow 10 poszlo na gwarancje (nie wchodzilem w szczegoly) to juz naprawde duzy procent ale proba tez mala. Polecono mi Romotop-a KV 025W 01. Za te modele ponoc recza glowa tylko jak dla mnie to juz nie ta polka cenowa.
    .[/QUOTE]


    Gdzie usłyszałeś takie rewelacje ?

    Tak się składa że jestem jednym z dwu importerów , dokładniej dokonujemy nabyć wewnątrz unijnych , wkładów Romotop i nie słyszałem o jakiejkolwiek reklamacji na wkłady wodne serii HEAT.
    Darek B

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post


    Gdzie usłyszałeś takie rewelacje ?
    dołączam do pytania.To diler romotopa,czy konkurencja ? W razie czego poproszę na priva.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabhasz Zobacz post
    Za dobra rada pojechalem w miasto - odwiedzilem troche miejsc i dostalem jeszcze wiekszego metliku bo kazdy co innego i w swoja strone ciagnie.
    W kazdym razie dowiedzialem sie chociazby, ze termokominki lavy montuja sie u ludzi i nie ma narazie wiekszych problemow (tez i czas krotki i byloby naprawde zle slyszac cokolwiek na tym etapie). Potwierdzili ze sa to ci sami ludzie z CTM-a i tak naprawde jest to kontynuacja ich pracy z tamtego okresu. Natomiast w jednym miejscu zachwalano mi BEF-a a w drugim, ze ostatnimi czasy cos u niech przestalo grac i sa problemy z serwisem, pekajacymi szybami, plaszczami, etc.
    @cozmo - nagabywalem o oferte Romotop-a w wersji heat - to moze cie zaciekawi, dostalem info, ze ta wersja jako nowosc ma problemy z usterkami wieku dzieciecego i np. na 30 sprzedanych wkladow 10 poszlo na gwarancje (nie wchodzilem w szczegoly) to juz naprawde duzy procent ale proba tez mala. Polecono mi Romotop-a KV 025W 01. Za te modele ponoc recza glowa tylko jak dla mnie to juz nie ta polka cenowa.

    W kazdym razie cos dobrego z tego wyszlo - znalazlem osobe, ktora zanim zaczelismy o parametrach zainsteresowala sie ukladem pomieszczen, metrazem, kubatura, wymaganiami klienta, ukladem w jakim to bedzie pracowac, obliczeniem mocy, etc. przyjemna i rzeczowa rozmowa bez marudzenia, ze PW to nie to... teraz szykuje oferte, ponoc dobry okres na wybor wkladu, jest duzo promocji i mozna cos lepszego wyciagnac w tych samych granicach cenowych. Czekam na oferte i bede pisal jak cos wiecej sie urodzi.
    Apropos, z ukladu pomieszczen wynika, ze jest szansa na zagojenie problemu naroznej szyby ale nie gietej, bo ponoc to jest problem a uklad pomieszczen powinien zniwelowac promieniownie bocznej szyby (jest blisko schodow i komin cieplny moze zagoic).
    Znajomy poszedl w lechme green XL (ten sam dom) narozny 15kW z buforem - mowi ze pali na 40% bo faktycznie szyba przegrzewa ale ta lechma ma potezna szybe.
    Zapytaj o szczegóły, bo też się interesuję tym wkładem dla moich klientów. Może być tak, że chłopaki wybrzydzają na Heat, bo wolą Ci wcisnąć dużo droższy....Z drugiej strony też trzeba uważać. Zarozumiały importer zawsze będzie mówił że "Pana reklamacja jest pierwszą jaką mieliśmy od pięćdziesięciu lat!"

  18. #18
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabhasz Zobacz post
    ale z drugiej strony doszly mnie sluchy (z naszego forum), ze to ponoc ludzie ze starego CTM-a gdzie konstrukcja plaszcza byla naprawde dobra.
    ?

    Skoro była taka dobra to czemu zbankrutowali ??

    Popatrz na budowę wewnętrzna paleniska i porównaj z innymi markami ; Spartherm , Hajduk i Romotop
    Potem dopiero pisz że dobra albo nie .....
    Darek B

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Skoro była taka dobra to czemu zbankrutowali ??

    Popatrz na budowę wewnętrzna paleniska i porównaj z innymi markami ; Spartherm , Hajduk i Romotop
    Potem dopiero pisz że dobra albo nie .....
    a ja to sie nie znam stad pytam - to co u gory to jedynie powtorzylem po kilku osobach, z ktorymi zdarzylo mi sie rozmawiac.
    A padla firma bo ponoc rozkradali ja stopniowo - oczywisic znowu tylko powtarzam. Moze powinienem przestac, zeby nie powielac plotek.

  20. #20

    Domyślnie

    Romotopy to naprawde dobre sprzety i jakbym bral kominek plaski to zapewne jakas wersje bym dobral, ale uklad w domu mam taki, ze wymusza to na mnie wstawienie naroznego a tego romotop nie ma w ofercie (narozny z plaszczem 15kW). Zapewne wiedza z czym to sie wiaze i wola uniknac pozniejszych problemow. Wsadzilem sie na mine z moim projektem ale koniec koncow musze sie przewrocic, zeby zrozumiec, ze to co pewnie robie to nie bedzie dobre wyjscie. Przynajmniej bede mial spokoj z zona

    Zawezilem sie z poszukiwaniami do Unico nemo 2b topeco modern - cena jaka powinno udac sie wyciagnac to ~7.5kPLN - maja wzglednie mala szybe wiec licze ze nie przegrzeje pomieszczenia, na szczescie jest blisko ciagu komunikacyjnego (schody na gore) wiec czesc tego promieniowania pojdzie naturalnym kominem. Znajomy do tego samego projektu wstawil lechme greem xl 15kW, ta oddaje 8.5kW z szyby (strasznie duzo nawiasem mowiac) i jak pali na full to w pomieszczeniu ma 25C oczywiscie to wzgledne bo nie wiadomo jak i czym i co to znaczy u niego na full.

    Przy nastepnym wyborze kominka bede juz madrzejszy o doswiadczenia nie tylko teorie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony