dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 171
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ale mi chodzi o te 10 m od przodu domu tam gdzie masz garaż, tam można by się zblizyc do granicy dzialki celem jak najlepszego wykorzystania dobrego gruntu pod domem .
    Z powtarzaniem badan ja osobiscie bym tak zrobil , wydałbym ze 2 tys, na te 6-10 otworów w obrysie domu , ale jak Ty postapisz to już inna sprawa, to jest ryzyko, zrobisz badania i sie okaze, ze jednak trzeba pozostac przy studniach i wtedy pomyslisz ze zmarnowales 2 tysiace. Z geologiem może dałoby sie dogadać że część odwiertów byłaby tylko taka kontrolna gdzie jest torf, bez badań dokładnych każdej warstwy , moze by taniej policzyl .


    Poczekajmy co powie Merkava odnosnie sondowania w torfach , czy torf moze stawiac taki opor dla wbijanej koncówki sondy.

    A czy Twój konstruktor zauważył, że zgodnie z rzednymi z odwiertów i rzednymi przyjetymi w projekcie spód studni wychodzi w torfie?
    Rzedna spodu studni 6,9 -3,0= 3,9m a rzedna torfu w otworze nr 1 to 3,4m , czyli jakieś 0,5m w torfie , to ta studnia bedzie niosla ze hej .

  2. #142

    Domyślnie

    Z przodu tam gdzie droga też nie za bardzo jest jak sie dosunąć. Ta droga to tak na prawdę już inna działka tylko ma taki pas wydzielony aby był dostęp do drogi gminnej. My mamy tam służebnośc na korzystanie w celu dojazdu. Więc i tak musi być ileś tam metrów od granicy.
    Może i faktycznie nie przemyśleliśmy tego wszystkiego, ale te 4 lata temu nie wiedziałem tyle co wiem teraz...

    Te badania prawdopodobnie wykonam i już te 2 tysie niech nawet stracę ale będe pewny co i jak.

    Z tą studnią w torfie nie zwróciłem uwagi... tzn widziałem w projekcie , że ma to być na głębokości 3m a przynajmniej tak zrozumiałem....
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 10-02-2017 o 11:01

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No to jezeli nie masz innych zalecen , nie potrzebujesz tych 10 metrów przed garazem, to mozna sie zastanowic aby przyblizyc dom do granicy na te 4 metry ktore sa minimum , zyskujesz troche na wejsciu w lepszy teren bo jak widac w strone tej drogi dojazdowej warunki gruntowe sa lepsze.

    Tylko zrob te badania dokladnie w miejscu gdzie na 1000% bedzie stal dom .

    Z ta rzedna to niech konstruktor posrawdza bo wiesz Wykonawca bedzie żadał wiekszej kasy jak beda rozbieznosci


    Człowiek uczy sie na swoich bledach i nie tylko Ty , ja tez...


    edit:

    Odnosnie studni to w tej chwili zeby to mialo rece i nogi to musi zostac wydłuzona o minimum 0,5 m a najlepiej o 1 m zeby wchodziła w te nośne piaski a nie w torf - to mialem na mysli z rzednymi
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 10-02-2017 o 13:13

  4. #144

    Domyślnie

    Rozumiem o co chodzi, może konstruktorka jakoś się machnęła albo coś przeoczyła... Ja to rozumiałem tak, że 3m w głąb od teraźniejszego poziomu terenu więc pasowało...

    Odnośnie przesunięcia domu to tez już nie jest chyba takie proste skoro mamy PnB ??
    Jeśli chcielibyśmy go przesunąć to i tak max 4m bo tam jest chyba 8m od wejścia do mieszkania a garaż jest dalej w głąb. Więcej nie da rady ze względu na te granice.

    Dzwonił właśnie jeden z wykonawców... Po takim dokładniejszym przeliczeniu wyszło mu 125kPLN i za tyle może to zrobić.
    Jutro pojutrze ma mi przesłać dokładny zakres robót. Cena to robocizna plus materiały.

    Pisze tak tylko czysto informacyjnie, żeby nie było iż cieszę się z takiej wyceny
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 10-02-2017 o 14:37

  5. #145
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Jak jest PnB no to będzie ciężko to zrobić.....musiałbyś zmieniać PnB, ale chodziło mi o własnie te 4 m bliżej drogi....
    A kiedy masz w ogóle w planie ruszać ?
    Jak już bedziesz miał ten zakres robót to jak bedziesz chcial i mógl to sie podziel ta informacją

    I oczywiście mam nadzieje, że będzie fotorelacja z Twojej budowy

  6. #146

    Domyślnie

    Ruszać chciałem już teraz niedługo marzec kwiecień... teraz tylko Ty znów mi głowę popsułeś

    Generalnie gość powoedział że za robociznę chce 38kPLN reszta to materiały. Zobaczymy jak je wycenił. Teraz jak już się zdecydowałem na te beczki/studnie to chciałem znaleźć kogoś kto mi to zrobi w jakiejś normalnej $$.

  7. #147

    Domyślnie

    @_arek_
    ta plyta na studniach i materace to jedyne rozwiazania ktore proponuja spce?
    sa przeciez jeszcze pale, mikropale spinane oczepem itp. ktore tez sie stosuje i nie sa egzotyka. tak glosno mysle...

  8. #148

    Domyślnie

    Same pale to strzelam około 80tysi jak nie więcej, mikropale podobnie no może z 50-60. Rozeznałem wszystkie tematy i te studnie to najekonomiczniejszy z ze wszystkich tych posadowień. Ewentualnie wymiana gruntu, ale gdyby wody nie było...

    Jednak nie o tym temat... ten już był wałkowany milion razy.

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Opaska dookoła płyty, izolacja na płytę. Ściany z BK albo pierwszy wiersz z BK. Chyba, że jednak to szkło piankowe. Przy takich kosztach całości jakoś to przełkniesz.
    Szkło fajna sprawa, ale nie wydołam $$ to posadowienie i tak mnie już pożera..
    Chciałbym to zrobić jak najefektywniej i za w miarę normalne $$ bez zbędnych szaleństw...

    Więc tak jak perm mówi ściany z BK lub patent merkavy dwa bloczki enrgo i 30cm izolacji na płycie. W tym wypadku z energo brakuje mi kilku cm aby zmieścić się z wymiarami posadzki, ale ciekawe jak by to trzymało na styku ściana płyta...
    Sama płyta z opaską XPS ewentuualnie EPS 1m w ziemię.

    No i teraz merkava byłbyś tak miły i policzył jak będzie właśnie prezentować się utrata energii w płycie ocieplonej i nie ocieplonej od spodu ? Uwzględniając jakoś te radiatory palowe, czyli ocieplenie tylko po płycie od spodu...
    Ciągle mnie to męczy Czy warto coś dawać czy nie. Boje się tego przemarzania i dużych strat.

    Chyba, żeby.... jśli będzie to możliwe to i jakoś te beczki też ocieplić chociaż z 1-1,5m w głąb... tylko zabawy by z tym też było. Więc jeśli cała ta izolacja płyty od spodu ma to być jakiś przerost formy nad treścią to bez sensu...
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 10-02-2017 o 19:07

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ciągle mnie to męczy Czy warto coś dawać czy nie. Boje się tego przemarzania i dużych strat.
    po obwodzie.. izolację jak Kolega Perm pisał ..
    nie będzie oddawać ciepła z pod płyty. (tzw """przymarzania""") 120 tyś za wykonanie.. Arku zawsze możesz wrócić do pomysłu jak Ci zaproponowałem wcześniej... 120 kzł.. imo dużo, bardzo dużo .. Mniejsza o straty przez płytę, ale cena wykonania tej płyty... bo straty ciepła .. owszem zjedzą trochę.. W/K.. więcej. ale to problem leży w cenie płyty, małej ilości beczek.. i ceny..

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    po obwodzie.. izolację jak Kolega Perm pisał ..
    nie będzie oddawać ciepła z pod płyty. (tzw """przymarzania""") 120 tyś za wykonanie.. Arku zawsze możesz wrócić do pomysłu jak Ci zaproponowałem wcześniej... 120 kzł.. imo dużo, bardzo dużo .. Mniejsza o straty przez płytę, ale cena wykonania tej płyty... bo straty ciepła .. owszem zjedzą trochę.. W/K.. więcej. ale to problem leży w cenie płyty, małej ilości beczek.. i ceny..
    Jakoś nie widać nic sensownego, co mogłoby te studnie zastąpić. Przy tak zróżnicowanym podłożu poduszka z piachu może miejscami siadać, wraz ze zmianami wilgotności.

    Szkoda, że masz już PnB. Logicznym byłoby postawić dom piętrowy o jak najmniejszej powierzchni zabudowy. Może też, dla obniżenia kosztów da się garaż zrobić osobno? Jako lekką konstrukcję szkieletową. Pomyśl nad zmianą projektu. Może będzie warto?

    Chyba mam pomysł. Zbuduj Arek dom najtaniej jak się da, szybko sprzedaj i wyjedź za granicę, by uniknąć pretensji właściciela.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 11-02-2017 o 13:25
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #151

    Domyślnie

    Projektu nie zmienimy bo jest taki jak chcemy... Wyjechać nigdzie też nie planujemy

    Tak jak mówiłem na tym etapie trzeba to tylko zrobić jak najtaniej i jak najlepiej nie przekraczając 100tysi jakie mieliśmy na to założone od początku.

    Więc Panowie jakie ostatecznie są opcje żeby to zaizolowac/odizolować jak najlepiej.

    Olewamy te "styropiany" od spodu ??
    Dajemy tylko opaskę z ilu 15cm będzie ok skoro na ściany będzie najprawdopodobniej 20cm...

    Co z mostkiem na styku ściana/płyta ??

    Dawać oapske styropianu wewnątrz po obwodzie ścian ??

  12. #152
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Jakoś nie widać nic sensownego, co mogłoby te studnie zastąpić. Przy tak zróżnicowanym podłożu poduszka z piachu może miejscami siadać, wraz ze zmianami wilgotności.
    Grunt ma to do siebie, że siada po wpływem obciążeń.... ale piasek przy zmianie wilgotności nie siada jeżeli nie działaja na niego żadne naprężenienia....czy dragania..... rozwiń szerzej co miałeś na myśli, bo troche nie wiadomo o co Ci chodzi ....

    Problemem kolegi arka są niestety te torfy, gdyby tych torfów nie było, to ten nawodniony grunt dałoby się zagęścić , piasek w wodzie gdy dostaje drgań to sie lepiej układa - oczywisicie trzeba to odpowiednio zrobic, żeby sprzetu nie utopić - taka zaleta gruntów niespoistych.....


    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    ......

    Więc Panowie jakie ostatecznie są opcje żeby to zaizolowac/odizolować jak najlepiej.

    Olewamy te "styropiany" od spodu ??
    Dajemy tylko opaskę z ilu 15cm będzie ok skoro na ściany będzie najprawdopodobniej 20cm...

    Co z mostkiem na styku ściana/płyta ??

    Dawać oapske styropianu wewnątrz po obwodzie ścian ??

    Ja powiem tak, technicznie jest to do zrobienia, żeby wyłożyć podłoże EPSem czy też XPSem, nic Ci tam nie siądzie bo ten torf jest tam miejscami i jest cały czas nawodniony, musialaby rzeka wyschnac .
    Ale czy pod wzgledem energetycznym ma to sens ekonomiczny i np gdy zastosujesz drozszy XPS to nie wiem
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 11-02-2017 o 15:29

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Projektu nie zmienimy bo jest taki jak chcemy... Wyjechać nigdzie też nie planujemy

    Tak jak mówiłem na tym etapie trzeba to tylko zrobić jak najtaniej i jak najlepiej nie przekraczając 100tysi jakie mieliśmy na to założone od początku.

    Więc Panowie jakie ostatecznie są opcje żeby to zaizolowac/odizolować jak najlepiej.

    Olewamy te "styropiany" od spodu ??
    Dajemy tylko opaskę z ilu 15cm będzie ok skoro na ściany będzie najprawdopodobniej 20cm...

    Co z mostkiem na styku ściana/płyta ??

    Dawać oapske styropianu wewnątrz po obwodzie ścian ??
    Myślę, że izolacja na płycie, wiersz z BK albo Isomur, Opaska, moim zdaniem taka jak na ściany, przynajmniej na górze. Mostkiem się nie przejmuj. 200 zł rocznie więcej na ogrzewanie czystym prądem, 70 zł przy ogrzewaniu za pomocą PC. Myślę, że możesz pomyśleć o garażu. To w końcu prawie 1/3 powierzchni zabudowy. Zrób go jako lekki szkielet albo wręcz wiatę z zabudowanymi ścianami i bramą (podłoga osobno). Sporo na tym zaoszczędzisz a funkcjonalnie nie odczujesz różnicy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #154

    Domyślnie

    Wiersz z BK tzn co masz na myśli zwykły klocek 24cm ?

    Nie wiem czy ten Isomur jest wart swojej ceny, wydaje mi się, że nie.

    Czyli na ściany co proponujesz silikaty czy raczej ciepły BK ?

    W garażu chciałem sobie zamontować podnośnik - może kiedyś... więc i tak musiałbym coś tam wylać. No i wejście do domu obowiązkowe jak dla mnie...

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Ja powiem tak, technicznie jest to do zrobienia, żeby wyłożyć podłoże EPSem czy też XPSem, nic Ci tam nie siądzie bo ten torf jest tam miejscami i jest cały czas nawodniony, musialaby rzeka wyschnac .
    Ale czy pod wzgledem energetycznym ma to sens ekonomiczny i np gdy zastosujesz drozszy XPS to nie wiem
    O to właśnie chodzi... Koszt powiedzmy jakiegoś EPS 200 aguaściema to około 6tys
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 11-02-2017 o 16:43

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Myślę o BK 24cm albo jakimś Ytong Energo. Może da się na tym zrobić ścianę z silikatów. W końcu dom masz parterowy. Garaż o lekkiej konstrukcji obniżyłby cenę. Pod taki garaż możesz dać płytę na poduszce z piachu, bez studni. Musiałaby jednak być to odrębna od domu konstrukcja (połączona optycznie oczywiście). Różnicy nie zauważysz a myślę, będzie trochę taniej.
    Ta izolacja pod płytą prawie nic nie da. Lepiej zainwestuj te pieniądze w PC. Różnica 70 zł rocznie na ogrzewanie nie uzasadnia pchania dodatkowo izolacji pod dom..
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #156

    Domyślnie

    Teraz tylko jeszcze kogoś "normalnego" do realizacji znależć i można jechać

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Pomyśl o tym garażu. Powinno być sporo taniej.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #158

    Domyślnie

    Z tym garażem to dobry pomysł ale... nie wyobrażam sobie wejścia do garażu dworem... Dla mnie to pomyłka. Musi być bezpośrednie wejście do domu a tego raczej chyba nie uda się wykonać...

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Z tym garażem to dobry pomysł ale... nie wyobrażam sobie wejścia do garażu dworem... Dla mnie to pomyłka. Musi być bezpośrednie wejście do domu a tego raczej chyba nie uda się wykonać...
    Da się tak zrobić.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #160
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    120tyś za fundamenty, masakra. Kosztowne studnie i prawie 2x grubsza płyta.
    Miałem podobny problem ale na moje szczęście niżej woda gruntowa.
    Wymieniałem grunt i radzę też Tobie o tym pomyśleć. Zrobiłem też to o czym pisze perm - lekki garaż oddylatowany od domu. Podejrzałem to u jednego dewelopera. Wyjście może być dowolnie
    Wymiana gruntu kosztowała mnie kilkanaście tysięcy, jakbyś do tego dodał jakieś igłofiltry to i tak wyjdzie taniej niż studnie. Wiadomo, domy w pobliżu, obniżenie zwierciadła wody w torfach = 100% osiadanie, trzeba by sprawdzić zasięg leja depresji, choć ponoć wymieniają też grunt pod wodą. Trudny temat, bez geotechnika się nie obejdzie.
    Materace, mhh specem nie jestem ale jak pod jednym rogiem jest torf a pod drugim piasek to co z nierównomiernościę osiadań? Posadowienie teoretycznie nie jest problemem - najlepiej pale. Gdybyśmy nie brali pod uwagę kosztów
    Realnie myśląc: wymiana gruntu pod części mieszkalną + płyta i lekki garaż "przyklejony do domu. Nie wiem jaki widzisz problem z tym garażem.
    No i badania gruntu, więcej tworów, przesunięcie domu o parę metrów może tu sporo zmienić. W razie czego zamienne PNB
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 24-02-2017 o 10:40

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony