dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 32
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 636
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i dlatego Solgaz ma problemy finansowe?
    Nie warto. To tylko podrabianie indukcji przy zachowaniu wad gazu.

  2. #122
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radetzky
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-750
    Posty
    55

    Domyślnie

    Ja się boję o awaryjność tego rozwiązania. Poza tym nie rozumiem czemu miałbym iść w tę technologię. Gaz przecież też kosztuje

  3. #123

    Domyślnie

    Śledziłem tu na forum 4 lata temu też temat indukcja vs. płyta gazowa. Najwięcej mieli do powiedzenia jak zwykle ci co nie mieli porównania. Ja dziś mam, po 4 latach użytkowania, wcześniej gazowa. Gazowa to syf, bo oparów w cholerę podczas gotowania, wolniej się doprowadza do wrzenia, nie wyczyścisz od razu jak ci coś wykipi, wygląd
    Rachunki za prąd, nie mam porównania, bo tu dom, wcześniej mieszkanie, ale patrząc na rachunki rodziców (gotują na gazie), to ja za prąd w okresie letnim płacę 170zł a w zimowym 220zł (dochodzi CO, 3 pompy), oni średnio 160zł, jednak ja mam dom 120m2, a oni mieszkanie 60m2.

  4. #124

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa z bezwładnością kuchenki indukcyjnej?
    Miąłem do czynienia tylko z gazem i zwykłą płytą ceramiczną z grzałkami... przy gazie reakcja natychmiastowa, ale zwykła płyta ceramiczna to jak coś zaczęło kipieć/przypalać to po zmniejszeniu mocy trzeba odczekać sporą chwile.

  5. #125
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    To jest bezwładność garnka a nie płyty. Bo w garnku wytwarzane jest ciepło. Im grubsze i cięższe dni i ściany tym większa bezwładność.

  6. #126
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Dno nie dni

  7. #127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał franek89 Zobacz post
    A jak wygląda sprawa z bezwładnością kuchenki indukcyjnej?
    Miąłem do czynienia tylko z gazem i zwykłą płytą ceramiczną z grzałkami... przy gazie reakcja natychmiastowa, ale zwykła płyta ceramiczna to jak coś zaczęło kipieć/przypalać to po zmniejszeniu mocy trzeba odczekać sporą chwile.
    Zawartość garnka grzana jest natychmiastowo i dużo szybciej niż na gazie.

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał AbelardIzka Zobacz post
    Jak ci wysiądą korki, to ani wody nie zagotujesz ani mleka dla dziecka, jak dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie i zostaję przy tradycyjnych modelach.

    Jak masz przyłącze gazu i ogrzewasz nim dom to ok, inaczej nie ma sensu.

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał AbelardIzka Zobacz post
    Jak ci wysiądą korki, to ani wody nie zagotujesz ani mleka dla dziecka, jak dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie i zostaję przy tradycyjnych modelach.
    Jak wysiądą korki, to się je włącza ponownie. Jak ktoś nie umie, ew. na brak prądu, w garażu można trzymać taki "wynalazek" -> http://allegro.pl/kuchenka-gazowa-tu...599694890.html Wodę sięzagotuje, i mleko, i zupę się nawet zrobi czy kurę usmaży. Ale trzymanie "tradycyjnych" modeli bo mogą wystąpić anomalie to jak kupowanie i strzelanie z armaty do przeszkadzającego spać komara.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja ma butle turystyczną na ta okoliczność. 3 razy używałem do tej pory (mieszkamy 8 lat)

    Ranking kuchenek od najlepszej:
    indukcja
    gazowa

















    płyta ceramiczna.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Trudno się z kolegą nie zgodzić, od przeszło ośmiu miechów cieszymy się z posiadania indukcji i za żadne skarby do gazu byśmy nie wrócili.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał AbelardIzka Zobacz post
    Jak ci wysiądą korki, to ani wody nie zagotujesz ani mleka dla dziecka, jak dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie i zostaję przy tradycyjnych modelach.
    To podobnie jak wielbiciele sławojek, tarki do prania, studni i balii do kąpieli
    Bo może czasem na kilka godzin wyłączą wodę, gdy będzie remontowany wodociąg.

  13. #133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A jak jest z trwałością płyt szklanych, zarysowania, pęknięcia, ewentualne awarie elektroniki ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To podobnie jak wielbiciele sławojek, tarki do prania, studni i balii do kąpieli
    Bo może czasem na kilka godzin wyłączą wodę, gdy będzie remontowany wodociąg.
    trudno o lepsze podsumowanie.
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A jak jest z trwałością płyt szklanych, zarysowania, pęknięcia, ewentualne awarie elektroniki ?
    zarysowania - jakieś płytkie są, bo nie myję dedykowanym mleczkiem i specjalnie nie dbam - w końcu to sprzęt użytkowy a nie dzieło sztuki. Awarii na razie żadnej. Pęknięć także nie, mimo, że mam bezramkową.

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A jak jest z trwałością płyt szklanych, zarysowania, pęknięcia, ewentualne awarie elektroniki ?
    po prawie 8 latach drobne ryski gdzieniegdzie, 1 awaria - moduł do wymiany(150zł)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #137

    Domyślnie

    4 lata korzystania z indukcji i płyta poza lekkim przytarciem rogu - gro i bucy

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    4 lata korzystania z indukcji i płyta poza lekkim przytarciem rogu - gro i bucy
    U mnie ósmy rok śmiga jak igiełka

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    U mnie ósmy rok śmiga jak igiełka
    Moja gazowa Amica 14 lat. Czy potrzeba lepszej reklamy?

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A tara do prania babci wciąż działa. I cynowa balia nie przecieka od 50 lat.
    Nie rozumiem tego pędu do pralek automatycznych...

Strona 7 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony