dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 32
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 636
  1. #381
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W domu nie będę miał gazu ziemnego. Butli nie biorę pod uwagę (niewygodne i miejsce zajmuje). Zostają płyty elektryczne do wyboru.
    Całe życie gotowałem na gazowej. W bloku miałem ceramiczną elektryczną (indukcje wtedy kosztowały majątek). Powiedziałem wtedy nigdy więcej ceramicznej - w domu będę miał gazową. Kupiłem działkę bez gazu. Pomyślałem że w takim razie pod zlewem będzie stała butla. Indukcje potaniały ale miałem skojarzenia z płytą ceramiczną i jej nie chciałem. Znajomy który kupował dla nas sprzęty namówił na indukcję. Kompletnie inna jakość gotowanie w porównaniu do gazowej która od biedy jest dla mnie akceptowalna choć niechętnie. Jest uciazliwa i kiepsko sterowalna. O płycie ceramicznej - nigdy - wolałbym gotować na butli turystycznej.

    Płyta tania indukcyjna (taka jednopolowa) - mam w firmie i rzeczywiście jest tam problem z modulacją mocy. W płycie normalnej (mam boscha) tego kłopotu nie mam. Tyle z moich skromnych doświadczeń.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #382
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie ma o co kopi kruszyć .Można to zawsze pogodzić.

    • Płyta gazowo-indukcyjna

    Rozwiązaniem dla niezdecydowanych może być płyta łącząca różne żródła ciepła. Zestawienie w jednym urządzeniu pół grzewczych indukcyjnych oraz palników gazowych daje znacznie więcej możliwości, zarówno natury kulinarnej jak i wykorzystania różnych paliw. Jest to ciekawe rozwiązanie w przypadku chwilowego braku jednego z mediów (gazu lub prądu), gdyż nie dezorganizuje naszej pracy.

    Jest jeszcze opcja jak płyta modułowa , są wspaniałe nakładki na indukcje, np. takie proste,tanie.
    10 lat mam płytę indukcyjną i co dalej z tym idzie czysta nietłusta kuchnia czyli ściany i meble , proszę i o tym nie zapominać jak ktoś jest bardzo intensywny w pracy z kuchnią gazową.

  3. #383
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Gaz pod szkłem

    A ja znalazłam takie coś: Płyta gazowa ceramiczna, czyli chyba połączyli kuchenkę gazową i ceramiczną i stworzyli płytę gazową bez płomienia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	g41.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	13,6 KB
ID:	393638
    Czy to rzeczywiście jest możliwe? Nie wiem jak to działa, dla tych co bardziej technicznych opis jest tu: http://solgaz.eu/plyty-gazowe-bez-plomieni/?plyta=4+1
    Co o tym myślicie?

  4. #384

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    A ja znalazłam takie coś: Płyta gazowa ceramiczna, czyli chyba połączyli kuchenkę gazową i ceramiczną i stworzyli płytę gazową bez płomienia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	g41.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	13,6 KB
ID:	393638
    Czy to rzeczywiście jest możliwe? Nie wiem jak to działa, dla tych co bardziej technicznych opis jest tu: http://solgaz.eu/plyty-gazowe-bez-plomieni/?plyta=4+1
    Co o tym myślicie?
    Czytałem opinie użytkowników - tragedia z dramatem. Cena za to kosmiczna. Na początku jak ją zobaczyłem to spodobała mi się, po przeczytaniu recenzji czar prysł.

  5. #385
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    A ja znalazłam takie coś: Płyta gazowa ceramiczna, czyli chyba połączyli kuchenkę gazową i ceramiczną i stworzyli płytę gazową bez płomienia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	g41.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	13,6 KB
ID:	393638
    Czy to rzeczywiście jest możliwe? Nie wiem jak to działa, dla tych co bardziej technicznych opis jest tu: http://solgaz.eu/plyty-gazowe-bez-plomieni/?plyta=4+1
    Co o tym myślicie?
    że taniej masz indukcje pozbawioną wad.
    To jest kombinowanie jak słoń pod górkę by gaz upodobnić do indukcji.

  6. #386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    że taniej masz indukcje pozbawioną wad.
    To jest kombinowanie jak słoń pod górkę by gaz upodobnić do indukcji.
    Co może mieć sens dla osób które nie mają odpowiedniej mocy prądowej.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tej cenie chyba przemęczyłabym się ze szklana płytą i gazem odkrytym.
    Ta płyta solgazu tym różni się od zwykłej, że jeszcze trudniej ją umyć.

  8. #388
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    U mnie będzie płyta ceramiczna. Po prostu przeglądałam gazetę wnętrzarską i natchnęłam się na artykuł o tym super patencie.
    Poszukałam opinii i rzeczywiście dziwna sprawa, że praktycznie są tylko te bardzo negatywne albo mega pozytywne.

  9. #389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    kombinacja wad kuchenki gazowej z dołozonymi wadami płyty ceramicznej. Do tego gratis psujące się sterowanie. No spoko.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #390
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    U mnie będzie płyta ceramiczna. Po prostu przeglądałam gazetę wnętrzarską i natchnęłam się na artykuł o tym super patencie.
    Poszukałam opinii i rzeczywiście dziwna sprawa, że praktycznie są tylko te bardzo negatywne albo mega pozytywne.
    Dlaczego ceramiczna a nie indukcja?

  11. #391
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Wiem, że teraz ceramicznych to jak na lekarstwo, a do tego potrzebujemy płytę o szerokości 70cm i z kurkami więc pewnie będzie ciężko. Ale nie spocznę póki na przeszukam całego internetu za takim ideałem.
    Długo miałam ceramiczną (jakiś zwykły bosch z kurkami), później korzystałam z ceramicznej i indukcyjnej jednocześnie, a teraz mam tylko indukcyjną z Gorenje. I niezmiennie gdybym mogła wybierać to wolę ceramiczną. Najbardziej w obecnej indukcyjnej denerwuje mnie to pulsacyjne grzanie, czyli ostre grzanie i przerwa. Jest to szczególnie uciążliwe gdy gotuję sosy lub obiadki dla dzidziusia. Nawet na 3/9 w chwilach grzania wychlapuje mi się jedzonko. Makaron też nam prawie zawsze wykipi bo trudno jest ustawić właściwy bieg. Straszna lipa. No i nie lubię tego sterowania dotykowego. Tęsknię za kurkami.

  12. #392
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zupełnie nie mam takiego zjawiska na swojej płycie.

    A makaron gotuję tak: zagotowuję wodę na maksymalnej mocy, wrzucam makaron, zmniejszam moc prawie do minimum (ok. 3) i po 10 minutach jest gotowy.
    Nie gotuję cały czas na pełnej mocy. W taki sposób to wykipi i na gazie i na ceramicznej.

  13. #393
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Wiem, że teraz ceramicznych to jak na lekarstwo, a do tego potrzebujemy płytę o szerokości 70cm i z kurkami więc pewnie będzie ciężko. Ale nie spocznę póki na przeszukam całego internetu za takim ideałem.
    Długo miałam ceramiczną (jakiś zwykły bosch z kurkami), później korzystałam z ceramicznej i indukcyjnej jednocześnie, a teraz mam tylko indukcyjną z Gorenje. I niezmiennie gdybym mogła wybierać to wolę ceramiczną. Najbardziej w obecnej indukcyjnej denerwuje mnie to pulsacyjne grzanie, czyli ostre grzanie i przerwa. Jest to szczególnie uciążliwe gdy gotuję sosy lub obiadki dla dzidziusia. Nawet na 3/9 w chwilach grzania wychlapuje mi się jedzonko. Makaron też nam prawie zawsze wykipi bo trudno jest ustawić właściwy bieg. Straszna lipa. No i nie lubię tego sterowania dotykowego. Tęsknię za kurkami.
    Mam indukcje Electroluxa 9 lat .Nic mi nie wychlapuje , jest inne np. smażenie ,przywykłem ale pozostałe nazwę to gotowania super. Ceramika to porażka.Dodatkowy grzejnik w kuchni.Istota gotowania na indukcji jest opanowanie pracy nad mocą.

  14. #394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zupełnie nie mam takiego zjawiska na swojej płycie.
    też nie mam tego u siebie
    6-9 praca ciągła, 1-5 pulsacyjnie. Najczęściej na 5 gotuję i tylko sporadycznie coś się wychlapie - ale to wszystko zależy co i w jakim garnku...jak sos i makaron w małym garnku, to też zdarza się że na 2 robię (szczególnie jak nie pilnuje cały czas kuchni!)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #395
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale ja naprawdę nie wiem jak może coś wychlapać podczas gotowania na indukcji? Wykipieć - owszem, ale wychlapać?
    nuxe - nalewasz sosu czy zupki równo z krawędzią garnka? Przecież to wychlapie się na każdej kuchence.

  16. #396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Na kuchence ceramicznej jak cos się wychlapie, to zmniejszamy moc i za... kilka minut przestaje chlapać

  17. #397
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ale ja naprawdę nie wiem jak może coś wychlapać podczas gotowania na indukcji? Wykipieć - owszem, ale wychlapać?
    nuxe - nalewasz sosu czy zupki równo z krawędzią garnka? Przecież to wychlapie się na każdej kuchence.
    Jej chodzi o to ,że jak na indukcji np. w garnku zagotujesz wodę i np. będziesz chciała ugotować jajo na miękko to nadmiar wody przy nastawie np. 6 , będzie jak gejzer wychlapywał ową wodę na zewn.

  18. #398

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ale ja naprawdę nie wiem jak może coś wychlapać podczas gotowania na indukcji? Wykipieć - owszem, ale wychlapać?
    nuxe - nalewasz sosu czy zupki równo z krawędzią garnka? Przecież to wychlapie się na każdej kuchence.
    Nie musi być na równo z krawędzią - czasami się zdarza...ale to nie wina indukcji - jak za duży "ogień" dasz, to tak samo wychlapie czy to na gazie, czy płycie ceramicznej....kwestia praktyki
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #399
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    U mnie 1-8 jest pulsacyjnie, a 9 - praca ciągła. Gdy gotuję np. obiadek dla dzidziusia - mała porcja w małym garnku (wypełnione do połowy) i dość gęsta konsystencja, to nawet na 3 strasznie mi wychlapuje z garnka. Pewnie to kwestia źle dobranych parametrów, bo przez 2-3 sekundy grzeje bardzo ostro a potem dłuższa przerwa i znowu ostre grzanie i przerwa. A jak wiadomo dla dziecka ma być natychmiast i dlatego muszę warować przy tej durnej płycie i mieszać, żeby się nie przypaliło i nie chlapało. I gdzie tu jest ten luksus?

  20. #400
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    U mnie 1-8 jest pulsacyjnie, a 9 - praca ciągła. ?
    Wynika z tego, że w nowych płytach (kupiona w tym roku) nie ma zjawiska pulsacji. Obiadek pyrka stabilnie tak jak na płomieniu gazowym na każdym poziomie.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 20 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony