dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 32
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 636
  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wielbiciel mazutu w potrawach
    Nie mam dziurawych garnków więc mazut nie przejdzie. Za to rozumiem, dlaczego wybrałaś indukcję.

  2. #302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie masz tak:

    ?
    nie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #303
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Serio? ktoś chce udowadniać że potrawy z różnym sposobem dostarczania energii do obróbki cieplnej smakują inaczej?
    Dobre, no chyba że chodzi o wędzarnie lub kiełbasę z ogniska to się zgodzę...
    Komfort użytkowania płyty indukcyjnej jest super a i rachunki za prąd pewnie niższe.
    Jedyne co to jest nie do przeskoczenia to ta sławetna spalona cebula bez której rosół nie ma smaku. Choć bez problemu można cebule przypalić ale rozumiem że to chodzi o to żeby była w całości ?
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  4. #304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie mam dziurawych garnków więc mazut nie przejdzie. Za to rozumiem, dlaczego wybrałaś indukcję.
    Tłusty osad mazutu miałam na każdej powierzchni w kuchni.
    Przy indukcji tego nie ma.

  5. #305
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tłusty osad mazutu miałam na każdej powierzchni w kuchni.
    Przy indukcji tego nie ma.
    Pewnie miałaś jakąś awarię w kuchence albo lipne garnki Innej możliwości nie ma
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tłusty osad mazutu miałam na każdej powierzchni w kuchni.
    Przy indukcji tego nie ma.
    Płyta gazowa Amica, garnki Tefal Clasica. Zero mazutu. Gaz ziemny GZ-50.

  7. #307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mazut to urban legend. Ale tłusty osad to fakt wynikajacy z porywania oparów tłuszczu przez ruch powietrza który przy indukcji jest dużo mniejszy. Jak ktoś gotowałby na gazie tylko wodę, to i mazutu by się nie doszukał.

  8. #308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dziwne bo tłusty osad miałam w łazience przy klasycznym otwartopalnikowym piecyku

  9. #309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dziwne bo tłusty osad miałam w łazience przy klasycznym otwartopalnikowym piecyku
    Rzeczywiście bardzo dziwne. Spaliny nie szły do komina?

  10. #310
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Jestem na "wakacjach" u rodziców i z musu muszę kuchenki gazowej używać - to co zwykle zajmuje mi ok. 40 minut, tutja zajmuje 1,5 godziny - stoję 15 minut nad garem z wodą, a ta jeszcze się nie gotuje Straszne marnotrawstwo czasu, nie mówiąc już o energii - mojej i tej z gazu.

    BTW, dlaczego nikt nie podkreśli faktu, że we wszechobecnych coraz mniejszych kuchniach indukcja może sobie spokojnie pełnić czasem funkcję blatu roboczego? U mnie idealne stolnica leży na indukcji jak trzeba
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  11. #311
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Ło Panie, myślałam, że będzie tu 16 stron rzeczowej dyskusji, a przez większość czasu czułam się na ringu.
    A ja mam inną kwestię. Czy ktoś widział indukcję 6-8 palnikową? Ja nie wyobrażam sobie kuchni tylko z czterema palnikami. We wszystkich mieszkaniach miałam / mam takie i przy przygotowywaniu obiadu niecodziennego jest mi potrzebne minimum 6 palników. Tylko proszę mnie nie wyzywać, że jestem nierozgarnięta kura skoro nie umiem się zorganizować na czterech Mięso (czasem dwa rodzaje), sos, dwa rodzaje warzyw plus ziemniaki, do tego kasza / ryż i jak to zmieścić na czterech palnikach żeby było wszystko ciepłe i nierozgotowane? Nie spotkałam się z indukcją powyżej pięciu palników - ktoś widział i może się podzielić? I jestem ciekawa czy przyłącze na 14kW uciągnęłoby dwie indukcje pracujące na 8 palników...?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #312
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Ło Panie, myślałam, że będzie tu 16 stron rzeczowej dyskusji, a przez większość czasu czułam się na ringu.
    A ja mam inną kwestię. Czy ktoś widział indukcję 6-8 palnikową? Ja nie wyobrażam sobie kuchni tylko z czterema palnikami. We wszystkich mieszkaniach miałam / mam takie i przy przygotowywaniu obiadu niecodziennego jest mi potrzebne minimum 6 palników. Tylko proszę mnie nie wyzywać, że jestem nierozgarnięta kura skoro nie umiem się zorganizować na czterech Mięso (czasem dwa rodzaje), sos, dwa rodzaje warzyw plus ziemniaki, do tego kasza / ryż i jak to zmieścić na czterech palnikach żeby było wszystko ciepłe i nierozgotowane? Nie spotkałam się z indukcją powyżej pięciu palników - ktoś widział i może się podzielić? I jestem ciekawa czy przyłącze na 14kW uciągnęłoby dwie indukcje pracujące na 8 palników...?


    Może 8 palników znajdziesz w płytach do gastronomii.
    tu 6
    https://www.skapiec.pl/cat/26140/2.5

  13. #313
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Odkąd u mojego brata zobaczyłem w kuchni dwa piekarniki obok siebie to już mnie nic nie zdziwi. Ma też indukcje 4 pola a obok dwupalnikowa płyta. Powinniście się spotkać
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Jestem na "wakacjach" u rodziców i z musu muszę kuchenki gazowej używać - to co zwykle zajmuje mi ok. 40 minut, tutja zajmuje 1,5 godziny - stoję 15 minut nad garem z wodą, a ta jeszcze się nie gotuje Straszne marnotrawstwo czasu, nie mówiąc już o energii - mojej i tej z gazu.

    BTW, dlaczego nikt nie podkreśli faktu, że we wszechobecnych coraz mniejszych kuchniach indukcja może sobie spokojnie pełnić czasem funkcję blatu roboczego? U mnie idealne stolnica leży na indukcji jak trzeba
    A teraz z innej beczki. Kupiłem patelnię grillową Fissler za ponad 400 zł i wyobraź sobie, że ...nie nadaje się do Twojej cudownej indukcji (napisane jak byk przez producenta). Na gazie nie ma sobie równych.

  15. #315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A teraz z innej beczki. Kupiłem patelnię grillową Fissler za ponad 400 zł i wyobraź sobie, że ...nie nadaje się do Twojej cudownej indukcji (napisane jak byk przez producenta). .
    A kupiłeś tą ze stopu aluminium ?
    Fuuuj....

    Jakbyś kupił z nierdzewki, to równie dobrze spisywałąby się na indukcji:

    https://www.kulina.pl/patelnia-ze-st...-1nxoCBljw_wcB

    http://www.rossi.pl/4567_fissler_sol...xdchoCDZXw_wcB
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Ło Panie, myślałam, że będzie tu 16 stron rzeczowej dyskusji, a przez większość czasu czułam się na ringu.
    A ja mam inną kwestię. Czy ktoś widział indukcję 6-8 palnikową? Ja nie wyobrażam sobie kuchni tylko z czterema palnikami. We wszystkich mieszkaniach miałam / mam takie i przy przygotowywaniu obiadu niecodziennego jest mi potrzebne minimum 6 palników. Tylko proszę mnie nie wyzywać, że jestem nierozgarnięta kura skoro nie umiem się zorganizować na czterech Mięso (czasem dwa rodzaje), sos, dwa rodzaje warzyw plus ziemniaki, do tego kasza / ryż i jak to zmieścić na czterech palnikach żeby było wszystko ciepłe i nierozgotowane? Nie spotkałam się z indukcją powyżej pięciu palników - ktoś widział i może się podzielić? I jestem ciekawa czy przyłącze na 14kW uciągnęłoby dwie indukcje pracujące na 8 palników...?
    A nie łatwiej dwie płyty - dwu i cztero palnikowe?

  17. #317

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Stal się hartuje, a nie chartuje... Co tu wejdziesz, to się zbłaźnisz...
    Dobra, dobra pomyliłem się. Masz jedną z tych, które przytoczyłeś w linkach? Zgaduję - nie masz ale za to szybko korzystasz z wyszukiwarki.

  18. #318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie mam, ale jeśli żona poczuje taką potrzebę, to pewnie sobie kupi.
    Nie rozumiem, w jakim celu wpadłeś do tego wątku chwaląc się, że kupiłeś sobie aluminiową patelnię, która nie działa na indukcji ??
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-07-2017 o 22:35
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #319
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A nie łatwiej dwie płyty - dwu i cztero palnikowe?
    Mogę oczywiście, mogę i dwie czteropalnikowe - tylko pytanie czy instalacja 14kW wytrzyma obciążenie przy pracy wszystkich 6-8 palników? Elektrykiem nie jestem, z fizyki byłam noga.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #320
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Odkąd u mojego brata zobaczyłem w kuchni dwa piekarniki obok siebie to już mnie nic nie zdziwi. Ma też indukcje 4 pola a obok dwupalnikowa płyta. Powinniście się spotkać
    Czyli obie płyty na indukcję? 4+2? Jakiem mocy ma przyłącze - jeśli wiesz?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 16 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony