dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 32
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 636
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Można ją porównać do kominka. Puszczasz obok część energii, przy jednym, jak i przy drugim.
    Generując nadmierną "boczną" konwekcję porywającą opary (w tym tłuszcz), o przypalaniu tych oparów (czyli zwęglaniu) i osadzaniu się później w postaci kurzu na szafkach nie pomnę. Niestety ten człowiek nie zaneguje posiadanego przez siebie rozwiązania choćby go przypalali, rozżarzonym w jego własnym kominku, prętem zbrojeniowym. Tym się różni człowiek rzetelny od nierzetelnego, że ten pierwszy potrafi się przyznać do ew. popełnionych błędów io tym wprost napisać aby innych w maliny nie wpuścić.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 01-02-2017 o 11:12
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Stal INOX to akurat też najgorszy syf jaki może być (do utrzymania w czystości). Chwila moment nieuwagi i powierzchnia porysowana, do tego zacieki, plamy wnet nie wytarte i przypalone ciężko usunąć (nawet pomimo zdejmowalnych rusztów). Ruszty zresztą też się syfią na potęgę a tych nawet szczotą drucianą się nie domyje dobrze. Po 10 latach moja kuchenka INOX wygląda jak żal. Całe szczęście, że zlew chociaż kupiłem kompozytowy i nie musiałem się z nim użerać. W nowym domu kuchenka i zlew będą ceramiczne.
    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    widzisz, gdybyś w domu trochę więcej gotował - i potem sprzątał po sobie, to byś rozumiał różnicę. Przez 5 lat używałem w mieszkaniu płyty gazowej (tak, ze sciąganym rusztem,palnikami) - w domu od samego początku mam indukcję. Zdjęcia są przykladowe, pierwsze z brzegu. Wiem jaka jest różnica w sprzątaniu po sobie np. po smażeniu w jednym i drugim przypadku (a to ja w domu gotuję!) - więc nigdy więcej nie wrócę do gazu.
    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Latwosc utrzymania w czystosci plyty indukcyjnej w porownaniu do kuchenki gazowej wg. gotujacej codziennie mojej lubej - bezcenna. A po dolozeniu do tego kwesti wizualnych, gazowa kuchnia to SIARA.
    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Odpowiedź jest negująca słabe/złe rozwiązania, a nie ciebie -- także się nie poczuwaj tak bardzo. Można wybrać takie rozwiązanie, żeby trzeba było dbać jak najmniej. I takim rozwiązaniem są sprzęty nie ze stali INOX (inna sprawa, że to już jest passe). Są w końcu inne ciekawe rzeczy do zrobienia niż ciągłe sprzątanie czy palenie w kominku dla oszczędności.
    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Można ją porównać do kominka. Puszczasz obok część energii, przy jednym, jak i przy drugim.
    Same mądrości, więc oprawiłem w ramki

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Generując nadmierną "boczną" konwekcję porywającą opary (w tym tłuszcz), o przypalaniu tych oparów (czyli zwęglaniu) i osadzaniu się później w postaci kurzu na szafkach nie pomnę. Niestety ten człowiek nie zaneguje posiadanego przez siebie rozwiązania choćby go przypalali, rozżarzonym w jego własnym kominku, prętem zbrojeniowym. Tym się różni człowiek rzetelny od nierzetelnego, że ten pierwszy potrafi się przyznać do ew. popełnionych błędów io tym wprost napisać aby innych w maliny nie wpuścić.
    A od kiedy to kuchenka gazowa, używana przez miliony Polaków jest błędem? Na swojej indukcji gotujesz w nocnej taryfie, bo taniej?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A od kiedy to kuchenka gazowa, używana przez miliony Polaków jest błędem? Na swojej indukcji gotujesz w nocnej taryfie, bo taniej?
    Znowu ci się wszystko pokiełbasiło, pewnie znowu w związku z nieumiejętnością zrozumienia tekstu czytanego. Po pierwsze to że miliony czegoś używają, bo nie mają alternatywy, albo co gorsza są święcie przekonani, jak ty, że mają dobrze i lepiej być nie może, jest argumentem na poziomie szkoły podstawowej, jeśli nie przedszkola. Po drugie ja mam dziadowską, gazową kuchenkę, do tego z INOX i nie mogę się doczekać aż ją zmienię w nowym domu na bardziej cywilizowaną kuchenkę indukcyjną. Teraz uważaj, okapu też nie będę instalować, choć wg twojej wykładni miliony użytkowników nie mogą się mylić i okap TRZEBA mieć. Gotować będę, kiedy mi się będzie podobać. Ja jestem normalny, nie robię z siebie bogacza jednocześnie oszczędzającego na czym się da i jak się da -- jak ty masz w zwyczaju.

    Tymczasem po raz kolejny i w kolejnym wątku narobiłeś już wystarczająco dużo smrodu swoimi wynurzeniami. To jest wątek dla tych co cenią sobie ekonomię. Ty sobie jej nie cenisz, wszak bogaty jesteś, lubisz wydawać pieniądze jak leci i wbrew logice -- więc zwiń się z łaski swojej zanim znowu zaczniesz "cierpieć za prawdę".
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Znowu ci się wszystko pokiełbasiło, pewnie znowu w związku z nieumiejętnością zrozumienia tekstu czytanego. Po pierwsze to że miliony czegoś używają, bo nie mają alternatywy, albo co gorsza są święcie przekonani, jak ty, że mają dobrze i lepiej być nie może, jest argumentem na poziomie szkoły podstawowej, jeśli nie przedszkola. Po drugie ja mam dziadowską, gazową kuchenkę, do tego z INOX i nie mogę się doczekać aż ją zmienię w nowym domu na bardziej cywilizowaną kuchenkę indukcyjną. Teraz uważaj, okapu też nie będę instalować, choć wg twojej wykładni miliony użytkowników nie mogą się mylić i okap TRZEBA mieć. Gotować będę, kiedy mi się będzie podobać. Ja jestem normalny, nie robię z siebie bogacza jednocześnie oszczędzającego na czym się da i jak się da -- jak ty masz w zwyczaju.

    Tymczasem po raz kolejny i w kolejnym wątku narobiłeś już wystarczająco dużo smrodu swoimi wynurzeniami. To jest wątek dla tych co cenią sobie ekonomię. Ty sobie jej nie cenisz, wszak bogaty jesteś, lubisz wydawać pieniądze jak leci i wbrew logice -- więc zwiń się z łaski swojej zanim znowu zaczniesz "cierpieć za prawdę".
    Jak to miliomy użytkowników kuchenek gazowych nie mają alternatywy, wszak prąd w gniazdku ma każdy i indukcję też może mieć. Co do okapu to jeszcze go nie zainstalowałem, choć leży i czeka na montaż. A co ma okap do sposobu grzania potraw, na indukcji jak gotujesz to para i zapachy nie są emitowane? Co ma piernik do wiatraka?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A przy gotowaniu na gazie (czy to propan czy ziemny) to jaki masz niby brud?
    Tłusty osad z którym męczyłam się 30 lat. Pomimo okapu w kuchni wszystko było tłuste - szafki, dłużej lezące w szafkach naczynia.
    Poza tym wszytko co wykipiało natychmiast się przypalało i trzeba było po przestudzeniu płyty skrobać i szorować.

    Błogosławię wynalazcę indukcji. Nie mam okapu i nie mam tłustego osadu. A to co wykipi natychmiast przejadę papierowym ręcznikiem i mam stale czysto.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-02-2017 o 11:50

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tłusty osad z którym męczyłam się 30 lat. Pomimo okapu w kuchni wszystko było tłuste - szafki, dłużej lezące w szafkach naczynia.

    Błogosławię wynalazcę indukcji. Nie mam okapu i nie mam tłustego osadu.
    Michael Faraday nam to sprezentował.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Zgadza się - mój dom, moją twierdzą.
    Znowu czegoś nie zrozumiałeś.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tłusty osad z którym męczyłam się 30 lat. Pomimo okapu w kuchni wszystko było tłuste - szafki, dłużej lezące w szafkach naczynia.
    Poza tym wszytko co wykipiało natychmiast się przypalało i trzeba było po przestudzeniu płyty skrobać i szorować.

    Błogosławię wynalazcę indukcji. Nie mam okapu i nie mam tłustego osadu. A to co wykipi natychmiast przejadę papierowym ręcznikiem i mam stale czysto.
    a pochłaniacz posiadasz? WM załatwia sprawę?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Teraz uważaj, okapu też nie będę instalować, choć wg twojej wykładni miliony użytkowników nie mogą się mylić i okap TRZEBA mieć. Gotować będę, kiedy mi się będzie podobać. Ja jestem normalny, nie robię z siebie bogacza jednocześnie oszczędzającego na czym się da i jak się da -- jak ty masz w zwyczaju.
    Mam salon polaczony z kuchnia, otwarty na klatke schodowa na poddasze. Brak okapu uwazam za błąd, ktory popelnilem. Pochlaniacz wylapie tylko tluszcz, o zapachach zapomnij. Rozgoni je tylko bardziej po chalupie.
    W chwili obecnej wmiksowalem na pajaka w uklad wentylacji - wymaga to dodatkowo sterowania jednoczesnie pochlaniaczem - wlasciwie juz okapem - i wentylacja i jest duuuzo lepiej. Przymierzam sie do zrobienia tego porzadnie.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jak to miliomy użytkowników kuchenek gazowych nie mają alternatywy, wszak prąd w gniazdku ma każdy i indukcję też może mieć. Co do okapu to jeszcze go nie zainstalowałem, choć leży i czeka na montaż. A co ma okap do sposobu grzania potraw, na indukcji jak gotujesz to para i zapachy nie są emitowane? Co ma piernik do wiatraka?
    Nie mają alternatywy w takim sensie, żę nie wszyscy są bogaci jak ty i mogą sobie pozwolić z miejsca na wyprucie gazu i wyrzucenie na śmietnik kuchenki czy prucie ścian w celu podciągnięcia mocnego drutu pozwalającego udźwignąć kuchenkę indukcyjną z jej zakupem włącznie. Są ludzie, którzy liczą każdą złotówkę (np. ja, dlatego jeszcze w starym domu przemęczę się z gazowym szajsem), czego nie jesteś w stanie pojąć -- wszak sam kupujesz rozwiązania drogie w zakupie, drogie w utrzymaniu i się z tego jeszcze cieszysz wmawiając innym na każdym kroku, że jest tanio. Okap ma bardzo wiele do poruszonego tematu kuchenka gazowa/indukcyjna -- przy kuchence gazowej jest mocno wskazany, ale większość tych co posiadają "miliony nie mogące się mylić" i tak sobie nie radzi z konwekcją generowaną przez kuchenkę gazową i wszystko jest w koło urąbane tłuszczem i "kurzem". Przy kuchni indukcyjnej (i "termosie" z WM) okap jest zbyteczny. Po raz kolejny nie przeczytałeś ze zrozumieniem i dorobiłeś swoje własne wyobrażenia. Para i zapachy są emitowane, nawet się tyle samo wylewa i rozchlapuje, ale nic nie jest PRZYPALANE przez płomień -- tak jak ma to miejsce przy gazie. Więc i okap robi się zwyczajnie zbędnym gadżetem na który się tylko marnuje pieniądze. Skup człowieku jeśli nie możesz się powstrzymać i w dyskusji koniecznie musisz brać udział, bo pisać z tobą w tej formie to rzecz mniej niż przyjemna.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Mam salon polaczony z kuchnia, otwarty na klatke schodowa na poddasze. Brak okapu uwazam za błąd, ktory popelnilem. Pochlaniacz wylapie tylko tluszcz, o zapachach zapomnij. Rozgoni je tylko bardziej po chalupie.
    W chwili obecnej wmiksowalem na pajaka w uklad wentylacji - wymaga to dodatkowo sterowania jednoczesnie pochlaniaczem - wlasciwie juz okapem - i wentylacja i jest duuuzo lepiej. Przymierzam sie do zrobienia tego porzadnie.
    Ja zamierzam zrobić drugi wywiew WM bezpośrednio nad kuchenką. Jak się uda, to może ściągnę go do szafki i zrobię szczelinę na wzór bora-potfora. Nic więcej (w sensie żadnego dodatkowego mielenia pochłaniaczami i rozdmuchiwania powietrza -- wszystko prosto do wentylacji), ew. może jeszcze tylko zwiększenie wydatku WM.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 01-02-2017 o 14:04
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A przy gotowaniu na gazie (czy to propan czy ziemny) to jaki masz niby brud?
    Przy gotowaniu na gazie, nad garnkiem, patelnią tworzy się komin powietrzny, porywający cząsteczki tłuszczu, które mimo pochłaniacza pokrywają okoliczne powierzchnie. Przy indukcji to zjawisko jest znacznie słabsze.
    Jest po prostu znacznie czyściej w jej okolicy.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-02-2017 o 14:04
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tak, miałem kiedyś w bloku taką kuchenkę marki Gorenje. Wygodne to fakt, ale czy ekonomiczne?
    Ale przecież Ty nie przeliczasz wszystkiego na złotówki ?

    Gotowanie na indukcji, to z uwagi na wyższą sprawność koszt porównywalny do gazu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    a pochłaniacz posiadasz? WM załatwia sprawę?
    Nie posiadam. Mam tylko WM. Ale ja nie z tych co gotują codziennie ryby i bigos.

    Co do kosztów eksploatacji, to naprawdę byłam zaskoczona. Chyba więcej kosztują mnie pompki obiegowe podłogówki.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-02-2017 o 14:31

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale przecież Ty nie przeliczasz wszystkiego na złotówki ?

    Gotowanie na indukcji, to z uwagi na wyższą sprawność koszt porównywalny do gazu.
    a jak przez przypadek, jeszcze masz G12w i często gotujesz w weekendy, to pewnie wychodzi nawet taniej
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Prawda.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #38

    Domyślnie

    Dlaczego w restauracjach markowych nie gotuje się na indukcji tylko na gazie i często na węglu drzewnym .Może to kwestia smaku potraw ?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wiem, nie odczułem zmiany smaku po przejściu na indukcję.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Kuchnia gazowa jest niezaprzeczlanie bardziej dynamiczna i sterowalna. Te odpowiedz uzyskalem od kolegi, szefa kuchni. W domu ma indukcje.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

Strona 2 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony