dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 32
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 636
  1. #421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ma też Amica. W tej płycie pola grzewcze można połączyć jakby ktoś chciał duży gar bigosu nagotować


  2. #422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tylko Doli chciała 6-8 palnikową (albo żeby się tyle garnków zmieściło)

  3. #423
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Łał, nie wiedziałam, że są białe lub szare płyty Jeszcze pewnie się będziemy z mężem doktoryzować w trakcie podejmowania decyzji, ale dzięki za wskazanie kierunku Ta którą użytkujemy jest Amica i też ma grzanie pulsacyjne chyba jeszcze na 7. Im mniejszy stopień tym więcej jest przerwy w grzaniu, a mniej samego grzania, ale nie zauważyłam bulgotania czy rozchlapywania zawartości z garnków. Na 5-6 (zależy jak duże pole) potrawy stabilnie się gotują i nie kipią, nawet pod przykryciem.

    @Bracianka: Tak, jesteśmy w trakcie remontu, w zasadzie na końcówce, więc może będzie lepiej.

    @Elfir: już kombinujemy, żeby ewentualnie zrobić 4+2 lub 4+4 ale to musimy przegadać z elektrykiem jak będziemy na tym etapie.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #424

    Domyślnie

    rok męczarni z płytą i człowiek z radością wraca do starej sprawdzonej kuchenki gazowej. i jeżeli chodzi o syf, to dla mnie właśnie płyta jest dużo gorsza. a jeszcze jak masz dzieci w domu i któremuś olej się przy smażeniu poleje, to życzę powodzenia.

  5. #425
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    mów co z płytą indukcyjną jest nie tak bo tez o niej myślę .

  6. #426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Ta Twoja "płyta" to była chyba ceramiczna a nie indukcyjna bo nie wiem co takiego strasznego może się stać z olejem rozlanym na indukcyjnej.
    Coś mi się podobnie zdaje

  7. #427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marshmallow Zobacz post
    rok męczarni z płytą i człowiek z radością wraca do starej sprawdzonej kuchenki gazowej. i jeżeli chodzi o syf, to dla mnie właśnie płyta jest dużo gorsza. a jeszcze jak masz dzieci w domu i któremuś olej się przy smażeniu poleje, to życzę powodzenia.
    Parę cm od garnka można dłoń położyć, to co się dzieje z olejem ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Ta Twoja "płyta" to była chyba ceramiczna a nie indukcyjna bo nie wiem co takiego strasznego może się stać z olejem rozlanym na indukcyjnej.
    Pytanie brzmi co dobrego dzieje się z rozlanym rozgrzanym olejem przy kuchence gazowej...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #429
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A może chodziło o wylanie się oleju na małe dzieci? Jak tak, to napiszę, że żeliwne ruszty nad palnikiem gazowym są o wiele mniej stabilne niż płaska powierzchnia płyty indukcyjnej. Kurcze, jak kiedyś mieliśmy wątpliwości co do montażu indukcji, tak teraz za nic w świecie byśmy nie wrócili do gazu !
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  10. #430
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    To ja po ok. miesiącu używania indukcji stwierdzam, że dobrze się na niej gotuje(sic!), ale już np. niekoniecznie dobrze smaży. Mimo że pole mam na całą patelnię to nie wiedzieć czemu mam niedogrzane obrzeża i kotlety od strony centrum patelni są już zarumienione, a na obrzeżach blade. Natomiast gotowanie i czy duszenie jest ok. Może trochę bardziej płynna regulacja by się przydała, bo skokowa to jednak skokowa.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #431
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Ja póki co mam tylko tradycyjną gazową, z indukcją jeszcze styczności nie miałam

  12. #432
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Ja problem nierównomiernego smażenia miałam na gazowej, teraz wszędzie mam tak samo usmażone. Może jakaś grubsza patelnia by pomogła?
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  13. #433

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Ja problem nierównomiernego smażenia miałam na gazowej, teraz wszędzie mam tak samo usmażone. Może jakaś grubsza patelnia by pomogła?
    Cienkie blaszane patelnie powodują taki efekt przy smażeniu. Od czasy kiedy wszedłem w posiadanie konkretnej i ciężkiej patelni - problem zniknął.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #434

    Domyślnie

    Mamy z Doli. porządną patelnię BergHOFFa: http://berghoff.pl/naczynia-do-gotow...28&results=180

    Prędzej biorę pod uwagę niedomaganie tej konkretnej indukcji którą mamy tu w użytku, niż patelni.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  15. #435

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Mamy z Doli. porządną patelnię BergHOFFa: http://berghoff.pl/naczynia-do-gotow...28&results=180

    Prędzej biorę pod uwagę niedomaganie tej konkretnej indukcji którą mamy tu w użytku, niż patelni.
    Z całym szacunkiem ale to nie jest nawet średniej klasy patelnia.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #436

    Domyślnie

    A jakie patelnie są dobrej klasy?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  17. #437

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    A jakie patelnie są dobrej klasy?
    Fiskars, Amway, Fissler, Ronic. Dwie patelnie różnych firm mogą być podobnej wagi ale nie oznacza to takiego samego grzania. Posiadam grillową kwadratową Fissler. Do steków - rewelacyjna. Dość droga ale na szczęście dostałem w prezencie. Tak czy siak nosiłem się z zamiarem jej kupna.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #438
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    mów co z płytą indukcyjną jest nie tak bo tez o niej myślę .
    Widziałeś gdzieś, żeby jakikolwiek poważny kucharz, z Magdą Gessler włącznie, gotował coś na indukcji?
    Ano nie widziałeś, dlatego że gaz można zdusić w 1 sekundę, jak coś ci się zacznie dziać np. z jajecznicą, czy kawałkiem mięsa. A poza tym, wszelakie garnki i patelnie przeznaczone do indukcji, nagrzewają się różnie i po bokach również różnie...
    Po prostu - nie masz kontroli nad patelnią.
    Na indukcji, to co najwyżej, można zupę ugotować.
    Indukcja jest dobra dla nowoczesnych gospodyń domowych, które lubią nowinki i niestandardowe rozwiązania, ale nie potrafią steka i piersi z kaczki usmażyć na półkrwisto. No bo się na tym sprzęcie nie da!

  19. #439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Widziałeś gdzieś, żeby jakikolwiek poważny kucharz, z Magdą Gessler włącznie, gotował coś na indukcji?
    Ano nie widziałeś, dlatego że gaz można zdusić w 1 sekundę, jak coś ci się zacznie dziać np. z jajecznicą, czy kawałkiem mięsa. A poza tym, wszelakie garnki i patelnie przeznaczone do indukcji, nagrzewają się różnie i po bokach również różnie...
    Po prostu - nie masz kontroli nad patelnią.
    Na indukcji, to co najwyżej, można zupę ugotować.
    Indukcja jest dobra dla nowoczesnych gospodyń domowych, które lubią nowinki i niestandardowe rozwiązania, ale nie potrafią steka i piersi z kaczki usmażyć na półkrwisto. No bo się na tym sprzęcie nie da!
    Gdybyśmy wszyscy byli takimi poważnymi kucharzami, to Geslerowa nie miałaby się czym chwalić w TV . Njgdy więcej gazu, z jego smrodem, osadzaniem się wokół tłuszczem, obowiązkowymi odkrytymi rurami i resztą zamieszania.
    I już mieszkamy !

  20. #440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Ano nie widziałeś, dlatego że gaz można zdusić w 1 sekundę, jak coś ci się zacznie dziać np. z jajecznicą, czy kawałkiem mięsa. A poza tym, wszelakie garnki i patelnie przeznaczone do indukcji, nagrzewają się różnie i po bokach również różnie...
    Po prostu - nie masz kontroli nad patelnią.
    co za wymysly to z teorii czy praktyk?i a moze jestes po prostu w tym kiepski
    Na indukcji, to co najwyżej, można zupę ugotować.Indukcja jest dobra dla nowoczesnych gospodyń domowych, które lubią nowinki i niestandardowe rozwiązania, ale nie potrafią steka i piersi z kaczki usmażyć na półkrwisto. No bo się na tym sprzęcie nie da!
    bzdury klepiesz, nie mam problemu by steka usmazyc jakiego tylko sobie zechcemy, wystarczy dobra patelnia. kaczki nie pieke, bo smaku nie lubimy. reszta argumetow z czapy

Strona 22 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony