dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 32
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 636
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Przy okazji tematu okapu/pochłaniacza kuchennego (to się czymś różni?) i wentylacji mechanicznej zapytam, czy warto podłączać okap kuchenny do WM z rekuperacją? Czy lepiej wyprowadzić okap bezpośrednio na zewnątrz (tylko wtedy trzeba by pamiętać o jego włączaniu). Spotkałem się z dwoma rozbieżnymi opiniami:
    1) warto podpiąć okap do WM z rekuperacją, bo daje spory odzysk ciepła z gotowania
    2) nie warto, bo łatwo i szybko można zasyfić wymiennik
    Jakie jest Wasze zdanie?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie wiem, nie odczułem zmiany smaku po przejściu na indukcję.
    Ja również, a sam gotuję bardzo dużo. A indukcją wychodzi mi również taniej niż gazem. Wiem bo mam porównanie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Przy okazji tematu okapu/pochłaniacza kuchennego (to się czymś różni?) i wentylacji mechanicznej zapytam, czy warto podłączać okap kuchenny do WM z rekuperacją? Czy lepiej wyprowadzić okap bezpośrednio na zewnątrz (tylko wtedy trzeba by pamiętać o jego włączaniu). Spotkałem się z dwoma rozbieżnymi opiniami:
    1) warto podpiąć okap do WM z rekuperacją, bo daje spory odzysk ciepła z gotowania
    2) nie warto, bo łatwo i szybko można zasyfić wymiennik
    Jakie jest Wasze zdanie?
    Nie jestem fanem spinania z reku. Najlepiej oddzielnie a okap obowiązkowo ze szczelnym zaworem zwrotnym!
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ja również, a sam gotuję bardzo dużo. A indukcją wychodzi mi również taniej niż gazem. Wiem bo mam porównanie.
    Wrzuć proszę to porownanie.

  5. #45

    Domyślnie

    Mam indukcje na 2 mieszkaniu i jest tanio. tzn nie widzę , żadnego zwiększenia rachunków. Płacę na nowym mieszkaniu 200 zł co 2 miechy i w tej chwili po roku jestem 600 kW na plusie. W tej chwili szykuje sie do postawienia malutkiego domku(do 90m2) i bez względu czy bedę miał gaz (raczej nie - tania działka) żona mi zapowiedziała, żebym nie rezygnował z indukcji. Plusy zostały tu kilka razy powiedziane.
    Oczywiście także okap. Tani i bardzo cichy można kupić w Casto. Nie wyobrażam sobie piec placki czy rybę bez włączonego wywiewu. Będę miał tylko grawitacyjną.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Dlaczego w restauracjach markowych nie gotuje się na indukcji tylko na gazie i często na węglu drzewnym .Może to kwestia smaku potraw ?
    Lubię gotować. Najlepsze efekty smakowe są kiedy gotujemy na fajerce najzwyklejszej kuchni kaflowej, moi rodzice maja taką w letniaku. Ogólnie gotowanie na ogniu jest o wiele smaczniejsze niż na prądzie, o wszelkich auto klawach nie wspomnę. Kucharze wiedzą o co biega.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie wiem, nie odczułem zmiany smaku po przejściu na indukcję.
    To spróbuj upichcić coś w dużym woku na indukcji. Życzę powodzenia. Jeśli nie widzisz różnicy po przejsciu na indukcję, dowodzi to temu, że nie jadłeś jeszcze np konkretnego bigosu albo blinów.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Lubię gotować. Najlepsze efekty smakowe są kiedy gotujemy na fajerce najzwyklejszej kuchni kaflowej, moi rodzice maja taką w letniaku. Ogólnie gotowanie na ogniu jest o wiele smaczniejsze niż na prądzie, o wszelkich auto klawach nie wspomnę. Kucharze wiedzą o co biega.
    Zdecydowanie to 'inne' ciepło

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Zdecydowanie to 'inne' ciepło
    Jeśli chodzi o kulinaria masz rację, to zdecydowanie inne ciepło. Każdy dobry kucharz to potwierdzi. Do pełni szczęścia potrzebne są jeszcze garnki i patelnie żeliwne. Nie należą do tanich ale patelnię niebawem mam zamiar sobie sprawić.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Kuchnia gazowa jest niezaprzeczlanie bardziej dynamiczna i sterowalna. Te odpowiedz uzyskalem od kolegi, szefa kuchni. W domu ma indukcje.
    Przede wszystkim oferuje większą moc chwilową, co pozwala przygotować produkty szybciej. To ma znaczenie w barkuchniach. I tam są wydajne wyciągi, poza tym nikt się tam nie przejmuje co się dzieje z zapachem czy gdzie leci tłuszcz, czy się przypala (szczególnie że często się "przypala" celowo).

    W domu jest to kompletnie zbyteczne, podobnie jak możliwość pichcenia w woku, czy posiadania pieca do pizzy opalanego drewnem. Się chce zjeść coś fajnego, choćby pizzę z pieca, to się idzie do restauracji, tak po prostu -- a nie wywala kupę kasy żeby raz w miesiącu (albo i rzadziej) zjeść potrawę, by potem się chwalić na forum swoim "wyrafinowanym podniebieniem", a w międzyczasie męczyć się z danym rozwiązaniem które na co dzień syfi na potęgę.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Jedyna przewaga gazu nad indukcją, to możliwość przyrządzania azjatyckich potraw w woku. Jeśli ktoś nie lubi gotować chińszczyzny, to lepsza będzie indukcja. Gotowałem na gazie , teraz gotuję na indukcji i nie chcę powrotu do gazu. A chińszczyznę od czasu do czasu zjem w restauracji, tyle przeżyję.
    Nie mam żadnego okapu i nie potrzebuję go. W kuchni wokół palników, nie mam żadnych tłustych osadów i zbrązowień. Trudno poznać po latach użytkowania, że tam się gotuje. I to dość często.
    W kuchni mam wywiew i czujnik jakości powietrza. Przy jakimś gotowaniu, smażeniu czujka włącza reku na najwyższe obroty, chroniąc dom przed zadymieniem. Nie muszą przed gotowaniem chodzić do reku/ sterownika przestawiać wydatku powietrza.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    To spróbuj upichcić coś w dużym woku na indukcji. Życzę powodzenia. Jeśli nie widzisz różnicy po przejsciu na indukcję, dowodzi to temu, że nie jadłeś jeszcze np konkretnego bigosu albo blinów.
    A Ty jadłeś bigos, czy bliny z indukcji ?
    I co stwierdziłeś ?

    Bo ja stwierdzam, że potrawy pichcone przez ta samą kucharkę nie zmieniły smaku po przejściu z gazu na indukcję.
    W przeciwieństwie do ciebie mam kilkunastoletnie doświadczenia związane z gazem i kilkuletnie z indukcją.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A Ty jadłeś bigos, czy bliny z indukcji ?
    I co stwierdziłeś ?


    Bo ja stwierdzam, że potrawy pichcone przez ta samą kucharkę nie zmieniły smaku po przejściu z gazu na indukcję.
    W przeciwieństwie do ciebie mam kilkunastoletnie doświadczenia związane z gazem i kilkuletnie z indukcją.
    Jadłem - smak do bani, w zasadzie brak smaku.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    W kuchni mam wywiew i czujnik jakości powietrza. Przy jakimś gotowaniu, smażeniu czujka włącza reku na najwyższe obroty, chroniąc dom przed zadymieniem. Nie muszą przed gotowaniem chodzić do reku/ sterownika przestawiać wydatku powietrza.
    Gdzieś o tym patencie można poczytać?


    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jadłem - smak do bani, w zasadzie brak smaku.
    Podobnie jak ciepło z kominka (szczególnie to pompowane przez PW w podłogówkę) jest inne niż z innych źródeł. Litości.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Gdzieś o tym patencie można poczytać?



    Podobnie jak ciepło z kominka (szczególnie to pompowane przez PW w podłogówkę) jest inne niż z innych źródeł. Litości.
    Patent to trochę mocno powiedziane, proste urządzenie elektroniczne dla niektórych, dla mnie bardziej skomplikowane. Po prostu czujka jakości powietrza zamontowana w kuchni nad indukcją, jest połączona kablem ze sterownikiem reku. Jeśli czujka wychwyci dym czy większą ilość pary, przekazuje sygnał sterownikowi, a ten wrzuca reku na najwyższy wydatek.
    Proste, tanie i skuteczne rozwiązanie.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Gdzieś o tym patencie można poczytać?

    Podobnie jak ciepło z kominka (szczególnie to pompowane przez PW w podłogówkę) jest inne niż z innych źródeł. Litości.
    Myjk, jeszcze niczego nie wybudowałeś a już jesteś fachowcem w każdej dziedzinie.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jadłem - smak do bani, w zasadzie brak smaku.
    Skończ sie ośmieszać....

    To tak, jak ciepło w podłogówce od kominka jest inne od tego z PC, prawda ?
    Masz wyjątkowy talent, do pisania wierutnych bzdur....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Skończ sie ośmieszać....


    To tak, jak ciepło w podłogówce od kominka jest inne od tego z PC, prawda ?
    Masz wyjątkowy talent, do pisania wierutnych bzdur....
    Jak Ty porównujesz ciepło w podłogówce do przygotowywania potraw na indukcji bądź na ogniu to w zasadzie nie mam o czym z Tobą rozmawiać.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    TO może mi powiesz, jakiż to składnik gazu nadaje potrawom pichconym na nim tak wyjątkowy smak ?

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Podobnie jak ciepło z kominka (szczególnie to pompowane przez PW w podłogówkę) jest inne niż z innych źródeł. Litości.
    Jeszcze duzoy zalezy od drewna jakim palisz Musisz zapytac jakie jest najlepsze wg39070, bo on na pewno uzywa tego najlepszego!

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Myjk, jeszcze niczego nie wybudowałeś a już jesteś fachowcem w każdej dziedzinie.
    Typowy idiotyczny post jak juz nawet te durne argumenty sie skonczyly.

    Co post to lepszy
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 02-02-2017 o 01:20
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

Strona 3 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony