dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja piwnicy pod biuro (wylewka + styropian?)

    Piwnica dość niska, a chcę zrobić wylewkę i położyć płytki (teraz jest tu beton).

    Myślałem o takim wykonaniu:

    1. Folia budowlana 0,3
    2. Styropian 2cm Yetico Alfa
    3. Folia budowlana 0,3
    4. Wylewka samopoziomująca Diall 2cm
    5. Płytki.

    Co o tym sądzicie, czy styropian 2cm ma tu sens?

    Będę wdzięczny za opinie.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    2cm wylewki na styropianie? odpuść.
    Może warto zainteresować wylewką z betonu lekkiego? wszystko zależy jakiej wytrzymałości potrzebujesz.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    2cm wylewki na styropianie? odpuść.
    Może warto zainteresować wylewką z betonu lekkiego? wszystko zależy jakiej wytrzymałości potrzebujesz.
    Dzięki za odpowiedź marcinollosso.
    Szczerze mówiąc nie znałem wylewek z betonu lekkiego, ale chyba to trochę bardziej skomplikowane niż ta zwykła DIALL'u z Castoramy,
    którą zainteresowałem się głównie ze względu na pozytywne opinię (łatwość rozlania).

    Wytrzymałość - ma wyrównać podłogę, aby położyć płytki, na których będą biurko, szafka itp.
    Styropian miał nieco podnieść termoizolację, ale te 2cm, tak jak podejrzewałem, to przerost formy nad treścią.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    dla mnie to coś nie jest jasne,adaptacja piwnicy pod biuro? ale nie piszesz ,czy to w nowym budynku,starym?macie dziwne odpowiedzi.Jestem już na swoich izolacjach przeciwwilgociowych,którymi zajmuję się już prawie 25lat,dzisiaj jak przeczytaem o problemie takim jak ktoś opisuje,że jak wilgoć podchodzi od dołu po ścianie,ewidentne podciąganie kapilarne,a porady są tego rodzaju,cytuję odkopać ścianę, ocieplić i wilgoci nie będzie.Dla mnie to jest pojęcie chore,ludzie zastanawiacie się nad tym co radzicie lub firmy, takie robicie fuszerki!bo jak to nazwać inaczej,a fm.o wilgoci mało pisze pzdr.wszystkich co umią myśleć,podczas podejmowania odpowiednich decyzji przy remontach,ja zawsze mówię tak,aby na głowę się nie lało,ani od dołu wilgoci ne podciągało,a potem sobie można spokojnie dalsze remonty wykonać.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Wylewki izolacje to jakby wtórna sprawa jak to ma być biuro to będą osoby tam pracujące jak do 4 to prawo pisze ile wysokości ma to mieć, jak więcej niż 4 osoby to też wysokość jest określona minimalna,i żadna z tych wysokości nie jest " niska". Ja bym polecał projekt zgodny z obowiązującymi przepisami tzw uzgodniony w sanepidzie i może straży.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Wylewki izolacje to jakby wtórna sprawa jak to ma być biuro to będą osoby tam pracujące jak do 4 to prawo pisze ile wysokości ma to mieć, jak więcej niż 4 osoby to też wysokość jest określona minimalna,i żadna z tych wysokości nie jest " niska". Ja bym polecał projekt zgodny z obowiązującymi przepisami tzw uzgodniony w sanepidzie i może straży.
    Dzięki za odpowiedzi,
    podaję trochę więcej szczegółów:

    1. Dom jednorodzinny, rocznik 2000, piwnica ~ 1m poniżej poziomu gruntu, ogrzewana CO, wys. 215 cm, podłoga beton.
    2. Biuro - zbyt poważnie zabrzmiało Chcę zrobić pomieszczenie, w którym żona będzie mogła robić swoje "artystyczne prace".
    3. Położyłem już gładź i teraz czas na podłogę, stąd moje pytanie, co by tu najlepiej zrobić. Czy zwykła wylewka samopoziomująca + płytki wystarczy, czy może potrzeba coś więcej. Ze względu na wysokość, nie mam zbyt dużego pola manewru..

  7. #7

    Domyślnie

    Ostatnio coś gadaliśmy z moim KB o piwnicy.
    No i okazało się że minimalna wysokość to 2,5m dla mieszkania.
    Zadzwoń do odpowiedniego działu w urzędzie miasta/starostwa, będziesz mieć pewność.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Ostatnio coś gadaliśmy z moim KB o piwnicy.
    No i okazało się że minimalna wysokość to 2,5m dla mieszkania.
    Zadzwoń do odpowiedniego działu w urzędzie miasta/starostwa, będziesz mieć pewność.
    Dzięki za odp., ale nie bardzo rozumiem. Po co mam dzwonić do urzędu miasta?

    Remontuję pomieszczenie w piwnicy, pytałem czy warto prócz wylewki samopoziomującej coś położyć, aby mniej chłodziło od gruntu.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Jak nie chcesz żeby zona non stop była chora to te 2cm styro zamień na minimum 10, albo kup jej ciepłe buty.

    Poważniej 2cm satyro to tyle co nic będzie zimno.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Jak nie chcesz żeby zona non stop była chora to te 2cm styro zamień na minimum 10, albo kup jej ciepłe buty.

    Poważniej 2cm satyro to tyle co nic będzie zimno.
    Pomieszczenie ma 215 cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony