dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dareksujka

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-007
    Posty
    15

    Domyślnie Piec gazowy jaki?jednofunkcyjny z zasobnikiem a może dwufunkcyjny?

    Witam. Chciałbym poradzić się większej ilości osób co do ogrzewania gazowego. A dokładnie to jaki piec kupić? Moje mieszkanie to 50m2, na początku myślałem o dwufunkcyjnym ale odradzono mi to w PGNiG z powodu iż przy każdym odkręceniu wody będzie załączać się piec, doradzono mi zakup jednofunkcyjnego z zewnętrznym zasobnikiem 120L. Co o tym myślicie? jest to lepsze rozwiązanie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jednofunkcyjny zdecydowanie lepszy

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Jeśli masz tylko miejsce na zbiornik CWU, to bierz jednofunkcyjny, jest bardziej komfortowy.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dareksujka

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-007
    Posty
    15

    Domyślnie

    Miejsca za dużo w łazience nie mam ale wolałbym właśnie jednofunkcyjny z c.w.u, a czy ten zasobnik można postawić ok 3 metry nad piecem? wtedy idealnie by by pasowało ale czy może być u góry.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dareksujka

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-007
    Posty
    15

    Domyślnie

    Widzę że albo tu nikt nie zagląda albo gówno wie.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, tyle że zbiornik 100 litrów będzie ważył ok. 130 kg oraz jak chcesz poprowadzić rury zasilające zasobnik /wyprowadzenia z dołu kotła/.
    Prościej zainstalować kocioł z zasobnikiem wewnętrznym 25 - 30 litrów.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    Kocioł dwufunkcyjny jest dobrym rozwiązaniem w mieszkaniach, gdzie nie ma wystarczająco miejsca do instalacji kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem c.w.u. Niektóre kotły dwufunkcyjne posiadają wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej, który jest ładowany warstwowo.
    Dla przykładu takim rozwiązaniem jest kocioł Cerapur Acu z wbudowanym zasobnikiem o pojemności 42l, gwarantujący przepływ CWU do 21 l/min (delta T = 30K wg. normy EN 625). Kocioł ładuje zbiorniki warstwowo za pomocą pompy, która może być wykorzystywana również jako pompą cyrkulacyjną. Niewątpliwą zaletą jest sposób przygotowania CWU - ładowanie warstwowe, które pozwala na szybsze podgrzewanie wody, niższe straty postojowe oraz pozwala na wykorzystanie zasobnika o mniejszej pojemności w porównaniu do tradycyjnego zasobnika. Dodatkowo zasobnik wykonany jest ze stali nierdzewnej.
    Więcej informacji o tym produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...rapur-acu.html.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dareksujka

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-007
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, tyle że zbiornik 100 litrów będzie ważył ok. 130 kg oraz jak chcesz poprowadzić rury zasilające zasobnik /wyprowadzenia z dołu kotła/.
    Prościej zainstalować kocioł z zasobnikiem wewnętrznym 25 - 30 litrów.
    A jeśli bym te rury wyprowadził z kotła i bezpośrednio puścił w górę? będzie to działać?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Działać będzie.
    Pozostaje estetyka, to będą 4 rury.

  10. #10

    Domyślnie

    Zaczynam się zastanawiać znowu nad kotłem dwufunkcyjnym. Szkoda mi miejsca na zasobnik.
    Ale pytanie czy kocioł dwufunkcyjny nada się też to cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Czy to tylko w jednofunkcyjnym z zasobnikiem jest taka możliwość.
    Ogranicza mnie też moc do 21 KW, ponieważ ma być wyrzut spalin przez ścianę. Nie wiem czy znajdę taki piec dwufunkcyjny, a do tego jeszcze żeby miał modulację do jak najmniejszej mocy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Zaczynam się zastanawiać znowu nad kotłem dwufunkcyjnym. Szkoda mi miejsca na zasobnik.
    Ale pytanie czy kocioł dwufunkcyjny nada się też to cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Czy to tylko w jednofunkcyjnym z zasobnikiem jest taka możliwość.
    Ogranicza mnie też moc do 21 KW, ponieważ ma być wyrzut spalin przez ścianę. Nie wiem czy znajdę taki piec dwufunkcyjny, a do tego jeszcze żeby miał modulację do jak najmniejszej mocy.
    Z tego co wiem przy kotle 2 funkcyjnym cyrkulacja nie wchodzi w grę. Nie masz przecież cały czas ciepłej wody w układzie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Zaczynam się zastanawiać znowu nad kotłem dwufunkcyjnym. Szkoda mi miejsca na zasobnik.
    Ale pytanie czy kocioł dwufunkcyjny nada się też to cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Czy to tylko w jednofunkcyjnym z zasobnikiem jest taka możliwość.
    Ogranicza mnie też moc do 21 KW, ponieważ ma być wyrzut spalin przez ścianę. Nie wiem czy znajdę taki piec dwufunkcyjny, a do tego jeszcze żeby miał modulację do jak najmniejszej mocy.
    potrzebny taki z wbudowanym zasobnikiem, jest tez funkcja komfort utrzymujaca wymiennik w podwyzszonej temp, zeby szybciej poszla ciepla woda

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    potrzebny taki z wbudowanym zasobnikiem, jest tez funkcja komfort utrzymujaca wymiennik w podwyzszonej temp, zeby szybciej poszla ciepla woda
    Z tego co widzę są takie z zasobnikami warstwowymi. Tylko czy 42 l w takim zasobniku zintegrowanym z piecem to to samo co zasobnik 150l z piecem jednofunkcyjnym. Przynajmniej tak się reklamuje jeden z producentów.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Z tego co widzę są takie z zasobnikami warstwowymi. Tylko czy 42 l w takim zasobniku zintegrowanym z piecem to to samo co zasobnik 150l z piecem jednofunkcyjnym. Przynajmniej tak się reklamuje jeden z producentów.
    jak kocioł ma 20kW to więcej niż przeciętny podgrzewacz przepływowy i na jeden kran wystarczy, 42 litry zapewnia ciepły start albo obciążenie drugim kranem

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dareksujka

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-007
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Działać będzie.
    Pozostaje estetyka, to będą 4 rury.
    Z estetyka sobie akurat poradzę ponieważ w budynku są robione nowe ściany z karton-gipsu wiec zawsze można puścić za.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dareksujka

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-007
    Posty
    15

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Ja bym wziął Junkersa patrząc tylko na markę, dodatkowo większa modulacja, należy do Boscha więc części od Buderusa też pasują i przy okazji łatwiej o serwis

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Zaczynam się zastanawiać znowu nad kotłem dwufunkcyjnym. Szkoda mi miejsca na zasobnik.
    Ale pytanie czy kocioł dwufunkcyjny nada się też to cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Czy to tylko w jednofunkcyjnym z zasobnikiem jest taka możliwość.
    Ogranicza mnie też moc do 21 KW, ponieważ ma być wyrzut spalin przez ścianę. Nie wiem czy znajdę taki piec dwufunkcyjny, a do tego jeszcze żeby miał modulację do jak najmniejszej mocy.
    Darkat,

    Kotły gazowe o wyższej mocy niż 21kW nie mogą mieć wyrzutni przez ścianę budynku, więc w Pana przypadku zalecam zastosować kocioł o niższej mocy jak Cerapur Smart ZSB 14-3CE współpracujący z zasobnikiem ciepła.
    W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotle Cerapur zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...smart-3ce.html.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    _________________________
    Konsultant marki Junkers

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Ja mam ten kocioł, przy rozruchu ciągnie 80 m3/na 4 doby aby ogrzać dom z 8 *C do 15*c.
    Nigdy nie udało się, aby pobierał mniej niż 10 m3/dobę.


    To była najgłupsza decyzja z wyborem takiego kotła.
    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Darkat,

    Kotły gazowe o wyższej mocy niż 21kW nie mogą mieć wyrzutni przez ścianę budynku, więc w Pana przypadku zalecam zastosować kocioł o niższej mocy jak Cerapur Smart ZSB 14-3CE współpracujący z zasobnikiem ciepła.
    W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotle Cerapur zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...smart-3ce.html.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    _________________________
    Konsultant marki Junkers
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Nigdy nie udało się, aby pobierał mniej niż 10 m3/dobę.
    To była najgłupsza decyzja z wyborem takiego kotła.
    Ale to już nie wina kotła tylko domu który albo jest duży, albo nie wygrzany albo średnio dokładnie zaizolowany

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony