dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Ja mam ten kocioł, przy rozruchu ciągnie 80 m3/na 4 doby aby ogrzać dom z 8 *C do 15*c.
    Nigdy nie udało się, aby pobierał mniej niż 10 m3/dobę.


    To była najgłupsza decyzja z wyborem takiego kotła.
    Wysokie zużycie gazu, ma niewiele wspólnego z kotłem, czy to Junkers czy jakikolwiek inny. Wpływ na to ma Tylko i wyłącznie Twój dom. Po prostu dom ma takie potrzeby energetyczne.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Doi pełną gębą i taktuje, uważam że minimalną moc ma za wysoką albo ciągle (przez półtora roku) nie umiemy go ustawić.
    Jeśli jest włączony całą dobę to jest nienakarmiony



    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Wysokie zużycie gazu, ma niewiele wspólnego z kotłem, czy to Junkers czy jakikolwiek inny. Wpływ na to ma Tylko i wyłącznie Twój dom. Po prostu dom ma takie potrzeby energetyczne.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Każdy z Twoich argumentów ma zastosowanie a ponadto od wschodu i północy puste działki, cisza oraz rezerwatowe dziki, lisy, kuropatwy, bażanty, sarenki i zajączki

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Ale to już nie wina kotła tylko domu który albo jest duży, albo nie wygrzany albo średnio dokładnie zaizolowany
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dareksujka

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-007
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Darkat,

    Kotły gazowe o wyższej mocy niż 21kW nie mogą mieć wyrzutni przez ścianę budynku, więc w Pana przypadku zalecam zastosować kocioł o niższej mocy jak Cerapur Smart ZSB 14-3CE współpracujący z zasobnikiem ciepła.
    W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotle Cerapur zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...smart-3ce.html.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    _________________________
    Konsultant marki Junkers
    Czyli musiałbym zrobić wyrzut bezpośrednio przez dach w górę? dobrze rozumiem? bo właśnie tak w planach mam zamiar zrobić bezpośrednio w góre przez dach.

  5. #25

    Domyślnie

    Dzień dobry forumowicze,

    Trapi mnie wybór kotła gazowego zapewne dwufunkcyjnego.
    Trochę danych: dom 108m sam parter. 20 grafitu na ścianach, 16 na podłodze i 25 na stropie. Ogrzewanie w 100% podłogówka tylko gaz. Okna 3 szyby. Dom w zachodniej, cieplejszej części Polski. Pobory to jedna łazienka i kuchnia. Do łazienki 5m do kuchni 6m. Dlatego moim wyborem byłby chyba kocioł 2F z wbudowanym zasobnikiem wody. I tutaj mam dylemat, bo jak jakiś kocioł jest dobry np.:
    https://ogrzewanie-domu.pl/pl/p/Saun...ns-F-30-B1/971
    ten ma dużą moc minimalną ( co jest chyba ważne przy domu z takimi parametrami - zależy mi, żeby piec chodził ciągle a nie taktował ). Ogólnie ten kocioł moim zdaniem ma tylko wadę z tą mocą minimalną. Fajne rozwiązanie to wymiennik płytowy.
    Drugi jaki biorę pod uwagę to:
    http://termotechnika.internetdsl.pl/...p?id_product=9
    Jednak do końca nie wiem jaki ma zasobnik wody. Czy ma płytowy czy wężownicowy czy wogóle go ma. Ciężko znaleźć informację. Za to modulacja wspaniała. Budżet mam około 8000 zł. Ewentualnie rozważę 1F, ale przy małej rodzinie 2+1 raczej nie ma to sensu.
    Czy ktoś z Was drodzy forumowicze posiada taki kocioł 2F z wbudowanym zasobnikiem? Może trafiliście na jakiś konkretniejszy ranking? Przed zakupem pierwszego wstrzymuje mnie tylko ta moc minimalna. Byłym wdzięczny za pomoc.

    Pozdrówki

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareksujka Zobacz post
    Czyli musiałbym zrobić wyrzut bezpośrednio przez dach w górę? dobrze rozumiem? bo właśnie tak w planach mam zamiar zrobić bezpośrednio w góre przez dach.
    dareksujka,

    Tak, przewody kominowe muszą być wyprowadzone pionowo przez dach budynku. Wytyczne odnośnie zastosowania przewodów spalinowych do kotłów z zamkniętą komorą spalania ujęte jest w warunkach technicznych: "Ujednolicony tekst rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" w poniższych paragrafach:

    § 142
    1. Przewody kominowe powinny być wyprowadzone ponad dach na wysokość zabezpieczającą przed niedopuszczalnym zakłóceniem ciągu.
    2. Wymaganie ust. 1 uznaje się za spełnione, jeżeli wyloty przewodów kominowych zostaną wyprowadzone ponad dach w sposób określony Polską Normą dla kominów murowanych.
    3. Dopuszcza się wyprowadzanie przewodów spalinowych od urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania bezpośrednio przez ściany zewnętrzne budynków, przy zachowaniu warunków określonych w § 175.

    § 175
    1. Indywidualne koncentryczne przewody powietrzno-spalinowe lub oddzielne przewody powietrzne i spalinowe od urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania mogą być wyprowadzone przez zewnętrzną ścianę budynku, jeżeli urządzenia te mają nominalną moc cieplną nie większą niż:

    1) 21 kW - w wolno stojących budynkach jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej,
    2) 5 kW - w pozostałych budynkach mieszkalnych.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    _________________________
    Konsultant marki Junkers

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony