dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zabezpieczenie więźby po położeniu dachówki

    Witam

    Jestem na etapie kończenia stanu surowego, tj. firma kończy układać dachówkę. Niestety, obawiam się że drzewo użyte do budowy więźby jest słabej jakości. Pochodzi z własnego lasu i nie zostało zaimpregnowane. W wielu miejscach zsiniało, w niektórych pojawił się na powierzchni biały nalot. Tóż przed położeniem membrany usunąłem niewielkie pozostałości kory i w kilku miejscach znalazłem ślady po (wydaje mi się) obecności kornika.

    Firma uspokaja mnie, mówiąc że nie jest źle, ale ja obawiam się o jakość tego materiału. Co powinienem zrobić, by możliwie najlepiej zabezpieczyć więźbę na tym etapie? I co sądzicie o stanie użytego materiału?














  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Napiszę delikatnie ,, brak słów,,.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślisz że w takim stanie wytrzyma 20 lat ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Czy kierownik budowy widział to drewno? Co powiedział? Rozważ rozbiórkę, żeby nie brnąć w koszty i mieć spokojny sen.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał edenbarr Zobacz post
    firma kończy układać dachówkę.
    czyli już pozamiatane
    Cytat Napisał edenbarr Zobacz post
    Pochodzi z własnego lasu i nie zostało zaimpregnowane.
    no to oszczędziłeś ze 4 tys.
    Cytat Napisał edenbarr Zobacz post
    Tóż przed położeniem membrany usunąłem niewielkie pozostałości kory
    niewielkie pozostałości kory hmmm. Teraz jak dla mnie to albo wzywasz kierownika budowy i akceptujesz to co powie albo przykrywasz karton gipsem od wewnątrz i zapominasz. Impregnacja juz sobie możesz odpuścić

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przykrywa g-k i o czym zapomina?
    PC SDC09H3E8

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    Czy kierownik budowy widział to drewno? Co powiedział? Rozważ rozbiórkę, żeby nie brnąć w koszty i mieć spokojny sen.
    Kierownika budowy zapewnia Firma. Tak jak wspomniałem, ich zdaniem materiał*"nie jest zły". Nie ja jestem głównym Inwestorem, więc decyzja o rozbiórce nie wchodzi w grę.

    Nie rozumiem do końca zjawiska sinizny drewna i nie potrafię*ocenić, na ile może zaszkodzić ono przyszłości konstrukcji. Czy biały nalot to grzyb, który może przedostać się do wełny mineralnej lub uwidocznić się na g-k? Będzie to poddasze użytkowe (wełna mineralna + g-k).

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    hej moim zdaniem teraz szybko załatw rzeczoznawcę on pewnie to ładnie opisze i list do firmy a jak nie to sąd a firma powinna się znać na drewnie a nie wciskać badziewia (mi to wygląda na stare drewno i jeszcze źle przechowywane) i wtedy powinny pokryć koszty zdjęcia dachówki i wymiany więźby, nie ma się na co oglądać

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Sinizna nie oslabia drewna ! Co do nalotu to drewno jest mokre musisz poczekac az przeschnie. Kore i nalot zeskrobac a drewno zaimpregnowac

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tu nie można być delikatnym! Tu trzeba być stanowczym. Oczywiście sinizna nie jest wadą konstrukcyjną tylko estetyczną ale sposób składowania i aktualny stan tego drewna je dyskwalifikuje. Drewno nie jest certyfikowane więc nie może być użyte na elementy konstrukcyjne. Można by to jeszcze przeboleć ale część więźby nie spełnia wymogów wytrzymałościowych (przekroje nie wymiarowe). Jaką klasę drewna zalecił projektant? Pozostawienie nawet szczątkowych resztek kory jest karygodne. Mam poważne obawy czy drewno nie jest już zasiedlone przez szkodniki. Kto załatwiał drewno? Tak się kończą sprawy gdy nie mamy kierownika budowy, który reprezentuje interesy inwestora. W tej sytuacji musisz sprawdzić czy kierownik budowy reprezentujący firmę dopóscił to drewno do wykonania więźby i czy odebrał więźbę dokonując stosownego wpisu do dziennika budowy? Czy zezwolił na kontynuację prac i dokonanie krycia? Wstrzymaj wszelkie płatności. Odbierz dziennik budowy (dziennik jest twoją własnością). Zleć niezależnemu rzeczoznawcy opinię. Skontaktuj się z prawnikiem. Czy masz umowę z firmą? W mojej ocenie masz 100% pewności wygranej. Wszystkie koszty związane z rozebraniem całości i ponownym montażem w tym koszty zniszczonych materiałów obciążą firmę albo kierownika budowy. Ta firma nie ma już co szukać na Twojej budowie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony