dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 116
  1. #1

    Domyślnie projekt DARLENA WOK1071 moze ktos buduje?

    Witam. Razem z żoną planujemy budowę naszego domu na koniec marca. Projekt nazywa się Darlena WOK1071, zakupiliśmy z Extradom, czy może już ktoś buduję ten domek i mógłby podzielić się informacjami? Z góry dziękujemy, będziemy na bieżąco informowali o naszych postępach w budowie. Pozdrawiamy

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witaj tedeone

    Ja będę budował ten domek pod koniec roku planuje, ale w wersji z wykuszem WOK1077 wiele godzin przesiedziałem żeby wybrać coś z prostą bryłą i funkcjonalnym wnętrzu i wybór padł na DARLENA

    Początkowy wybór to był MARKUS ale jakoś po przeanalizowaniu odpadł następnym wyborem był PARTY też fajny projekt ale tylko na papierze miałem okazję go zobaczyć na żywo w realu i miał pewne wady, ale to długa historia nie na ten wątek.
    Po wielu godzinach szukania ( żona już myślała że zwariowałem bo tylko projekty przez jakiś czas oglądałem )

    Wybór padł na DARLENA prosty kształt i co najważniejsze to funkcjonalny praktycznie nie będę zmieniał nic no prawie nic

    Moję wstępne zmiany :
    # powiększam łazienkę u góry łącząc łazienkę z pralnią - lubię mieć przestrzeń w łazience pralnia będzie obok przeróbka 3-go pokoju 2/2 obok.
    # powiększenie sypialni o wnęki do zabudowy ale to już kosmetyka realizacja w czasie budowy
    # zlikwidowanie ścianki w kuchni by mieć widok na telewizor i tym samym się powiększa wizualnie przestrzeń
    # rezygnacja z prysznica na parterze

    to wszystko o zmianach

    Także będę pisał o postępach w tej chwili dostałem warunki zabudowy teraz etap adaptacji projektu u architekta i wybór kierownika budowy

    A jak u Ciebie tedeone jak postępy i gdzie budujesz bo wygląda że w Szczecinie

    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie projekt DARLENA pracownia DOMPLAN

    Witam Wszystkich

    Otworzyłem temat z uwagi na nowy projekt DARLENA - https://www.extradom.pl/projekt-domu...kuszem-WOK1077

    Zamierzam wystartować z budową w tym roku, oczywiście będę się dzielił z etapami budowy.
    Zapraszam do opinii

    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chcesz paliwo stałe?

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć TomekKisiel !

    Razem z żoną również planujemy budować Darlene z wykuszem.

    Od razu parę pytań do Ciebie
    1. Możesz zdradzić gdzie się budujesz?
    2. Czy zmieniasz coś w projekcie?
    3. Czy masz może kosztorys tego projektu?

    Pozdrawiam!

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam,
    my również zaczynamy budowę domu wg projektu Darlena odbicie lustrzane , bez wykusza prawdopodobnie na początku czerwca, jak wszytko pójdzie dobrze w starostwie (występujemy o pozwolenie na budowę).

    jedyną zmianą konstrukcyjną - będzie otwarcie kuchni na salon , przez wyburzenie ściany nośnej wewnętrznej,
    zamiast ściany będzie belka widoczna na suficie rozgraniczająca przestrzeń między kuchnia a salonem - tą zmianę umieszczamy w adaptacji

    Pozostałe zmiany to :

    - likwidacja spiżarni

    - na parterze z wnęki w pokoju gościnnym i garażu -utworzenie małego pomieszczenia typu pralnia z wejściem od strony kotłowni( tam gdzie jest rozrysowana umywalka)

    - zastąpienie drzwi do kotłowni oknem

    - usuniecie okien z garażu

    - nie chcemy drzwi w wiatrołapie tzn. ja nie chce mąż ma inne zdanie

    - zmieniliśmy okna na parterze ( w pokoju gościnnym i kuchni bez zmian)
    - salon okno przesuwne 300 cm szer. zastąpiliśmy oknem otwieranym 2 skrzydłowym i 1 witryna tj. okno 3 metrowe podzieliśmy na 3 równe części po 1metrze i to okno przesunęliśmy na boczną ścianę tarasu, natomiast okno o szerokości 270 cm zmieniliśmy jego wysokość na 150 pod parapet i przesunęliśmy na druga stronę więc okna w salonie zamieniliśmy miejscami

    - okna na piętrze zmiana szerokości z 160 cm na 140 cm , zrezygnowaliśmy z 3 okien dachowych

    dach : dachówka betonowa kolor grafitowy

    w domu będzie pompa ciepła powietrzna oraz przydomowa oczyszczalnia ścieków

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    MM928

    Jeśli chodzi o pytania:

    Ja się zamierzam budować w Stargardzie ty pewnie koło Wrocławia co sugeruje info na zakładce.

    Projekt tak jest pod pasowany idealnie wcześniej miałem do wyboru projekt MARKUS a potem PARTY ale po dłuższej analizie odpadły ze względu na dużo zmian co oczywiście kosztuje, ale nie o tym mowa.....
    W DARLEANIE praktycznie nic nie zmieniam oprócz jak wspominał triage cytuje " jedyną zmianą konstrukcyjną - będzie otwarcie kuchni na salon , przez wyburzenie ściany nośnej wewnętrznej,
    zamiast ściany będzie belka widoczna na suficie rozgraniczająca przestrzeń między kuchnia a salonem - tą zmianę umieszczamy w adaptacji "

    Daje to wizualnie powiększenie przestrzeni

    Także rezygnuje z pralni i powiększam górną łazienkę o pralnię

    Pralnię tak zwany bajzelek robię z pokoju obok pomniejszając go o część zabudowy w sypialni że zabudowa w sypialni będzie na całe ścianie.

    Reszta bez zmian raczej nie potrzebnych do adaptacji projektu i będzie można to zrobić na etapie budowy

    Kosztorysu nie mam ale mam podobnego projektu PARTY który nie odbiega za dużo od tego.

    Projekt będę kupywał na dniach ale jeszcze się trochę potarguję bo kilka pracowni go ma także czekam kto zniży najwięcej cięcie trzeba zaczynać od początku

    Jestem na etapie takim że działka jest WZ jest woda studnia głębinowa i przydomowa oczyszczalnia ale to na końcu.

    Jestem teraz na etapie szukania dobrego i nie drogiego Architekta do adaptacji w moim mieście krzyczą 4k-5k trochę dużo z uwagi że praktycznie dużo zmian nie ma
    Myślę na adaptacją przez neta co wy myślicie macie jakieś opinie ? czytałem że można to zrobić za 2k

    Pozdrawiam

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    hej

    My kupiliśmy projekt w biurze Tooba.pl po negocjacjach zapłaciliśmy za niego 2200 zł
    adaptacje projektu robi nam kierownik budowy - za adaptacje płacimy 2300 zł a za kierownika budowy 2000 zł
    więc jesteśmy zadowoleni z tej kwoty

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    aha zapomniałam wspomnieć nasza adaptacja będzie trwać ok 2 tygodni co nas cieszy bo trochę zależy nam na czasie

    budowę domu chcemy zacząć w czerwcu
    zbieramy już kosztorysy od rożnych wykonawców

    co myślicie o przydomowej oczyszczalni ścieków rozsączającej ( taką nam zaproponowali ze wzg. na nieduży rozmiar działki) ?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Triage - jaki masz grunt na działce. Co byś nie miał za oczyszczalnie to musisz coś zrobić z wodą tj. rozszączyć, studnia chłonna itp. Poczytaj o odległościach oczyszczalni od szamba i studni. Możesz mieć na pewno oczyszczalnie?
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    triage

    Witaj widzę że tniesz koszty na maksa gdzie takie ceny za adaptację ? to też bym się przytulił ?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    w kujawsko -pomorskim a dokładnie gmina Dobrcz , człowiek do adaptacji trochę z polecenia ale zna się na rzeczy (pracuje w urzędzie gminy)
    a co do oczyszczalni to możemy ja mieć, na początku byliśmy nastawieni tylko na szambo ale przemówiły do nas bardziej koszty eksploatacji więc tak tylko chciałam się dowiedzieć jak się to sprawuje i ile ma tak naprawdę wad bo z tymi co na razie rozmawialiśmy to tylko polecają

  13. #13

    Domyślnie

    Cześć triage & TomekKisiel.

    My również braliśmy projekt z Tooby 2240 + gratisy.
    Robimy szambo bo w niedalekiej perspektywie mamy kanalizację, a grzane będzie głównie gazem.

    Jeśli chodzi o nasze zmiany to:

    1. poszerzenie garażu do 6m wewn.
    2. ścianka prosto od drzwi z kotłowni do łazienki (bez wnęki w garażu)
    3. usunięcie drzwi z wiatrołapu do spiżarki
    4. poszerzenie wejścia do kuchni przez usunięcie ściany nośnej (przylegającej do ściany zewnętrznej) - zrobienie w jej miejsce blatu, lodówkę przesuwając na str spiżarki
    5. przesunąć na środek ścianki drzwi do spiżarki
    6. usunięcie okna połaciowego w pokoju nr 5. (nasza garderoba, od północy)
    7. powiększenie garażu i przesunięcie ściany szczytowej, powiększą pokoje 4 i 5 na poddaszu. Pok.5. chcielibyśmy pomniejszyć kolejno przesuwając ścianki działowe pralni i następnie łazienki - finalnie to ją powiększając
    8. przesunięcie wc na ścianę boczną, tak by nie było pod skosem.
    9. poszerzenie bramy garażowej (4,75 lub 5m)
    10. zmiana okien w pokojach 4 i 5 na zwykłe z parapetem (możliwe że usytuowanie ich szerzej by łatwiej było zagospodarować ścianę bez skosu).

    Zastanawiamy się nad:
    1. wielkością okien w salonie i wykuszu.
    2. czy robić wnęki w ścianach działowych pokoi 2,3,4 na poddaszu.
    3. czy nie zwiększyć dolnej łazienki o pare cm kosztem garażu.
    4. rekuperacją
    5. kominkiem z płaszczem wodnym
    6. wysunięciem komina z kotłowni ze ściany i przeniesienie na róg domu (zasugerowane przez architekta) - niby łatwiej ścianę zrobić. (załączam opisane zmiany)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	razem.jpg
Wyświetleń:	1049
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	381540


    @triage
    Nie będziesz miał tam za ciemno bez okien połaciowych?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witaj MM928

    co do okien połaciowych to chcemy usunąć 3 z 6 więc połowa zostaje
    usuwamy okno w pomieszczeniu nad garażem -przewidziana jest tam garderoba
    usuwamy okno połaciowe w 2 mniejszym pokoju - zlokalizowana jest tam nasza sypialnia
    oraz usuwamy okno nad schodami - zamiast tego chcemy w holu zrobić świetlik aby rozjaśnił wnętrze

    także zastanawiamy się nad rekuperacją z jednej strony fajna sprawa ciągle świeże powietrze bez konieczności otwierania okien i przy dobrze ocieplonym domu jest najlepsza, jest jeszcze wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie ale opinie są podzielone, pierwsza firma która wyceniła nam rekuperacje to koszt 22 tys. na cały dom, jak dla mnie to sporo, więc poczekamy jeszcze na kosztorysy innych firm i zobaczymy........
    Dom będziemy budować:
    ściany zew. z gazobetonu 24 cm Ytong + styropian grafitowy 20 cm
    ściany wew. Silka /Ytong 12 cm
    styropian na podłogę 20 cm/30 cm do zastanowienia
    wełna na poddasze 30 cm
    schody betonowe ( w projekcie są drewniane)

    a wy z czego będziecie budować?

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    MM928

    Powiem ci że chyba z Tooby za 2240 + gratisy też będę kupywał ten projekt bo najniższa propozycja.

    Jeśli chodzi o okna połaciowe to ja zamierzam jak najmniej z uwagi na słabą izolację i chyba zostanie jak w projekcie czyli 6 szt to chyba min w każdym pomieszczeniu po jednym .
    Zresztą jest jakaś reguła projektowa że ilość zaszklenia nie może być niższa niż metraż pomieszczenia nie wiem ile. ale w naszym przypadku ta reguła jest zachowana

    triage

    Ja też z bardzo dużym prawdopodobieństwem, wybór padnie na Silka /Ytong

  16. #16

    Domyślnie

    Jeszcze dokładnie nie wiem, w jakiej technologii będziemy budowali. badam sprawę
    Co do wentylacji mechanicznej z reku. ... czytałem, że ludzie zamiast filtrów wymieniają jedynie materiał filtrujący(kupując go na metry i docinając) , co nie zmienia faktu, że sama instalacja jest b. droga. triage daj znać jaką podejmujecie decyzję.

    pzdr!

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie



    Mam pytanie do tych co już zakupili projekt na jakiej wysokości są okna połaciowe ? bo na szczegółowych rysunkach górna część jest 240 cm, a dolna ?

    dzięki z góry

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam,
    dzisiaj wybraliśmy głównego wykonawce do budowy domu do stanu surowego otwartego (cena za robociznę 36 000 zł czas 2,5 miesiąca)
    w piątek rozmawiamy jeszcze z jedną firma od dachu ( ciesielstwo+dekarstwo) zaproponowali nam deskowanie, inne ekipy jakoś pominęły ten temat
    zdecydowaliśmy się na dachówkę ceramiczną Roben Monza plus grafit + rynny PCV w tym samym kolorze, okna dachowe zmniejszyliśmy z 160 cm do 140 cm dlatego ze te 160cm zajmą całą wysokość ściany skośnej od ściany kolankowej do sufitu jak dla nas za duże
    wybraliśmy pompę ciepła gruntową do zastanowienia 2 producentów "alpha innotec" albo NIBE wraz z montażem i instalacja podłogówki w całym domu decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu jak przyjdą wyceny
    zrezygnowaliśmy z rekuperacji będzie wentylacja grawitacyjna, kominek wentylacyjny w każdym pomieszczeniu coś za coś
    będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków

    sprawy maja się tak
    projekt w końcowej fazie adaptacji
    na początku przyszłego tygodnia nasz projekt zostaje przekazany do starostwa - pozwolenie na budowę
    po tym kredyt
    jak wszytko pójdzie po naszej myśli to startujemy z budową maj/czerwiec
    na razie to tyle
    pozdrawiam

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    naszachata2017

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    bardzo dobrze, że jest więcej osób budujących DARLENA.

    Również przymierzamy się do budowy wg tego projektu - planowane zmiany opiszemy po konsultacji z architektem.

    Zgodnie z projektem schody są drewniane samonośne -- stąd moje pytanie zostawiacie takie czy zmieniacie na żelbetowe? Które lepsze?

    Jak widzicie kwestie wentylacji, mi REKU wyceniono na 18 tys. złotych - lecz nie wiem czy to ma sens.

    Cegła czy Ytong ?

    Zostawiacie strop TERIVA ?

    Mniej więcej budowy ruszą w podobnym czasie to też mam nadzieje na wymianę uwag między na mi na bieżąco ...

    Pozdrowienia.
    Ostatnio edytowane przez naszachata2017 ; 23-02-2017 o 08:51

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    triage

    Z tego co napisałeś to ty chyba najszybciej się wybudujesz, trzymam kciuki, jeśli chodzi o wycenę SSO to bardzo dobra cena za robociznę, ja czekam na wycenę coś się chłopaki nie śpieszą ale robią mi wszystko o stanu SSZ

    naszachata2017

    Schody żelbetowe i tylko te no chyba że masz zamiar po paru latach słuchać zgrzytów itp no chyba że się skusisz na stalowe ale ceny to kosmos jak przeglądałem, to moje zdanie ja stawiam na schody żelbetowe i też będę to robił na etapie adaptacji.

    Jeśli chodzi o strop to fachowcy mi doradzali monolit podobno najlepszy i w cenie nie ma żadnej różnicy też taki będę robił.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony