Jaka wylewka na drewniany strop w kamienicy?


Witam, bardzo proszę o poradę. Kupiłem mieszkanie w kamienicy przedwojennej, powierzchnia to 58,5 m2 i po zburzeniu ścian działowych są tam obecnie dwa pomieszczenia. Rozebrałem wszystkie warstwy podłogi, aż do belek stropowych.Dwie z tych belek są uszkodzone od wieloletniego działania wody i robaków. Uszkodzone belki zostaną odciążone dwuteownikami stalowymi i zdecydowałem się na wzmocnienia stalowe w łącznie 6 miejscach, a reszta pozostaje bez zmian.
Pytanie co dalej? Jeśli będzie możliwość techniczna to chętnie zrobię tam ogrzewanie podłogowe, ale prawdopodobnie tylko na części mieszkania, wspomagane grzejnikami tradycyjnymi. Jaką wylewkę mogę użyć na drewnianym stropie, która będzie najkorzystniejsza biorąc pod uwagę jej lekkość, wytrzymałość, przewodność cieplną? Jaką podłogówkę wybrać? Obecnie w kamienicy nie ma gazu, jest możliwość przyłączenia, ale za cenę łączną 25 tys. bo wtedy kominy trzeba by było wyremontować. Wspólnota ma obecnie fundusze, jadnak zastanawiam się czy nie lepiej byłoby je w termomodernizację zainwestować niż w gaz? Kamienica jest mała ma tylko 7 mieszkań. Wkrótce będzie całkowicie ocieplona, od ziemi jednak nie ma planów izolacji.

Jako warstwę wykończeniową podłogi w mieszkaniu przewiduję parkiet (tam podłogówki by nie było) oraz samą wylewkę w części salonowo kuchennej (tutaj pytanie czym ją wykończyć: np. epoksydem?) Płytek ceramicznych chciałbym uniknąć, preferuję industrialność wylewki i naturalne drewno.

Dzięki serdeczne!