dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wycena budowy

  1. #1

    Domyślnie Wycena budowy

    Witam . W lecie startuje z budowa wg projektu http://www.tooba.pl/projekt-domu-House-11-1-TPC-876. Działkę posiadam, projekt jest adaptacja jest i wszystkie dodatkowe koszty związane z pozwoleniem juz za mną. Zmiany które zostały wprowadzone to dach(bedzie jednospadowy schowany z attyka ze względu na to ze więźbę mam praktycznie za darmo) i przeszklenia troche pomniejszone(wycena oknoplastu 40 tys z roletami). Ekipa murarska zaklepana koszt 40 tys( fundament, chudziak, ściany nośne i działowe, strop, słupy i attyka). I tu mam pytanie do doświadczonych użytkowników czy mój budżet na ten dom( 500 tys) wystarczy?? Mam troche inne zdanie niż mój architek stad to pytanie. Dzieki za odp. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze na co zwróciłęm uwagę to ceny podane na stronie: SSZ- 334tyś a żeby go mieć pod klucz wystarczy 160tyś. Nie ma co się opierać na tych wyliczeniach bo możesz ogrzewać dom za pomocą PC i za samą gruntową PC z odwiertami+podłogówka+elektryk+wentylacja mechaniczna z dobrym reku+wylewka+tynki i już tych 160tyś nie masz a nawet właściwie nie zacząłbyś wykańczać


    Ja bardziej bym stawiam na stwierdzenie za 250tyś SSZ a za 250tyś może uda się go wykończyć do tego stopnia żeby móc zamieszkać.

    też zadawałem sobie takie pytania czy wystarczy tyle i tyle. Teraz już się lepiej znam na temacie i powiem Ci że to zależy wyłącznie od Ciebie.

    Wypisałeś najbardziej podstawowe informacje, ale nie napisałeś czy np. będziesz robił alarm, kamery, czy stawiasz na wen. grawitacyjną która prawie w ogóle nie naciągnie budżetu czy wen. mechaniczna która z dobrym reku kosztuje sporo. Wszystko zależy od Twoich wymagań


    Zobrazuje Ci temat:

    Podczas budowy możesz dookoła fundamentu dasz styrodur zamiast zwykłego styro i już płacisz ponad 2x więcej za sam styropian, możesz wylać zgodnie z projektem 15cm chudziaka a możesz jak niektórzy dać 6cm byle by taniej.., możesz sobie kupić drzwi wejściowe za 14 tysięcy a możesz sobie kupić za 4, możesz zrobić w domu wentylacje grawitacyjną która kosztuje niewiele a możesz zrobić wentylacje mechaniczną z konkretnym reku i wybulisz kolejne 15 tysięcy. Możesz ogrzewać dom ekogroszkiem czy pelletem i mieć hydraulikę za 30tyś a możesz zrobić ogrzewanie za pomocą pompy ciepła np. gruntowej z odwiertami i podłogówką i zapłacisz 90tyś, możesz sobie zrobić wspaniałe zabudowy w kuchni i wybulić 20tyś a możesz zrobić skromniejsze zabudowy i zapłacić 10tyś, możesz postawić na dobrą instalacje alarmową z bardzo dobrej jakości kamerami i zapłącisz 10-15tyś a możesz tego wcale nie robić. Możesz kupić rolety elektryczne za któe zapłącisz 10-15tyś a możesz ich nie kupować

    z samych przykładów które wymieniłem robiąc dom na tych tańszych rozwiązaniach zapłacisz 40-50tyś a robiąc to na "grubo" zapłacisz 160-170
    Więc jak sam widzisz wszystko zależy od wymagań
    Jak będziesz robił "ekonomicznie to myślę że 500tyś wystarczy i może jeszcze pare groszy zostanie np. na ogrodzenie, jak będziesz leciał grubo i na niczym nie oszczędzał to 500tyś może nie wystarczyć. Ale wszystko zależy od tego co będzie dom zawierał bo jak sam widzisz można mieć hydraulikę za 30tyś a można mieć za 100
    Ostatnio edytowane przez westen ; 05-02-2017 o 17:55

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za info. Racja mało detali podałem wiec sie poprawiam: ogrzewanie podłogowe po całości , piec na gaz,rolety elektryczne ale wliczone juz w wycenę za okna, brak kanalizy wiec studnia i szambo, alarm tak ale bez kamer,działka juz ogrodzona został tylko front(albo az, wentylacja mechaniczna z reku(wycenę mam na 15 ). Podczas budowy i wykańczania bede cały czas obecny wiec pewne rzeczy bede sie starał zrobić sam. Stawiam na materiały dobrej jakości stad mój post , bo wykańczając po taniości wiem ze bym sie w 500 tys zmieścił. Nurtuje mnie pułap do deweloperki ażeby sie zmieścić max w 400, tak żeby ta minimum 100 na finalne wykończenie została.

  4. #4

    Domyślnie

    400 tyś stan developerski da radę.
    Ale 100 tyś na wykończenie 200m2? Licz przynajmniej 1000zł/m2 Dużo zależyod standardu, ale troche nie wypada układać np panele na podłogę przy ładnym i niebudżetowym domu.

    Z zagospodarowaniem działki, kostką, trawnikami, płotem i ogólnie aby to wszystko dobrze wykończyć, zrobic solidnie dach i instalacje to około 800kpln.

    Oczywiście wykończenie to sprawa indywidualna, na płot mozesz wydać 20 a mozesz wydać 100 tyś. Stan developerski domu dość wymierny i to powinno się zamknąć w około 400kPLN

  5. #5

    Domyślnie

    powiem tak, ja jestem w trakcie budowy dom parterowy (157m2 z garażem 2 stanowiskowym) i mam nadzieje się w 400tyś zmieścić za stan developerski, więc jak Tobie się uda osiągnąć taki wynik to można uznać to za sukces

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony