dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    3kw

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kłaczyna
    Kod pocztowy
    58-173
    Posty
    5

    Domyślnie Nie wiem co jest grane!

    Witam.
    Mam instalację i grzeje, oprócz jednego grzejnika, w moim pokoju.
    Narysowałem taki szkic, na gorze jest tak, jak było i nie grzało, a na dole przerobiłem i jest jak teraz jest i też nie grzeje. Ten po prawo grzeje dobrze, a rurka doprowadzająca wodę jest ciepła tylko do pewnego momentu. Ten po lewo nie grzeje nic.
    Odpowietrzałem, raz czekałem, aż doleci ciepła woda i grzał, ale potem, na drugi raz już nie grzał.
    Bardzo proszę o podpowiedź, co można zrobić, żeby grzejnik grzał.
    Trzeba się wpatrzeć nieco w szkice, ale tam proste jest.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcia 001.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	115,8 KB
ID:	380805

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Te co grzeją zakręć i sprawdź czy te z prawej będą grzały. Być może układ ma zbyt duże opory hydrauliczne i nie grzeje bo nie ma obiegu?

    Sprawdź jeszcze czy dobrze kierunkowo wkręciłeś zawory grzejnikowe może ten co nie grzeje jest odwrotnie?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    3kw

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kłaczyna
    Kod pocztowy
    58-173
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Zakręciłem ten po prawej następnie zakręciłem wszystkie a ten u mnie jak nie grzał tak nie grzeje.
    Powiedz mi czy tak można. Zakręcić wszystkie grzejniki i zakręcić zawory przy bojlerze, czyli jakby odciąć swobodny przepływ wody tłoczonej prze pompę a zostawić odkręcony ten co nie grzeje? Bojler mam na górze i w nim się jakby kończy droga przychodzącej wody i zaczyna się odejście na dół, do pieca. Może przez wymuszenie to zacznie grzać, a potem przez stopniową regulację doprowadzi się to do ładu?
    Bardzo możliwe, że coś źle napisałem.
    Ten zawór jest chyba dobrze zakręcony, bo jak spuszczałem wodę z kaloryfera do momentu, aż leciała ciepła to znak, że jest dobrze wkręcony. Popraw mnie jak się mylę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Możesz zostawić obieg tylko i wyłącznie na ten grzejnik i bojler.
    Mylisz się, gdyż woda w obiegu zamkniętym krąży w obu kierunkach i w przypadku gdy spuszczasz wodę dostaje się również przez odpływ - bo niekiedy właśnie taka jest zasada odpowietrzenia grzejnika. Zakręca się dopływ, a odpowietrzenie następuje poprzez uzupełnienie wody odpływem.
    Jeśli zawór jest źle wkręcony(przeciwnie do napływu wody), grzybek - bo taka jest konstrukcja zaworu, jest zablokowany i dopływ jest odcięty. Niekiedy jest strzałka na zaworach w celu umożliwienia identyfikacji prawidłowości montażu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    3kw

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kłaczyna
    Kod pocztowy
    58-173
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zamknąłem wszystkie grzejniki jeszcze raz oraz podniosłem temperaturę na piecu, poczekam i napisze co się będzie działo.
    Patrzyłem na zawór. Jest strzałka, ostrze skierowane na grzejnik, a poza tym tego zaworu nie da się inaczej wkręcić chyba.
    Mam jeszcze pytanie. Co zrobić, gdy piec rozgrzeje się do stu stopni? Mam piec chyba za duży, ma 19 KW a ja ogrzewam coś ponad sto metrów i boję się tak palić w nim bo już się tak podziało. Załadowałem węgla dość dużo, rozgrzało mi się i wywaliło ponad sto stopni. Puściła żona wodę ciepłą z kranu, wszystkie grzejniki otwarła na ful a ja włączyłem pompę na III, otworzyłem komin, wyciągałem żar do węglarki, po czym to co zostało przysypałem popiołem i zamknąłem drzwi. Czy coś jeszcze da rady zrobić?
    Jestem zielony w temacie.
    Właśnie zagotowałem piec, przy czym postąpiłem po zagotowaniu z nim według tego, co wyżej napisałem. Wody dolałem przy temperaturze około 60 stopni.
    Zanim to jednak nastąpiło stwierdziłem, że rurki doprowadzające wodę ostygły jeszcze przed prawym kaloryferem.
    Po tym jak rozgrzałem piec wszystko wróciło do normy, oprócz tego kaloryfera.
    Masz jakieś pomysły? Ja mam. Tą grubą rurkę od której idą przewody do kaloryferów doprowadzającą podprowadzić aż do ostatniego kaloryfera i podłączyć go do niej i z powrotem połączyć. Wtedy musi grzać. Odprowadzanie zostawiłbym na miejscu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam
    Cały czas dajesz mi do myślenia....to co proponujesz to istny hardcor, mam wrażenie że na Tym grzejniku nie ma przepływu...?ale dlaczego.
    A może na dole też masz zawór taki na klucz imbusowy? zakręcony zaślepką - foto?
    Oczywiście to o czym myślisz i proponujesz zrobić jest ostatecznością , ale jak masz taki zawór na odpływie to również nie będzie grzało.
    Cały czas mam wrażenie i pewnie się nie mylę - BRAK JEST PRZEPŁYWU bo przy takich temperaturach i mocy układ działał by bez problemu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jpg.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	381200  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    3kw

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kłaczyna
    Kod pocztowy
    58-173
    Posty
    5

    Domyślnie

    Takie coś jak na zdjęciu mam, nawet znałem nazwę, odkręciłem kluczem imbusowym na maksa już kiedyś i nie dało nic. A może by pozakręcać inne grzejniki trochę? Tylko czy to nie zagotuje pieca znowu.
    Teraz po zagotowaniu pieca trzeba było wody dolać i po odpowietrzać niektóre grzejniki, odpowietrzyłem i ten po czasie. Niby wszystko gra.
    A może zmienić ten grzejnik? Mam taki sam na zapasie. On grzał jednak jak spuszczałem wodę do tego stopnia aż leciała ciepła. A może jakąś pompkę małą? Albo doprowadzić rurę zasilającą to tego grzejnika mojego a stamtąd do tego po prawej? Albo zmienić zawór w moim, dać w moim po lewej stronie zawór, doprowadzić tam wodę a potem niech woda płynie do tego po prawej stronie.
    Wiem, że to jest problem.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    3kw

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kłaczyna
    Kod pocztowy
    58-173
    Posty
    5

    Domyślnie

    No proszę, i zostałem z problemem sam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony