dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja mieszkania w bloku 48 m2

    Witam. Proszę o pomoc w aranżacji mieszkania dla małżeństwa z dzieckiem (nastolatek). Chodzi głównie o duży pokój, łazienkę i przedpokój. Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów powstała wersja nr 1. Na jej podstawie sama coś próbuje nieudolnie kombinować z wersją 2 i 3. Teraz z kolei dopadły mnie wątpliwości odnośnie wydzielonej garderoby. Po wstawieniu drzwi przesuwnych do pokoju i do garderoby będzie ona miała wymiary 120 cm x 120 cm. Czy to nie za mało nawet na taką mini garderobę. Po zagospodarowaniu jej z lewej strony na szerokość 60 cm i na wprost na przynajmniej 40 cm powstanie wolna przestrzeń 60x80. Czy da się z tego normalnie korzystać? A może powinno być na odwrót 40 cm z lewej strony a 60 na wprost. Tylko że wtedy trzeba by zrezygnować z drzwi przesuwnych. Wtedy może byłoby łatwiej z dostępem do wieszaków. Większy pokój ma 310 cm szerokości, więc nie za bardzo widzę możliwość jego zmniejszania. Choć nad tym się już głowiłam. Wogóle zastanawia mnie czy garderoba powinna mieć drzwi przesuwne czy może otwierane. Kuchni też nie będziemy pomniejszać, więc w przedpokoju będzie przy kuchni szafa 60 cm szeroka na odkurzacz, buty i jakieś kurtki choć osobiście myślałam, że uda się z niej zrezygnować. Jednak chyba ten pomysł nie przejdzie, bo nie chciałabym trzymać w garderobie sukienek i innych rzeczy z odkurzaczem i śrubokrętami męża albo butami. Czy ktoś miałby jeszcze jakiś pomysł na to mieszkanie? A jeżeli nic więcej się tu nie poradzi to która wersja najbardzej funkcjonalna? W łazience też jest problem bo teraz wc jest na wprost wejścia i rura kanalizacyjna wchodzi do kanału za wentylacją 35 cm od ściany z małym pokojem. Nad wc jest dostęp do liczników od wody. A kaloryfer wisi nad wanną we wnęce na ścianie która ma 74 cm u góry ok. 150 cm nad podłogą. Instalacja co jest stara więc jak to przenieść w inne miejsce żeby zrobić prysznic?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mieszkanie.JPG
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	380822   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie wersja 1.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	380823   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mieszkanie wersja 2.JPG
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	380824   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie wersja 3.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	380825  
    Ostatnio edytowane przez robertiaga ; 06-02-2017 o 08:44

  2. #2

    Domyślnie

    Czy jest sens robić garderobę 120 cm x 120 cm czy lepiej zrobić szafę 120 cm x 70 cm?

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym zrobiła rewolucję.........
    Gdzie śpi nastolatek?

  4. #4

    Domyślnie

    Mniejszy pokój jest nastolatka (nie ma tam sypialni jak w wersjach 1,2,3 i nie planujemy w nim zmian) a większy jest pokojem wielofunkcyjnym czyli również sypialnią. Dłuższa ściana w większym pokoju po prawej stronie od wejścia ma 4,4 m długości a na końcu na prawo przy oknach są drzwi balkonowe więc sofa zastawiłaby wyjście na balkon. Niestety nie planujemy aż takiej rewolucji. Chodziło mi raczej o aranżację łazienki, przedpokoju i większego pokoju. Potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania i dwie szafy w większym pokoju i powstał pomysł w wersji 1 na pomniejszenie większego pokoju. Zamiana kuchni z łazienkę niestety odpada w bloku z wielkiej płyty. My mamy problem z przeniesieniem kaloryfera w łazience w inne miejsce a co dopiero taka "demolka". Bardzo dziękuję za dobre chęci. A czy mogłabym prosić o wybór najbardziej funkcjonalnej wersji z trzech wcześniejszych? Może jakieś zmiany w nich można wprowadzić?
    Ostatnio edytowane przez robertiaga ; 07-02-2017 o 12:05

  5. #5

    Domyślnie

    Pozwoliłam sobie trochę porządzić w Waszym mieszkaniu.
    Pokój nastolatka w całości należy do niego- tzn. cała jego odzież ( i tylko jego) oprócz obuwia mieści się w jego pokoju. Ma on szafę z przesuwnymi drzwiami, komodę, regał na książki, przyda mu się też biurko i regał.Nad wejściem do pokoju nastolatka można zrobić pawlacz i tam trzymać np. torby podróżne, takie rzeczy po które zbyt często się nie sięga.
    Na prawo od wejścia szafa gospodarcza na chemię domową, odkurzacz itp. Wejście do kuchni pozbawione drzwi wejściowych. Wchodząc do kuchni po prawej stronie mijamy szafę- ta szafa tylko dla dorosłych na ubrania zimowe, grube kurtki, płaszcze w tym dla gości oraz na worki próżniowe na odzież sezonową.Szafka na buty w przedpokoju dla wszystkich, a te obuwnicze nadwyżki w szafie w przedpokoju. Wchodząc do pokoju dużego po lewej stronie ( na zielono) mijamy kolejną szafę z pełnymi drzwiami lub przeszkoloną na zastawę stołową lub regał na książki w zależności jakie macie potrzeby. Po prawej wchodząc do pokoju kolejna szafa -ubraniowa. Może być z lustrem- jeśli jest ładny widok za oknem np. las. Wejście do salonu bez drzwi.
    Tylko nie wiem czy w moim pomyśle nie naruszam ścian nośnych.
    Druga moja propozycja oparta jest na pomyśle osoby, która Ci pomogła wcześniej.
    Idea pokoju nastolatka taka jak w moim pomyśle powyżej.
    Natomiast wprowadziłam albo wannę do łazienki albo zostawiłam tam szafę, jak już inna dobra dusza sugerowała.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomysł.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	381059   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	propozycja nr 2.JPG
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	381070  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 07-02-2017 o 19:33

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertiaga Zobacz post
    Czy jest sens robić garderobę 120 cm x 120 cm czy lepiej zrobić szafę 120 cm x 70 cm?
    Jak sobie wyobrażacie "garderobę" 120x120?
    Oczywiście, że szafę robić! Tylko przemyślcie drążki i półki w tej szafie, bo tam każdy centymetr jest na wagę złota.

  7. #7

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy układ ma być taki jak poniżej. Fachowcy od szafy kazali wstawić drzwi przesuwne, a potem wymierzą i zrobią szafy. Tylko mam pytanie z czego zrobić fronty?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mieszkanie wersja 2.2.JPG
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	382407   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mieszkanie wersja 4.JPG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	52,7 KB
ID:	382408  
    Ostatnio edytowane przez robertiaga ; 06-05-2017 o 09:28

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam do spiżarki tanie drzwi z płyty MDF zrobione jak się robi drzwi do szafy, otwierane, nie przesuwne.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Tak po cichutku liczyłam że do mnie zajrzysz. Proszę doradź coś z kolorami jaki kolor drzwi i paneli pasuje w takich małych pomieszczeniach i jak je do siebie dobrać żeby nie zaliczyć wtopy i jakie meble całe białe w połysku no nie wiem. Nie potrafię dalej z tym ruszyć.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kolory to już indywidualna potrzeba każdego człowieka. Małe pomieszczenia da się też zaaranżować w czerni bez stworzenia wrażenia trumny.
    Na twoim miejscu szukałabym w necie aranżacji, które ci się podobają i na tej podstawie moglibyśmy poszukać odcieni, tapet, mebli.

    Osobiście podobają mi się bardziej drzwi otwierane niż przesuwne (lub składane), bo ładniej licują się ze ścianą:

    Dodatkowo drzwi suwane zajmują 8-10 cm więcej na system jezdny niż szafa otwierana tradycyjnie, przez co bardziej zwężają koryatrze.

    Co do minigarderoby a szafy - moim zdaniem minigarderoba będzie bardziej pojemna, bo rzeczy możesz zawiesić a przed nimi wstawić odkurzacz i powiesić coś na drzwiach i ścianach (np. koszyki na apaszki, haczyk na krawaty)


  11. #11

    Domyślnie

    No właśnie chciałam zrobić drzwi otwierane 2 x 60 cm lub 3 x 40 cm po obu stronach żeby były identyczne "szafy" tylko fachowiec od szaf twierdzi że takie długie drzwi mogą się powyginać.
    Ostatnio edytowane przez robertiaga ; 06-05-2017 o 09:32

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mogą się wygiąć klasyczne płyty MDF o grubości 16 mm.
    Możesz poszukać albo lepszego stolarza i zrobić tak:


    Albo zostać z tym, którego masz i po lewej zrobić szafę z pawlaczem:

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a problemów z gardeobą nie rozumiem wcale.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a problemów z gardeobą nie rozumiem wcale.
    Bardziej podobają mi się te bez pawlaczy. Z czego powinny być zrobione, żeby się nie wygięły? Bo podejrzewam, że fachowcy nic nie podpowiedzą skoro robią tylko szafy przesuwne?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Musi być grubsza płyta po prostu. Niekiedy z HDF a nie z MDF.
    Garderoba niech ma ściankę i normalnej wysokości drzwi.

  16. #16

    Domyślnie

    Myślałam też o takich drzwiach do szafy i mini garderoby, bo drzwi przesuwne do pokoju będą chowane w ścianie z karton gipsu i żeby do tej ściany nic już nie dobudowywać i nie obciążać jej jakoś to może lepiej byłoby zamontować takie drzwi od strony ściany nośnej Tylko chciałabym żeby były do sufitu.
    Ostatnio edytowane przez robertiaga ; 26-02-2017 o 19:54

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak popatrzysz po gogole - da się. Więc albo stolarz nie wie jak to zrobić, albo większy zysk ma z przesuwnej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony