dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Temat: m95 werna

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werna88

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Poświętne
    Kod pocztowy
    05-326
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie m95 werna

    budujemy m95

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Witam się jako pierwsza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werna88

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Poświętne
    Kod pocztowy
    05-326
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    pozwolenie na budowę już jest,

    teraz czas na KREDYT , czekamy na decyzje banku ;/

    jak wszystko dobrze będzie to zaczynamy na wiosne 2017 r.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werna88

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Poświętne
    Kod pocztowy
    05-326
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał werna88 Zobacz post
    pozwolenie na budowę już jest,

    teraz czas na KREDYT , czekamy na decyzje banku ;/

    jak wszystko dobrze będzie to zaczynamy na wiosne 2017 r.
    Witam Cie Mari .
    kredyt juz jest oczywiscie w transzach bedzie zeby wykazac ze robimy zgodnie z kosztorysem
    jak zacznie sie cos dziac na dzialce to bede opisywac i dodawac zdjecia .
    pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Będę podglądać i kibicować

  6. #6

    Domyślnie

    Witam kolejne Róże będę kibicować służę również pomocą w razie potrzeby

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werna88

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Poświętne
    Kod pocztowy
    05-326
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam Was
    na razie czekam aż działka mi wyschnie bo straszne błoto jest i robotnicy nie mogą zacząć nawet fundamenty nie wyznaczone przez to , jak na razie to tylko gruzu trochę przywieźliśmy żeby dojazd utwardzić i czekamy co dalej ,bebe was informować .
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Czekamy

    A jakie zmiany nanieśliście w projekcie?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werna88

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Poświętne
    Kod pocztowy
    05-326
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    hej
    zmiany nie wielkie ,żałuje tylko ze nie zrobiłam wersji lustrzanej bo bym inaczej ustawiła dom na działce ale już za późno, oto zmiany
    -dach na 30 stopni
    - likwidacja małych okien w pokojach
    , -drzwi do koltowi zamiast okna,
    -łazienka powiększona kosztem kotłowni. -okno tarasowe zmniejszone
    . -brak kominka - ściana w salonie cofniętą o 60 cm na szafę lub ewentualnie w przyszłości miejsce na schody
    -ścianka kolankowa podniesiona o 50 cm. to chyba wszystko

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Czyli jak ścianka kolankowa podniesiona to zabezpieczacie się na przyszłość o możliwość adaptacji poddasza. Jaki w związku z tym strop planujecie?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werna88

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Poświętne
    Kod pocztowy
    05-326
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Czyli jak ścianka kolankowa podniesiona to zabezpieczacie się na przyszłość o możliwość adaptacji poddasza. Jaki w związku z tym strop planujecie?
    tak mamy taki zamiar lub ewentualnie dla dziecka kiedys w przyszlosci , strop jakis zwykly z garów chyba tzw. teriva .ale nie ktorzy mowia ze lepiej zrobic lany.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał werna88 Zobacz post
    tak mamy taki zamiar lub ewentualnie dla dziecka kiedys w przyszlosci , strop jakis zwykly z garów chyba tzw. teriva .ale nie ktorzy mowia ze lepiej zrobic lany.
    Z terivy na pewno będzie łatwiej i szybciej. Jak strop to gdzieś musicie zrobić klatkę schodową i to najlepiej jakąś zamykaną. Obecnie ciężko to widzę. Na waszym miejscu nie szedłbym w tą stronę. To nie te czasy by budować domy wielopokoleniowe czy poddasza na przyszłość. Tym bardziej że dach wieloboczny nie jest zbyt fajny na poddasze. Na pewno nie będzie marzeniem dziecka w przyszłości gnieść się na poddaszu w jakimś małym pokoju i to jeszcze tylko z oknami dachowymi. Nawet jak będzie dziecko w wieku licealnym i by chciało mieć pokoik na poddaszu to w nim nie założy rodziny itp tylko się wyprowadzi. Jaki wiec ma sens brnąć w to i wywalać na to kupę kasy? Jak już by się chciało aby dziecko zostało w domu to lepiej od razu zbudować dom piętrowy w taki sposób aby na parterze był dodatkowy pokój w którym wy jako rodzice moglibyście zostać a dziecko osiedliłoby się na piętrze. Wtedy może by na to poszło. Lepiej parterówkę zostawić jako parterówkę bez kombinowania z podnoszeniem ścianki kolankowej itp. Jeszcze nie jest za późno by z tego zrezygnować. Warto to jeszcze raz dobrze przemyśleć aby nie utopić nadaremnie kasę na coś co jest zbędne, no chyba że macie sporo kasy to nie ma problemu. Ale bierzecie na to kredyt więc każdy grosz się liczy.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werna88

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Poświętne
    Kod pocztowy
    05-326
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    kamilb1987 moze i masz racje ,ale mysle,ze ta 2 pustaki do gory to nie jest znowu taki koszt,

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał werna88 Zobacz post
    kamilb1987 moze i masz racje ,ale mysle,ze ta 2 pustaki do gory to nie jest znowu taki koszt,
    Oczywiście że są to koszty. Normalnie w parterówce wystarczy zrobić strop drewniany. Jak chcesz podnieść o 2 pustaki dach to de facto podniesiesz o jeden bo zamiast drugiego będzie wieniec, no chyba ze liczysz 2 pustaki i na to wieniec. Musisz gdzieś zrobić klatkę schodową bo raczej po drabinie gonić tam się nie będzie. To wszystko kosztuje. Tak się tylko wydaje ze wymuruje się dwa pustaki więcej i będzie gitara. Jak poprowadzisz izolację stropu? Jak w przyszłości ma to być poddasze użytkowe to wypadałoby izolację zrobić normalnie w dachu. Jakoś trzeba mieć rozrysowany przyszły układ pomieszczeń szczególnie jakby tam miała być łazienka by zrobić do niej doprowadzenie i choćby zaślepić rurki. Potem kwestia ogrzewania. Też trzeba rurki wyprowadzić lub chociaż przygotować pod wyprowadzenie. Jest kwestia wentylacji czy okien dachowych. Jakoś też to musi wyglądać. Lepiej tego nie robić jeżeli by się to zostawiło byle jak. Z drugiej też strony nie budujesz domu energooszczędnego więc też nie musisz się przejmować mostkami itp. Według mnie lepiej sobie odpuścić ten temat bo nie ma to najmniejszego sensu. Zrobicie jak będziecie chcieli a my na forum chętnie o tym poczytamy.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    My zrobiliśmy róże w ogrodzie z poddaszem użytecznym - 2 pustami ścianki kolankowej i na to wieniec. Mieliśmy poddasza nie robić a teraz pod koniec roku będziemy zaczynać pracę. Tak samo miało być z klatką schodową...że schodów nie będzie tylko będzie miejsce na klatkę schodową a w tamtym roku stolarze nam przepiekne schody wykonali z jesonu Więc na tym etapie też mówiłam że kiedyś w razie W tego W nie ma a poddasze będzie zrobione

    Koniecznie musicie pomyśleć o miejscu na klatkę schodową minimum 6 m2 aby Wam się jakies schody zmieściły. Koniecznie pomyślcie nad oknami dachowymi bo jakoś musicie mieć doświetlone poddasze
    Na etapie kanalizacji i CO niech wam hydrauliki wyprowadza wszystkie rurki na górę tak samo z elektryką aby wyprowadzili kabel główny na górę.

    Szkoda ze zmniejszyliscie okno tarasowe...;/
    Szkoda ze nie bedziecie mieć kominka...ale to wasza decyzja...
    Ostatnio edytowane przez mari180790 ; 31-03-2017 o 18:54

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Czekamy na jakieś zdjęcia Nawet zdjęcie"kupy" piachu
    Pokaż działkę!!!

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werna88

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Poświętne
    Kod pocztowy
    05-326
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mari180790 Zobacz post
    Czekamy na jakieś zdjęcia Nawet zdjęcie"kupy" piachu
    Pokaż działkę!!!


    oto dzialka do miedzy te czerwone kropki i synek zeswoim pieskiem na górze Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	385919
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	385920  
    Ostatnio edytowane przez werna88 ; 06-04-2017 o 12:49

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    No i pieknie...czekamy na dalszą partie zdjęc bo my kochamy oglądać zdjęcia

  19. #19

    Domyślnie

    Dokładnie !
    Fajne zmiany Powiem odmiennie od Mari , że ja tez pomniejszyłam okno tarasowe i mam więcej ściany i bardzo się cieszę , bo mam teraz ogromny narożnik i spokojnie mi się mieści a nie wystaje na drzwi tarasowe. Więc jak kto woli NA kominek mam zostawione wszystko ale póki co nie robimy , mamy ogrzewanie gazowe i mąż nie chce w salonie kotłowni jak to mówi. Ja patrząc na domek Mari sama chciałabym sobie jesienią posiedzieć przy kominku Ale każdy ma swoje zdanie , w każdym razie można kiedyś nieduży zrobić
    Zgadzam się też w większości z kamilb1987 , bo to wszystko wpływa potem na dalsze koszty . Ja zrobiłam błąd ,że podnieśliśmy dach , bo i tak ciężko będzie wykombinować schody. Mari ma świetne wyjście odnośnie klatki schodowej Myślę ,że Wasze też będzie fajne .
    Z perspektywy czasu ( mieszkamy 2 , 5 roku ) gdybym miała jeszcze raz wybierac projekt to na pewno byłaby to albo większa parterówka , albo od razu dom z poddaszem Nie znaczy to ,że jestem niezadowolona ze swojego domu !O nie nie! Tylko teraz wiem na co patrzeć ,żeby ten dom był jeszcze lepszy I tu niestety zawaliłam z poddaszem , bo będzie problem ze schodami .

    Trzymamy kciuki i czekamy na dalsze fotorelacje !!
    Ja do dziś jak wchodzę do salonu albo wracam z pracy to przepełnia mnie szczęście , że mam swój własny dom i jesteśmy tu razem , szczęśliwi Mąż ma tak samo , nieraz to mówi

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werna88

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Poświętne
    Kod pocztowy
    05-326
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie zdj cd

    Cytat Napisał mari180790 Zobacz post
    No i pieknie...czekamy na dalszą partie zdjęc bo my kochamy oglądać zdjęcia
    Witam
    i oto kolejne zdj,mianowicie jakis tydzien temu zostal przywieziony kibelek ,ktory teraz maz pomalowal ,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170413_170513.JPG
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	387611   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170426_213347.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	387612  

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony