dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wuszy1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-643
    Posty
    63

    Domyślnie konstrukcja dachu jednospadowego nad tarasem

    Witam,

    chcę zadaszyć przylegający do domku letniskowego taras o wymiarach 4m x 6m . Dach będzie jednospadowy, o niewielkim nachyleniu (dach musi się zmieścić pod okienkiem na strychu).

    Mam prośbę o podpowiedź, czy projekt o którym myślę, jest dobry i jakiej grubości elementy będą odpowiednie.

    Dach ma się opierać na 8 słupach z kantówki 14cm na 14cm, czyli po 4 słupy co 2m z obu stron. Na słupach murłata 10cm x 10 cm. Na murłatach krokwie 7cm na 14cm - długości około 4,7m. I tu mam wątpliwość, czy krokwie, które będą miały około 4,7m mogą być podparte tylko na końcach? Co ile powinno się zrobić te krokwie? I jaka ich grubość będzie odpowiednia w tym przypadku.

    Na krokwiach będzie jeszcze płyta OSB, na to blacha trapezowa. Czy OSB warto jeszcze zabezpieczyć od góry folią paroprzepuszczalną?
    Ostatnio edytowane przez wuszy1 ; 06-02-2017 o 15:44

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wuszy1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-643
    Posty
    63

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nic nie podpowie? Mój wykonawca radzi dać krokwie 7x14 co 80 cm. Mogę być spokojny, że dobrze będzie?

  3. #3

    Domyślnie

    Będzie w porządku. Ważne żeby śniegu nie było za dużo. Jesli to Warszawa to jest w porządku.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wuszy1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-643
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtusp Zobacz post
    Będzie w porządku. Ważne żeby śniegu nie było za dużo. Jesli to Warszawa to jest w porządku.
    Okolice Warszawy - koło Pomiechówka. Ze śniegiem to nigdy nie wiadomo, przez 10 lat może nie być, a potem jak przypierdzieli to pewnie nawet tam nie dojadę - to jest działka letniskowa. Nie siedzę tam w zimie. Dzięki za radę.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    8x16 Krokiew i płatwie 14x14 jak słupy, łatwiej będzie łączyć.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pbartocha

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nikt nie odpowiedział kol. wuszy1 a więc ponawiam pytanie. Jaką i jak położyć folie pomiędzy płytą osb i blachą?

  7. #7

    Domyślnie

    Ja robiłem podobną wiatę, słupy 12x12, płatwie czy jak piszesz murłaty 12x14. krokwie o długości 4,2 i przekroju 6x14 co 83,3 cm (płytowałem pod papę płytami OSB i dzięki temu nie miałem odpadu).
    Wszystko stoi, nic się nie ugięło ale pamiętaj też o mieczach aby porządnie usztywnić konstrukcję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony