Witam,

Od niedawna planujemy budowę domu na naszej działce, którą zakupiliśmy już dawno lecz ma ona jeden poważny problem. Jest ona pięciokątem o wymiarach maksymalnych ok. 20m x 55m z wcięciem do środka działki. W najwęższym punkcie działka ma szerokość około trzynastu metrów więc jest duży problem z postawieniem tam domu. Prawo mówi prawdopodobnie, że można zachować odstęp budynku od granic działki tylko trzymetrowy w przypadku gdzie działka będzie miała mniej niż 16 metrów szerokości. Jeśli byśmy tam stawiali dom to najszerszym punktem było by około 18 metrów a najwęższym około 15(mowa o szerokości na wysokości północnego i południowego krańca domu).
Pytanie jest następujące: czy jeśli cześć domu będzie w strefie gdzie działka ma 16 metrów szerokości to czy można przyjąć odstęp 3 metrów zamiast 4? Dodatkowym pytaniem jest to czy jest jakaś inna możliwość postawienia domu bliżej granicy działki oraz z czym to się wiąże.

Dodam, że potrzebne mi to jest już teraz do wstępnego oszacowania jaki maksymalny dom mogę zmieścić na tej działce. W załączniku wysyłam zdjęcie działki wraz z wymiarami.

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz porady. Pozdrawiam.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	380939