dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marascool

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-130
    Posty
    2

    Domyślnie Farby renowacyjne - pomyłka

    Dzień dobry!
    Stało się - pomyliłem farby renowacyjne. Kafelki gresowe nieszkliwione pomalowałem farbą do renowacji podłóg drewnianych i schodów (miałem w zamiarze malować farbą do płytek podłogowych).
    Pewnie na pewno nikt nie spotkał się z taką pomyłką (trzeba dokładnie czytać etykiety nie tylko firmę i kolor ).
    Farba wygląda w miarę dobrze tylko kto wie czy po miesiącu nie zacznie odchodzić?
    Możecie coś doradzić? (Oprócz czytania etykiet w sklepie )

  2. #2

    Domyślnie

    Poczekaj na efekty - bo czym toto zmyć z nie szkilwionego kafla to nie wiem.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marascool

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-130
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ok, będę zatem czekał

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    polecam poczekać i zobaczyć, jak będzie „zachowywać się” powłoka malarska na kafelkach. Jeśli zacznie się łuszczyć, trzeba będzie ją delikatnie usunąć tak, aby nie uszkodzić powierzchni kafelków. Do usunięcia wymalowania polecam następującą metodę – nacinamy nożykiem na powierzchni wymalowania siatkę w odstępach 1 mm, a następnie na takie podłoże przyklejamy taśmę malarską i energicznie ją odrywamy (metodę tą wykonujemy na utwardzonej farbie, co najmniej po 3 dniach od malowania).

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  5. #5

    Domyślnie

    E-Recznik - "taśmą malarską" na pewno się odspoi (od nieszkliwionego ?). Są taśmy o wysokiej adhezji i wtedy może się udać.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    widocznie śnieżka schodzi od taśmy malarskiej
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Pomijając kwestię zrywania farby przy użyciu taśmy malarskiej która co do zasady ma nie zrywać farby, to mam spore wątpliwości co do nacinania nożykiem w kratkę farby na nieszkliwionych płytkach.

    A wracając do tematu nie wiem jakiej konkretnie farby użyłeś, ale jeśli płytki są nieszkliwione, nie były zaimpregnowane ani zatłuszczone to większość farb do drewna powinna się trzymać. Swego czasu, z niskiej chęci zysku, bawiłem się z kolegą w malowanie w murali, w tym takich na podkładzie strukturalnym. Farb używaliśmy krzemianowych, natomiast żeby całość zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi często używaliśmy preparatów do drewna. Zależnie od planowanego efektu, jeśli miało być matowe to lakierobejcy pentorex z Hasco, jeśli chcieliśmy uzyskać efekt szkliwionej ceramiki to lakieru jachtowego V33 albo tikkurila. Całkiem niedawno oglądałem stworzony przez nas, właśnie tą metodą, zegar słoneczny i nic mu nie dolega. 14 lat na deszczu, słońcu, upale i mrozie i nadal jak nowy. Oczywiście gres jest mniej przyczepny niż tynk mineralny, nawet nasączony potasowym szkłem wodnym, ale i tak powinno się trzymać.

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    Dziękuję za czujność. Oczywiście chodzi o taśmę przylepną, która zapewni usunięcie farby. Nacięcia należy wykonywać delikatnie tak, aby nie uszkodzić powierzchni płytek.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    Szanowni Państwo,

    Dziękuję za czujność. Oczywiście chodzi o taśmę przylepną, która zapewni usunięcie farby. Nacięcia należy wykonywać delikatnie tak, aby nie uszkodzić powierzchni płytek.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka
    Czyli nożyk z elektronicznym miernikiem nacisku...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony