dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie czy powiększenie tarasu jest dobrym pomysłem?

    Witam, projekt mojego domu uwzględnia taras 2x5m i zastanawiam się nad zrobieniem czegoś w stylu 5x5m. Jak myślicie czy to dobry pomysł taka przeróbka? oraz czy mogę to zrobić czy może być później problem z zamieszkaniem bo jakiś cymbał może mieć jakieś ale co do takiej zmiany? wrzucam zdjęcie dla zobrazowania.(przedłużenie tarasu zaznaczone na brązowo) Proszę o podpowiedzi czy fajnie jest mieć takiej wielkości taras czy to raczej nietrafiony pomysł?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras].JPG
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	381136

  2. #2

    Domyślnie

    Później może być problem, gdyż będzie to samowola. Wielkość tarasu dostosuj do swoich potrzeb.

  3. #3

    Domyślnie

    rozumiem, jednak nie uważasz że to bezsensowne że nie można? przecież wystarczy to zrobić zgodnie z projektem, dostać zgode na zamieszkanie a następnie sobie przerobić dlatego nie kierujmy się samowolą bo to jest akurat do obejścia, chodzi mi raczej o funkcjonalność, myślałem aby taki powiększony taras wykorzystać w sposób np. stolik, 3 krzesełka a obok 2 leżaki co by się powygrzewać w słonku jak zawita lato

  4. #4

    Domyślnie

    pomysł fajny i nie będziesz żałował(pomijam koszty jego wykonania), kwestia, czy masz juz pozwolenie na budowę, czy nie. jeśli nie to od razu architekt niech go przeprojektuje, a jeśli tak, to złożyć projekt zastępczy. Samemu nie zwiekszaj, bo ktos kiedyś może sie dopatrzeć i będzie samowola9na pewno geodeta to zobaczy podczas inwentaryzacji powykonawczej.


  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    Witam, projekt mojego domu uwzględnia taras 2x5m i zastanawiam się nad zrobieniem czegoś w stylu 5x5m. Jak myślicie czy to dobry pomysł taka przeróbka? oraz czy mogę to zrobić czy może być później problem z zamieszkaniem bo jakiś cymbał może mieć jakieś ale co do takiej zmiany? wrzucam zdjęcie dla zobrazowania.(przedłużenie tarasu zaznaczone na brązowo) Proszę o podpowiedzi czy fajnie jest mieć takiej wielkości taras czy to raczej nietrafiony pomysł?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras].JPG
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	381136
    - to wszystko zależy, do czego ten taras służy ?
    jeśli np. do ustawienia wygodnego stołu dla np. 6-u osób ( + krzesła, obejście wokół stołu , elementy dodatkowe ) to powiększenie jest zasadne, tym bardziej, że głębokość 2m to głębokość "troszeczkę" nieużytkowa
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Taras zrób na gruncie. Jak wybudujesz dom, bez nanoszenia teraz na projekt domu. W takim kształcie i wielkości, żeby pasował do wybranych mebli tarasowych, ogrodu, sposobu spędzania wolnego czasu, nasłonecznienia.

  7. #7

    Domyślnie

    niestety dom jest już postawiony. Także chyba pozostaje mi zrobienie tarasu jak w projekcie ale bez nakładania płytek ( w końcu wcale nie muszą być już położone płytki na tarasie aby dostać zgodę na mieszkanie, po inwentaryzacji i wszystkich papierkologiach powiększam taras do pożądanej wielkości i wtedy nakładam gres szanse na przypał zerowe. Po pierwsze tuje dookoła działki na 2 metry a po drugie nawet jak na ogrodzie znajdzie się "zdrajca" hehe to i tak nie będzie wiedział że tak nie ma w projekcie Koszt rzecz jasna wzrośnie ale myślę że nie będą to jakieś wygórowane koszty. Po komentarzach uznaje to za dobry pomysł. Pozostaje mi kwestia dokłądnej wielkości a żeby zgrabnie wstawić w taras stół kilka krzeseł no i 2 leżaczki Dzięki za wypowiedzi

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a nie możesz podwyższyć sobie poziomu krawężnikami, zasypać piaskiem i zrobić z kostki?
    Albo większy taras na poziomie ogrodu/trawnika?

    Ja często zmieniam w projektach ogrodów kształty tarasów

  9. #9

    Domyślnie

    Taras z kostki brukowej również wymaga pozwolenia. Przed wejściem do domu zamiast kilku schodków zrobiłem sobie duży taras z kostki brukowej i krawężników, bez jakiegokolwiek fundamentu. Przy inwentaryzacji geodezyjnej geodeta się do tego doczepił i nie nakreślił go na mapie, gdyby to zrobił miałbym problemy przy odbiorze. Nigdy bym się nie spodziewał że na taką konstrukcje potrzeba zgody.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Ja do odbioru nie miałam tarasu wcale to najlepsze rozwiązanie

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale ja mówię o tym, bo to zrobić PO budowie a nie w trakcie.
    Przecież jak ludzie robią sobie ogrody, to często zmieniają układ chodników, tarasów, dodają nowe chodniki w ogrodzie, placyki - nikt tego nie zgłasza i nie znam przypadku, by urząd kiedykolwiek miał jakieś uwagi.

    Ja sobie tarasy wykreśliłam z projektu i mogę sobie teraz robić jakie chcę i gdzie chcę.

  12. #12

    Domyślnie

    Popieram z tym tarasem, też się na niego paliłem ale teraz uważam że lepszy będzie ziemny z kostki. Po pierwsze będzie taniej, po drugie będzie trwalej, po trzecie wygodniej dla wszelakich mebli, grilla. Utwardzić można taki kawałek jak w projekcie, zrobić łagodne przejście na resztę działki i masz luz, pies biega bez obaw, dzieci też, nie boisz się że płytka odpadnie, że się nabrudzi, nie trzeba nic odnawiać, malować, parasol wkopać można, dowolnie przestawić, poszerzyć, zamieść szczotą albo spłukać wodą.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #13

    Domyślnie

    to naprawdę niezwykłe zjawisko, chcesz sobie zrobić większy taras- nie możesz, masz odbiór- robisz co chcesz. Jak będzie taka możliwość to w ogóle nie zrobie tego tarasu na ogród a po odbiorze zrobie od razu tak duży jak będę chciał. Zastanawiałem się jeszcze nad markizą ogrodową elektryczną zamontowaną w desce na której przymocowana jest rynna, ale jako że słońce świeci bardziej od boku taka markiza nie będzie spełniała swojego zadania bo pod markizą nadal będzie słońce a cień kilka metrów dalej dlatego postawie na altane ogrodową 6ciokątną kilkanaście metrów od tarasu

    Co do tarasu z kostki to tylko z kostki granitowej- fakt ładnie wygląda wszystko co z kostki granitowej (z łupiarki). Jednak ja taki taras raczej bym widział w gresie- czarnym połysku

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zwłaszcza latem, jak się nagrzeje...

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Kostka czy kamień faktycznie są praktyczne, jednak to drewno jest najmilsze i najbardziej "sympatyczne".

  16. #16

    Domyślnie

    jak się nagrzeje to będzie się śmigać bez kapci natomiast gdy nagrzeje się zbyt mocno to w kapciach się pochodzi
    rzeczywiście drewno też jest bardzo ładne ale już dużo go mam na budynku (podbitka drewniana, także nad tarasami oraz pomiędzy oknami na elewacji troche dam (zostało troche paneli po podbitkach)), choć z drugiej strony być może ładnie by to wszystko się komponowało- tak w drewnie

    Swojego czasu bardzo mnie wykańczała impregnacja (ponad 160m2 pędzelkiem 3calowym;D)

  17. #17
    Banned
    ignacydrzewiecki

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    Witam, projekt mojego domu uwzględnia taras 2x5m i zastanawiam się nad zrobieniem czegoś w stylu 5x5m. Jak myślicie czy to dobry pomysł taka przeróbka? oraz czy mogę to zrobić czy może być później problem z zamieszkaniem bo jakiś cymbał może mieć jakieś ale co do takiej zmiany? wrzucam zdjęcie dla zobrazowania.(przedłużenie tarasu zaznaczone na brązowo) Proszę o podpowiedzi czy fajnie jest mieć takiej wielkości taras czy to raczej nietrafiony pomysł?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras].JPG
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	381136
    Oczywiście, że dobry pomysł, nie widze przeciwskazan.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony