dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie zmiana blachy na dachu

    Witam, jako , że w lecie zamierzam zmieniać blachę na nową a konkretnie na panele z rąbkiem stojącym , chyba tak się to nazywa, są to chyba na szerokość takie półmetrowe arkusze na wcisk z jednej strony. Od przedstawiciela handlowego słyszałem , że w przypadku krycia tą blachą , łaty muszą być bite co 12 cm, czy to jest prawda? Pytam , bo z tego co pamiętam , obecnie pod stara blachą są chyba te odstępy dużo większe, chyba około 20-25cm, ale już dokładnie nie pamiętam. Jak to fachowo powinno być nabite ? I jeszcze jedno, myślę robić termoizolację pianą miedzy- krokwiowo , czy pomiędzy blachą a pianą PUR wystarczy dać pod łaty tą czarną folię czy raczej coś innego polecacie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Skoro planujesz ocieplać dach to aktualnie powinno być widać co masz pod blachą. Najprawdopodobniej są tam deski bite ażurowo. Należy zdemontować wszystko do krokwi dalej folia wysokoparoprzepuszczalna, kontrłata łaty w rozstawie zalecanym przez producenta "klika" i i blacha na rąbek typu "klik". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony