dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Viessmann Vitodens 200W i tańsze rozwiązania

    Witam, domek ok. 200m2 pow. całkowitej, instalator zaproponował do wyboru 4 kotły z zasobnikiem 120 L -od najdroższego do najtańszego aż 6 tys różnicy!
    1. Viessmann Vitodens 200W z regulatorem pogodowym Vitotronic o mocy 19kW
    2. Vaillant Ecotec Plus wraz z regulatorem pogodowym Multimatic 700 o mocy 20kW
    3. Buderus GB072 wraz z regulatorem pogodowym RC300 o mocy 20kW
    Vitodens 200W ma chyba najniższe minimum (najnowsza wersja), ale wcześniej czytałem dużo złych rzecz, np. częste zał/wył.Co sądzicie o tym zestawie, czy warto wziąć najdroższe rozwiązanie nr 1? Czy zasobnik 120L dla 4 osób będzie OK? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez daniel.w ; 09-02-2017 o 18:28

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Hej
    u nas jest ten 1. Dokładnie ten sam model.

    Pytanie czy 120 litrów wystarczy jest troche dziwne.... są osoby ktorym nawet te 200 litrów nie wystarczy... Na przyklad jesli taka osoba lubi gony spędzać pod prysznicem. a co dopiero 4 osobom. Tak więc wszystko zalezy od tego jaki sposbó kąpieli preferujecie i czy mówiąć kolowialnie "lubicie lać wodę". A na te pytania to żaden z forumowiczów Tobie nie odpowie.


    Nas jest troje i mamy zasobnik 100 l i jestem przekonany że będzie wystarczający.

    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  3. #3

    Domyślnie

    forscher -dzięki Wielkie! W końcu znalazłem kogoś z tym najnowszym modelem Vitodens 200W o dużej rozpiętości 1.9-19kW.
    Możesz (tutaj lub PW) dać opinię o nim, powiedzieć jak go ustawiłeś, ja często się załącza, jaki sterownik z nim masz? B. proszę, bo muszę dzisiaj podjąć decyzję. Pozdrav

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Hej

    Ustawiony jest ogólnie na 19 stopni na dzien a temperatura zredukowana na 15 stopni.
    Woda w podgrzewaczu ustawiona na czas kapieli na 35 - 50 stopni w zależności od potrzeb

    Resztę reguluje automatyka zarówno Vitotronic jak i 4 termostaty pokojowe oraz siłowniki rozdzialcza sterowane radiowo na sprżęcie Valvexu.

    Nie wiem jak czesto sie zalacza. To akurat dla mnie znaczenia nie ma.

    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    1. Viessmann Vitodens 200W z regulatorem pogodowym Vitotronic o mocy 19kW
    Co sądzicie o tym zestawie, czy warto wziąć najdroższe rozwiązanie nr 1? Czy zasobnik 120L dla 4 osób będzie OK? Pozdrawiam
    Witam !

    Ciekaw jestem podjętej decyzji, ale bez wątpienia taki zestaw będzie wystarczający dla 4osób przy normalnym profilu zużycia ciepłej wody. Jeśli jeszcze w Twoim przypadku nie jest za późno możesz skonsultować swoje ceny za kocioł Vitodens u naszych z okolic Wrocławia. Zawsze warto zapytać o dodatkowe rabaty na nasze urządzenia.

    Pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 14-02-2017 o 19:18 Powód: Link reklamowy
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Ciekaw jestem podjętej decyzji.... Pozdrawiam !
    Witam, właśnie podjąłem decyzję o tym nowym Vitodens 200W 1.9-19kW, ale jeszcze czas na ew. korekty.
    Zażyczyłem sobie jednak zasobnik 150L, bo 4 osoby + okresowo 2 -co Pan na to, czy ta duża rozpiętość mocy będzie wykorzystana też dla CWU?
    B. proszę kilka prostych słów o różnicach w sterownikach -czy musi być Vitotronic 200 czy może 100? Jakie mamy warianty sterowania i który byłby optymalny dla układu mieszanego (podłogówka + grzejniki góra) + CWU
    Ew. proszę o kontakt na PW z namiarem dla szczegółowych konsulatcji automatyki i zakupu. Pozdrawiam

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Witam, właśnie podjąłem decyzję o tym nowym Vitodens 200W 1.9-19kW, ale jeszcze czas na ew. korekty.
    Zażyczyłem sobie jednak zasobnik 150L, bo 4 osoby + okresowo 2 -co Pan na to, czy ta duża rozpiętość mocy będzie wykorzystana też dla CWU?
    B. proszę kilka prostych słów o różnicach w sterownikach -czy musi być Vitotronic 200 czy może 100? Jakie mamy warianty sterowania i który byłby optymalny dla układu mieszanego (podłogówka + grzejniki góra) + CWU
    Ew. proszę o kontakt na PW z namiarem dla szczegółowych konsulatcji automatyki i zakupu. Pozdrawiam
    Witam ponownie !

    W takiej sytuacji dla 6 osób 150l powinien być wystarczający, ale wszystko zależy od poboru wody - jeśli każda z tych osób chciała by wziąć kąpiel w wannie to powinno się pomyśleć o czym większym. Ta duża rozpiętość mocy jest głównie mierze potrzebna do przygotowania CWU w jak najkrótszym czasie. Duża moc musi zapewnić szybkie ogrzanie zasobnika, natomiast modulacja jest ważna przy ogrzewaniu budynku w sytuacji częściowego obciążenia kotła (czyli w większym czasie okresu grzewczego), kiedy nie musimy ogrzewać domu z pełną mocą, dobraną dla temp zew. -20 (lub innej w zależności od strefy).

    Jeśli chodzi o regulatory to są dwa warianty Vitotronic 100, typ HC1B, do eksploatacji stałotemperaturowej oraz Vitotronic 200, typ HO2B, do eksploatacji pogodowej. Ten drugi powinien się lepiej sprawować, a dodatkowo posiada możliwość zdalnego sterowania urządzeniem. W naszej dokumentacji projektowej znalazłem schemat, który były odpowiedni dla Twojego rozwiązania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Vitodens 200-W.JPG
Wyświetleń:	693
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	381735

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam ponownie ! ...Pozdrawiam !
    Witam ponownie! Zaufałem instalatorowi a przy rozruchu (wygrzewanie wylewek) zauważyłem, że kupił jednak Vitodens 200-W 1.9-19kW, Vitotronic 200 HO2B, Vitocell 100-W jednak 120 Litrów! Stąd pytania:
    1. Widzę takie zestawy w korzystnej cenie wraz z modułem internetowym Vitoconnect 100, Typ OPTO1, a dokupienie to już +380zł, ale ja tego nie otrzymałem
    2. Zasobnik 120 litrów czy można jakoś wymienić za ew. dopłatą na 150 litrów?
    3. Do ew. solarów (2 panele) to jaki zasobnik zakupić? Są jakieś promocje?
    4. Czy instalator ma prawo zablokować mi dostęp do memu serwisowego (zmiana hasła!) na obu poziomach?
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    pegaziatko -dzięki za rady! Czy jest to możliwe, że w marcu (przed podwyżkami?) nie było takich zestawów w promocji?

  10. #10

    Domyślnie

    Witam kocioł Vitodens 200 W uruchamiany 14 grudnia 2016 posiadał vitoconnect opto1 także musiał mieć na wyposażeniu.

  11. #11

    Domyślnie

    Szkoda, że przedstawiciel Viessmanna się nie wypowiada. Coś mi tu nie gra.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Witam ponownie! Zaufałem instalatorowi a przy rozruchu (wygrzewanie wylewek) zauważyłem, że kupił jednak Vitodens 200-W 1.9-19kW, Vitotronic 200 HO2B, Vitocell 100-W jednak 120 Litrów! Stąd pytania:
    1. Widzę takie zestawy w korzystnej cenie wraz z modułem internetowym Vitoconnect 100, Typ OPTO1, a dokupienie to już +380zł, ale ja tego nie otrzymałem
    2. Zasobnik 120 litrów czy można jakoś wymienić za ew. dopłatą na 150 litrów?
    3. Do ew. solarów (2 panele) to jaki zasobnik zakupić? Są jakieś promocje?
    4. Czy instalator ma prawo zablokować mi dostęp do memu serwisowego (zmiana hasła!) na obu poziomach?
    Pozdrawiam
    Witam, sytuacja jest dość nietypowa. Rozumiem, że co innego Pan zamówił a co innego ma Pan zainstalowane? Ma Pan jakieś oficjalne zamówienie?
    Proszę o kontakt we wiadomościach prywatnych jaki to instalator i czy z listy instalatorów rekomendowanych przez Viessmann.
    Co do promocji - wszystkie aktualne promocje są na naszej stronie i w serwisie Facebook - oczywiście można negocjować ceny, ale jest to kwestia indywidualna.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam, do tej pory nie otrzymałem od Pana szczegółów na temat realizacji inwestycji. Co więc mogę w tym temacie powiedzieć?
    Otóż ze swojej strony:
    1. "Widzę takie zestawy w korzystnej cenie wraz z modułem internetowym Vitoconnect 100, Typ OPTO1, a dokupienie to już +380zł, ale ja tego nie otrzymałem. "
    Nie bardzo rozumiem czego Pan nie otrzymał? Jeżeli Vitoconnect to duży błąd i koniecznie trzeba Panu tego Vitoconnect'a przekazać i zainstalować! Powinien zażądać jego montażu.

    2. Zasobnik 120 litrów czy można jakoś wymienić za ew. dopłatą na 150 litrów?
    Kocioł ze zbiornikiem 150 litrów też występuje jako pakiet więc nie widziałbym problemu z zamianą, ale tutaj konieczna jest rozmowa z intalatorem i handlowcem na danym terenie https://www.viessmann.pl/pl/kontakt.html

    3. Do ew. solarów (2 panele) to jaki zasobnik zakupić? Są jakieś promocje?
    Nie wiem czy chodzi o tą samą instalację co w punkcie 2. ...do współpracy z dwoma kolektorami płaskimi powinien być zbiornik o pojemności 300 litrów, wyposażony w dwie wężownice. Tutaj także są gotowe pakiety a więc cenowo lepiej spozycjonowane niż osobno kupowane komponenty.

    4. Czy instalator ma prawo zablokować mi dostęp do memu serwisowego (zmiana hasła!) na obu poziomach?
    Tak, menu serwisowe jest dla obsługi przez osoby przeszkolone. Proszę się jednak nie martwić, ponieważ istnieje możliwość obsługi serwisowej nawet w przypadku zapomnienia haseł.

    Czekam na dodatkowe pytania. Mam nadzieję, że pomogłem!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #14

    Domyślnie Viessmann 200 w

    Czy u was też w nocy z włancza się kocioł sam( system przeciw zamarzaniu) ew. Jak to wyłączyć

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    każdy kocioł ma aktywny tryb ochorny przed zamarazniem. W nowych kotła niema mozliwości jego wyłączenia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony