dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Angelika27

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    1

    Talking Strop nad poddaszem użytkowym-betonowy czy z płyt k-g?

    Witam Wszystkich Potrzebuje opinii i rad dotyczących budowy poddasza użytkowego. Obecnie mamy parterowy dom jednorodzinny w stanie surowym na którym trzeba będzie zmienić dach i tym samym chcielibyśmy zrobić poddasze użytkowe. Chciałabym prosić o opinie jaki strop najrozsądniej jest wykonać nad takim poddaszem: betonowy czy z płyt k-g? Jaki rodzaj stropu posiadacie w swoich domach-wady, zalety? Jakie są różnice w kosztach wykonania i materiałów między stropem betonowym (lanym) a tym z płyt k-g?Każda opinia będzie dla mnie cenna
    Ostatnio edytowane przez Angelika27 ; 09-02-2017 o 17:40

  2. #2

    Domyślnie

    Jak ma być solidnie i trwale to tylko betonowy, może być monolityczny żelbetowy. Grubość wedle obliczeń np 12 cm. Zabudowa KG to namiastka poddasza. Przy stropie betonowym masz zapewnioną szczelność, akumulację cieplną, tłumienie dźwięków, łatwiej go ocieplić, łatwiej wykończyć (wystarczy tynk) łatwiej wykonać więźbę dachową no i co najważniejsze jest bezpieczny nic się na głowę nie oberwie i wichura nie pozbawi Cię dachu nad głową. Poza tym podczas remontu dachu nie trzeba się wyprowadzać . Co do kosztów trudno to oszacować, jedni mówią że drożej beton, drudzy mówią że podobnie co KG. Też będę miał lany strop nad poddaszem i szacuję że w ostatecznym rachunku tj z wykończeniem wyniesie mnie trochę drożej, mam nadzieje że nie więcej niż 2 zera
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3

    Domyślnie

    Poddasze betonowe ma dużo plusów oprócz tych co wymienił Kemotxb odrzucilbym możliwość budowy stanu surowego z poddaszem a dachu w następnym roku, tańsze ocieplenie , teoretycznie można dac najtańszą membranę oraz może zmniejszyć się zapotrzebowanie na wieźbę.Dla mnie minusem jest że za lane poddasze muszę zapłacić przy stanie surowym a nie przy wykończeniu.I tak naprawdę znalazłem tylko jeden minus....szerokie brzydkie szpalety w oknach dachowych.
    Kosztów jeszcze nie znam nie mam policzonego zbrojenia ani wycenionej robocizny ale obstawiam 1,5 tony zbrojenia 10 m3-betonu i ok 4000 robocizny.Deski będę miał z stropu i fundamentów.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja szukałem domu w którym nie będę musiał mieć okien dachowych, bo dla mnie są po prostu porażką, owszem doświetlają pomieszczenie ale pod kątem szczelności i ciepła, zbierania wilgoci, użyteczności, mycia są po prostu beznadziejne. Ale fakt lany strop pogrubia ramę i okno wygląda dziwnie, no i duża ilość okien utrudnia szalowanie, zbrojenie stropu czyniąc go droższym w wykonaniu. To samo z kominami im ich więcej tym strop bardziej skomplikowany. Ja mam tylko jeden komin, niewielki i tylko jeden wyłaz dachowy, reszta czysty dach.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelika27 Zobacz post
    Witam Wszystkich Potrzebuje opinii i rad dotyczących budowy poddasza użytkowego. Obecnie mamy parterowy dom jednorodzinny w stanie surowym na którym trzeba będzie zmienić dach i tym samym chcielibyśmy zrobić poddasze użytkowe. Chciałabym prosić o opinie jaki strop najrozsądniej jest wykonać nad takim poddaszem: betonowy czy z płyt k-g? Jaki rodzaj stropu posiadacie w swoich domach-wady, zalety? Jakie są różnice w kosztach wykonania i materiałów między stropem betonowym (lanym) a tym z płyt k-g?Każda opinia będzie dla mnie cenna
    nie rozumiem tego pytania ( ? )
    - strop to strop - pełni funkcję nośną
    - płyta g.k. nie pełni takiej funkcji, jest elementem wykończeniowym, zakrywającym np. elementy nośne
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mój kierownik wyliczył mi stał na drugi lany strop i wyszło ok 1200 kg więc stal 3000 zł,beton ok 2000 zł a robocizna ok 4-5 tyś.Dodatkowo oszczędzamy trochę drewna na dachu oraz dajemy tańszy styropian zamiast wełny na ocieplenie.W dodatku zamiast drogiej membrany można dać jakąś tanią.
    Nie wiem ile kosztuje zabudowa GK ale jak zapłacę 2-4 tyś więcej to i tak będę zadowolony.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony