dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    a.kawecka

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-944
    Posty
    4

    Domyślnie Bieżnia na poddaszu

    Witam.
    Mieszkamy w bliźniaku wybudowanym przez dewelopera (nie wiem czy ta info jest istotna)
    W każdym razie, na poddaszu z drewnianym stropem wstawiliśmy bieżnię elektryczną. Pod nią jest mata wyciszająca (dwie warstwy).
    Chciałam spytac, czy wstrząsy, które z pewnością generuje bieżnia (ja ważę 75 kg) mogą przyczynić się do uszkodzenia kontrukcji domu?
    Doddam, że na podłodze jest płyta osb i panele pod którymi jest podkład korkowy. Wczoraj zauważyliśmy, że pękła szyba w oknie dachowym, pod którym stoi bieżnia. Nie chce mi się wierzyć, że to pęknięcie mogła spowodować bieżnia, ale na wszelki wypadek wspominam o tym.
    Ściany nie są popękane.
    Co o tym sądzicie? Świrujemy?
    Anka

  2. #2

    Domyślnie

    A będąc w pomieszczeniu pod bieżnią czujecie drgania/ słyszycie odgłosy biegu?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Pęknięcia raczej nie spowodowała bieżnia , bardziej skłonny byłbym przyjrzeć się jak zostało zamontowanie okno . Jak długo już mieszkasz w tym domu ?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    a.kawecka

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-944
    Posty
    4

    Domyślnie

    1.5 roku mieszkamy. Na dole słychać dość mocno drgania. Czytałam ze to się zdarza z oknami fakro. Bardziej martwie sie czy bieznia moze tam stac. Czy uzywanie jej czegos nie uszkodzi

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety to uroki drewnianych stropów, wszystko tańczy nawet przy chodzeniu. Ja bym przeniósł to gdzieś na parter jeśli jest mozliwość. Okno raczej nie pekło od tego... ale choćby dla komfortu akustycznego warto to dać na dół.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony