dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kri100feros

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    JG
    Kod pocztowy
    58-580
    Posty
    2

    Domyślnie Ścianka działowa z płyt G-K i belek drewnianych ?

    Witam wszystkich czytających mój post Proszę bardzo o poradę w sprawie opisanej poniżej.

    Sytuacja przedstawia się następująco : w jednym z pokoi w narożniku chcę zrobic łazienkę z toaletą. Oczywiście by zamknąć pomieszczenie muszę postawić dwie ścianki działowe w kształcie litery ,,L''. Wewnątrz krótszej ze ścian będzie ukryty stelaż podtynkowy WC. Aby się ów stelaż zmieścił ścianka musi mieć 200 mm grubości (150 mm szerokość stelaża -raczej w wersji slim- plus 50 mm wzmocnienie w poziomie na górze za nim). Pierwsza idea : by osiągnąć taką szerokość ściany i by była masywna pod stelaż musiałbym jako stelaż zestawić dwa profile UA 100 złączone bokami rozstawione co 600 mm, oczywiście montowane do stropu i podłogi specjalnymi kątownikami. Długość tejże ściany wymaga postawienia 3 x 2 takich profili. W dłuższej dostawionej ściance będą montowane drzwi więc dodatkowo 2 sztuki profili (tutaj grubość ściany 100 mm). To daje razem 8 sztuk profili UA 100 po około 70 zł za sztukę (pewnie posrebrzane, że takie drogie co daje kwotę 560 zł ! Druga idea : zastąpić profile UA 100 belkami drewnianym 100 mm x 100 mm - miałyby być zamontowane w identyczny sposób jak UA. Belki mam już wiele lat dobrze przechowywane więc nie jest to świeże drewno które będzie się wyginać, ale mam poważne obawy czy płyty na łączeniach nie będą pękać (jest to dla mnie nie do przyjęcia) ? Płytowanie ma być dwuwarstwowe dla wzmocnienia konstrukcji.
    Sciana miałaby być wzniesiona zgodnie ze sztuką jak przy stelażu stalowym.
    Co myślicie o tym rozwiązaniu z belkami ?
    Może w ściance z drzwiami (4 m długości) nie montować w pozostałej jej części w ogóle profili CW i wykonać wszystkie pionowe elementy z belek ?
    Rozumiem, że płyty przykręcać tylko do belek a do profili UW już nie ?
    Ma być zrobione przede wszystkim dobrze i solidnie.

    Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To daj stelaż z drewna , na stelaż najpierw płyta OSB a na nią dopiero KG. Oczywiście drewno sezonowane, strugane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony