dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaka szyba do balustrady schodów ?

    Witam,

    Mam pytanie jaką szybę wybrać do balustrady schodów. Ramka balustrady będzie z drewna dębowego a w środku niej ma być szyba. Wykonawca poleca szybę bezpieczną (2 szyby sklejone ze sobą). Mam też drugą opcję do wyboru, 1000 zł droższą, szyba hartowana.
    Nie wiem na co się zdecydować, jeśli chodzi o możliwość uszkodzenia, zbicia, trwałość itp. Wykonawca mówi, że w większości schodów dają szybę bezpieczną.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    U mnie w biurze jest zamontowana szyba klejona dwuwarstwowa , przez 5 lat nie było problemow ...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Ja mam hartowaną o grubości 8 mm.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4

    Domyślnie

    Szyba klejona to zwykła szyba zabezpieczona folią pomiędzy dwoma taflami. Szyba taka jest bezpieczna bo teoretycznie folia ma utrzymać ewentualne kawałki szkła po uszkodzeniu szyby. Szkło hartowane to jak wiadomo coś zupełnie innego. Bezpieczeństwo gwarantuje tu efekt rozsypania się w drobne kawałeczki po uszkodzeniu co nie spowoduje większych obrażeń. Jeśli chodzi o wytrzymałość to zdecydowanie szkło hartowane jest lepsze. Wytrzymuje naprawdę wiele - proponuję zobaczyć filmiki na YT jest dużo co można robić z tafla szkła hartowanego. Można w nią rzucać zabawki Jedyne czego nie lubi taka tafla to naruszenia struktury i uszkodzeń na krawędzi.
    Jeśli to ma być zwykła przezroczysta szyba to wybrałbym hartowaną, jeśli ma być p efekt delikatnego przyciemnienia, zmiany barawy czy efektu mleczego to wtedy klejona z odpowiednią folią w środek
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie jaką szybę wybrać do balustrady schodów. Ramka balustrady będzie z drewna dębowego a w środku niej ma być szyba. Wykonawca poleca szybę bezpieczną (2 szyby sklejone ze sobą). Mam też drugą opcję do wyboru, 1000 zł droższą, szyba hartowana.
    Nie wiem na co się zdecydować, jeśli chodzi o możliwość uszkodzenia, zbicia, trwałość itp. Wykonawca mówi, że w większości schodów dają szybę bezpieczną.
    Mam balustradę z drewna i szkła. Rama dębowa a w niej szyba klejona 2 x4 mm. Fajne rozwiązanie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony