dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANDZIA60

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    opolskie
    Kod pocztowy
    48-250
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Unhappy zgłoszenie zakończenia budowy

    Witam,

    Proszę o informacje kiedy mogę zgłosić się do nadzoru po dokumenty które złożyłam razem ze zgłoszeniem o zakończeniu budowy,nie porobiłam sobie kopie umów o energie i teraz muszę czekać na papiery żeby zmienić taryfę z budowlanej na normalną czytałam w necie jedni piszą że 14 dni inny że 21 dni...... ja złożyłam papiery 30 stycznia..... bardzo proszę o info kiedy mogę się tam pojawić?

  2. #2

    Domyślnie

    masz już dom do zamieszkania a nadal taryfe budowlaną? z tego co wiem to po instalacjach wewnętrznych można już zmienić taryfe. CO do czasu oczekiwania myślę że najlepiej będzie to wiedzieć kierownik budowy który pewnie wiele razy pomagał przeszłym inwestorom więc coś tam się pewnie orientuje

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANDZIA60

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    opolskie
    Kod pocztowy
    48-250
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no niestety ja mam ponoć taką że nie można zmiemić i trzeba czekać do odbioru ,przynajmniej do tego momentu gdy mam potwierdzenie że złożyłam zawiadomienie o zakończeniu budowy. Tyle jeszcze ze potrzebne są umowy o przyłącz i kompleksowa oraz warunki a to wszystko poszło do nadzoru

  4. #4

    Domyślnie

    A do nadzoru nie można zadzwonić?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    A do nadzoru nie można zadzwonić?
    Zadzwoń bo często w każdym PINB jest trochę różna procedura, u mnie nie potrzeba było umów tylko protokoły odbioru przyłączy prądu gazu i wody.

    Taryfę miałam zmienioną wcześniej, a okres oczekiwania był 21 dni w zeszłym roku a w tym ponoć zmieniły się przepisy więc ma być krócej to chyba 14 dni.

    Ja też dzwoniłam bo już było tylko leżakowało na biurku do wysłania więc po telefonie odebrałam osobiście.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANDZIA60

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    opolskie
    Kod pocztowy
    48-250
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Zadzwoń bo często w każdym PINB jest trochę różna procedura, u mnie nie potrzeba było umów tylko protokoły odbioru przyłączy prądu gazu i wody.

    Taryfę miałam zmienioną wcześniej, a okres oczekiwania był 21 dni w zeszłym roku a w tym ponoć zmieniły się przepisy więc ma być krócej to chyba 14 dni.

    Ja też dzwoniłam bo już było tylko leżakowało na biurku do wysłania więc po telefonie odebrałam osobiście.
    Ok dziękuje w poniedziałek zadzwonię

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Dokumenty z odbioru domu odebrałam po upływie tygodnia od złożenia w starostwie.
    Najlepiej zadzwoń do wydziału i Ci powiedza czy można już odebrać.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANDZIA60

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    opolskie
    Kod pocztowy
    48-250
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuje jeszcze raz za porady dokumenty odebrane, energia załatwiona, do urzędu zgłoszone o zmianę w podatku i tu miłe zaskoczenie bo dowiedziałam się że w pierwszym roku nie płaci się za powierzchnie użytkową dopiero od następnej decyzji czyli w roku 2018

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony