dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 116
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    naszachata2017

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    A czy strop zmieniasz na etapie adaptacji ?

    Plusem żelbetu jest to, że pod schodami powstaje też przestrzeń na schowek.

    Jeżeli ktoś z Was posiada już wycenę proszę o podanie - warto porównać z tym, że pewnie rozbieżności w użytych materiałach będą.

    Pozdrawiam

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam
    u nas będą schody żelbetowe, już mamy to wyliczone w robociźnie i kierownik budowy tez wie ale powiedział że zmieni to na etapie budowy
    schody drewniane to schody drewniane ale jeżeli ktoś lubuje się w drewnie i lubi skrzypienie pod nogami to wszytko zależy od gustu

    dzisiaj wpłynęły wyceny za dach
    robocizna ciesielstwo + dekarstwo =15000 zł.
    materiał więźba dachowa = ok.8000 zł
    materiał (dachówka, okna dachowe 3 szt., -potrójne szyby ciepłe ramy FAKRO rynny PCV, membrana i inne akcesoria = ok. 24000 zł
    cały dach ok 47000 zł
    zastanawiamy się jednak nad deskowaniem całego dachu jest to dodatkowy koszt ok 6000 zł (materiał+robocizna) ale przemawiają za ta cena inne argumenty
    1. wygłuszenie ścian na poddaszu
    2. mocniejsza konstrukcja dachu
    3. jak będzie odeskowanie wystarczy jak cieśla ohebluje deski przy okapie, zabezpieczy lakierobejcą i nie trzeba wtedy robić podbitki dachu która tez swoje kosztuje

    zostawiamy strop TERIVA materiał ze składu budowlanego koszt 9500 zł + robocizna 6000 zł( juz wliczona także w cenę robocizny SSO)

    ze wstępnych wyliczeń wynika że
    - materiał na SSO +strop Teriva =ok.+-50000 zł
    - robocizna SSO = 36000 zł
    - dach koszt całkowity = 50000 zł
    -okna, drzwi zew. brama + ciepły montaż+33000 zł

    STAN SUROWY ZAMKNIĘTY 170 TYS.

    pozdrawiam

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    do naszachata 2017

    jeżeli chodzi o schody żelbetowe podobno są teraz droższe od drewnianych bo zdrożała bardzo stal potrzeba do zbrojenia, za schody drewniane masz jeden koszt i montowany jest już gotowy produkt natomiast schody żelbetowe musisz jakoś wykończyć żeby nie został ci goły beton oraz pomyśleć o balustradzie
    ale pomimo tych kosztów u nas będą żelbetowe schody

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    naszachata2017

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tak zgadza się wszystko co napisałeś odnośnie schodów żelbetowych - na pewno są pewniejsze, choć z całą pewnością nie tańsze. Dowolność użytego materiału też jest na plus. Nie ma potrzeby nanoszenia zmiany konstrukcji schodów na etapie adaptacji ?

    Odnośnie kosztów 170 za SSZ to super cena - posiadasz dokładne wyliczenia, które mógłbyś podesłać na maila ? Byłbym wdzięczny !

    Panuje opinia, że konstrukcja dachu tzn. więźba jest solidnie zaprojektowana - więc czy jest sens deskować i dociążać budynek dodatkowo. Tutaj bym się zastanawiał. Ja raczej pójdę w folię lepszej jakości, a poddasze PIANA.

    Pozdrawiam!

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kanarek7

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-237
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam!!! fanów projektu Darlena
    Mam pytanko do osób które kupiły projekt i już są na etapie adaptacji. Chodzi o ścianę kolankową. Z tego co pamiętam to wynosi 80 cm! Czy podnosicie wyżej np do 100 cm lub 110 cm? Szukałam idealnego projektu już dłuższy czas, no i znalazłam DARLENA XL. Projekt jest praktycznie identyczny co Darlena ma troszkę większy garaż i kotłownię, salon, kuchnie. Czekamy na warunki zabudowy, także dopiero początek.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-darlena-xl-WOK1081

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    kanarek7

    Witaj,
    my już kupiliśmy projekt Darlena ale na etapie adaptacji nie zmienialiśmy wysokości ściany kolankowej zostawiliśmy 80 cm. Rozmawialiśmy z firmą która będzie budowała nam dom do SSO i uzgodniliśmy ze ewentualnie zmienimy wysokość ściany kolankowej na etapie budowy, oczywiście za porozumieniem z kierownikiem budowy ( ale o wys. jednego bloczka)

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    wczoraj dostaliśmy wycenę na pompę gruntowa firmy alpha inotec koszt z całym montażem i podłogówką - 61000 zł trochę nas to przeraziło ale chyba się zdecydujemy, rozważamy skredytowanie samej pompy przez BOŚ bank

    co do dachu wczoraj także podpisaliśmy umowę
    więźba + robocizna =15000
    pokrycie dachowe ( dachówka ROBEN Monza plus grafit, jednak membrana, okna, rynny stalowe i inne elementy) + robocizna =32000
    razem = 47000 - zmieściliśmy się w założonej przez nas kwocie

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    naszachata2017

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś jeszcze zdecydował się na budowanie DARLENY?

    U nas obecnie trwa adaptacja projektu - start czerwiec/lipiec [oby]

    Z istotniejszych zmian:
    # okno hst w salonie na 4.5 szerokości
    # schody żelbetowe, strop monolit
    # na górze zamiast pokoju równoległego do sypialni będzie duża łazienka, a w jej miejsce ogólnodostępna garderoba
    # w garażu wcinamy wnękę kosztem kotłowni i częściowo gabinetu - do wysokości ściany wc
    # brak okien balkonowych w sypialni i wspomnianej łazience oraz raczej usuniemy też z garażu okna i drzwi do kotłowni [ściana wschodnia będzie bez otworów]
    # inne kosmetyczne m.in. zostawiamy 4 okna dachowe [dwa w sypialni + pralnia i łazienka]

    Pozdrawiam

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nella19

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-286
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie wszyscy budujący Darlene my kupiliśmy projekt DARLENA XL, w piątek a do nas dojść. Za projekt zapłaciłam 2690 zl + gratisy.
    Dzis jedna z firm wysłala koszt robocizny za SSO bez dachu robocizna 46500 zl a materiały w zależności jakie od 65000 zl - 73000 zl . Czy to nie za dużo ??? Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Nella19, niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. triage Pisał o swoich wycenach tyle tylko że u Ciebie będzie drożej bo masz wersję XL.

    Mam też pytanie. Czy ktoś z Państwa zastanawiał się nad dodaniem 2 schodów by nie były tak strome, a schowek pod nimi byłby wyższy? Co o tym sądzicie?

    pzdr!

  11. #31

    Domyślnie

    Witam, zrządzeniem losu trafiliśmy na projekt Darlena przeglądając wątek o PARTY
    Sami decydowaliśmy sie nie na party ale na BIBA z MGprojekt. Chcieliśmy tam zmienić poddasze i trochę powiększyć salon ale z tego co widać. To Darlena spełnia oczekiwania bez wiekszych adaptacji!
    Wiec całkiem możliwe ze sie na niego zdecydujemy!
    Triange jakbyś mogła opisywać wszystko z fotkami i kosztami bylo by super bo tez jesteśmy z Bydgoszczy a wiadomo o dobre ekipy ciezko.
    Ciekawe jaka jest roznica w kosztach miedzy Darlena a Darlena XL
    Wprawdzie SSO chcemy robić w przyszłym roku ale każda wiedza i uwagi się przydadzą!
    Pozd i Powodzenia bedziemy sledzic!!
    Ostatnio edytowane przez Red84 ; 15-03-2017 o 13:27

  12. #32

    Domyślnie

    Dobry w piątek!
    Niedługo finalizujemy zakup działki i chyba jednak zdecydujemy się na Darlene w opcji bez wykusza z małymi zmianami poniżej.


    Jeśli się oczywiście da . Ale to juz projektant pewnie doradzi.
    Nie wiemy jeszcze jak rozwiązać te 2 wnęki za łazienką. Więc chyba zostawimy jak jest.
    Miłego weekendu wszystkim!

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nella19

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-286
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie
    Przyszedł dziś do nas projekt Darlena XL przez weekend powinno udać mi się go przestudiować i postaram się najpózniej w poniedziałek napisać o jakich zmianach my myślimy Dostałam też wyceny z dwóch innych firm i wyszły jeszcze drożej niż tej pierwszej firmy Poza tym byłam dziś w gminie , orientowałam się co jest blisko działki , bo nadal nie wiemy czym będziemy grzać, ktoś wspominał, że najlepiej wymiennik ciepła, blisko jest elektrownia ( niestety okazało się, że nie jest tam pociągnięte wiec odpada ) gaz poprowadzony jest dwie działki dalej ( więc muszę pojechać do gazowni ) chociaż nie wiem czy to dobry pomysł , aby mieć na gaz ( proszę o Wasze porady, za i przeciw ) myślimy też o pompie ciepła powietrznej lub kocioł na pellet . Doradzcie coś budujący Darlenę Pozdrowionka i przyjemnego weekendu

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stanislaw-darlena

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-173
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam Państwa, wraz z Małżonka zdecydowałem się na projekt Darlena XL pracowni Domplan. Bardzo długo szukalismy projektu domu, biorąc pod uwagę ekonomie budowy, układ funkcjonalny i atrakcyjny wygląd. Wybór padł na Darlene, uważam że projekt jest bliski ideałowi jeśli chodzi o moje wymagania i przemyślenia. W związku z tym nie będę wprowadzał praktycznie żadnych zmian. Śledziłem trochę różne blogi paru różnych projektów i najczęściej zmiany wprowadzane na etapie adaptacji są niekorzystne.
    Darlena ma jak dla mnie idealne proporcje i jest bardzo funkcjonalna. No i przede wszystkim ma prosty dach to było dla nas ważne. Reasumując, dołączam do Państwa jako kolejna osoba budująca Darlenę i bedę starał się zagladać na forum gdy będzie okazja napisać coś mądrego.
    Uwaga do Pana Red84- te zmiany to chyba żeby tylko cos zmienić? żeby było po Mojemu? bo uważam, że są niekorzystne i lepszy jest orginalny projekt, ale oczywiście zrobi Pan jak zechce...
    pozdrawiam Państwa i życzę... porządnych ekip

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących dom wg projektu DARLENA

    aktualnie projekt od 2 tyg.przybywa w starostwie wiec czekamy na pozwolenie na budowę, jak już uzyskamy zgodę i uprawomocnienie decyzji to do banku ...
    czas rozpoczęcia prac 1.06.2016 - wchodzi pierwsza firma z która podpisaliśmy już umowę na roboty budowlane do SSO bez dachu
    wiec czekamy....

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie moje zmiany

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DARLENA po adaptacji parter.jpg
Wyświetleń:	953
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	384616Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Darlena po adaptacji piętro.jpg
Wyświetleń:	817
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	384617

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nella19

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-286
    Posty
    7

    Domyślnie

    TRIAGE a jeśli możesz napisać jakie koszta za SSO bez dachu ?
    Pozdrawiam

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam
    koszt SSO
    robocizna : 36 000 zł
    materiał ok 50 000 zł + strop TERIVA 10 000 zł = ok 60 000 zł
    razem ok 96 000 zł

  19. #39

    Domyślnie

    Witam Stanislaw-darlena , nie chodzi o to zeby zmieniac cos z zasady. Tylko poprostu tyle poki na pietrze nam nie potrzeba. Celujemy w 2+2 a narazie jest 2+1
    Plus chcemy garderobe kolo sypialni, wiekszą lazienke i 1 garderobe ogolna.
    Pozd i sukcesow wszystkim!

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nella19

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-286
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hej wszystkim
    Przeglądałam projekt DARLENA XL przez weekend i zastanawiamy się nad kilkoma zmianami, mianowicie :

    1) wyburzyć ścianki między kuchnią a spiżarką;

    2) drzwi 3m przesuwne na taras chcielibyśmy żeby zaczynały się od poczatku ściany od lewej i były na ok.4 do 4,5 m;

    3) drzwi mniejsze otwierane ( bądz przesuwne) które się znajduja na lewej ścianie ( bliżej kuchni ) zrobić jako jedną wielką szybę- nieotwieraną takie duże przeszklenie ;

    4) schody żelbetowe napewno chcemy;

    5) rekuperacja mechaniczna raczej ;

    6) czy nie powiększyć troszkę pralni kosztem pokoju nr 5 ? ;

    7) zastanawiamy się czy nie zrezygnować z okien dachowych we wszystkich czterech sypialniach i ewentualnie poszerzyć drzwi balkonowe ? ;

    myślałam również gdyby zrezygnować z okna dachowego nad schodami to czy da rade w ścianie zrobić okno ? ;

    9) dodatkowo chcemy odkurzacz centralny;

    10) nie wiem czy uda się zrobić drzwi przesuwne chowane w ścianie między kuchnią a salonem ? ;

    11) drzwi chowane w ścianie za TV żeby można było również zamknąć salon w razie potrzeby.


    Co myślicie o naszych pomysłach ??? Proszę pisać szczerze, bo jutro wybieram się do architekta i muszę być pewna, a tak ciężko podjąc takie decyzje na całe życie. Nie chciałabym pózniej żałować ,że np. mogłam zostawić okna dachowe. Im więcej uwag tym lepiej dla nas Proszę pisać i się nie krępować Pozdrawiam ciepło z Opola
    Ostatnio edytowane przez nella19 ; 20-03-2017 o 13:22

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony