dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 116
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    witaj nella19

    co do twoich zmian to najbardziej Ty wiesz czy są one konieczne bo to Ty będziesz tam mieszkać

    powiem tak jak nie są Ci potrzebne okna dachowe np aby bardziej doświetlić poddasze to można usunąć okna dachowe są to zawsze mostki termiczne -przez które będzie uciekało ciepłe powietrze

    także wyburzyliśmy ściankę między kuchnia a spiżarnią rezygnacja ze spiżarni dała nam większą otwarta kuchnię

    powiem tak im więcej zmian na etapie adaptacji tym będzie ona droższa my zastosowaliśmy tylko jedna - otwarcie kuchni na salon za adaptacje udało nam się dogadać na 2200 ( robił nasz kierownik budowy) ale byli i tacy co wołali 2500/2700

  2. #42

    Domyślnie

    @ nella19
    Zmiany to raczej taka osobista preferencja. My np wolimy otwarta kuchnie ze spiżarnia Obecnie mieszkamy w domku jednorodzinnym tez i dużo rzeczy trzymamy w piwnicy. Brak piwnicy = musimy mieć spiżarkę.

    Co do okien dachowych to zobacz na forum gdzieś ostatnio widziałem propozycje okien dachowych łączonych np z pionowym oknem na ścianie. Okno na klatce schodowej pewnie da się zamienić na pionowe. Tez rozważamy coś takiego. Ja osobiście jestem za likwidacją kilku dachowych ale żona się upiera że będzie ciemno. Nie wiem może skończy się na tym ze zlikwidujemy dachowe a damy długie w poprzek ścianek kolankowych.

    Przy rekuperacji weź pod uwagę to o czym ludzie piszą tj. że warto mieć odprowadzenie wentylacji z szafki w kuchni w której jest śmietnik.

    @triange Pytanie czy te zmiany po adaptacji już np na pietrze można zrobić samemu, bo tam chyba są same ścianki działowe?

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nella19

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-286
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za Wasze odpowiedzi
    Wiem wiem, że zmiany to każdy robi pod siebie ale wiecie ile ludzi tyle opinii i zdań, a ja bardzo lubię słuchać innych argumentów za lub przeciw, a pózniej wybieram z tego wszystkiego najlepszą opcję dla nas
    Od wczoraj zastanawiam się jeszcze czy nie zamienić pokoju 2/5 na łazienke a z łazienki i pralni zrobić pralnio-suszarnię , co myślicie dobry to pomysł, żeby tam była akurat łazienka czy będzie to ustawne ( drzwi balkonowe chciałabym zostawić ) i czy nie będzie zimniej skoro garaż niżej jest ?
    Byłam dziś w gazowni , okazało się , że bez problemu pociągną gaz ziemny od jednego punktu mają 180 metrów, a od drugiego 106 m koszt stały 2260,25 zl. czas oczekiwania do 13 miesięcy , dla nas ok także z tego wynika,że będziemy mieli ogrzewanie i wode na gaz oprócz tego marzy nam się kominek więc zrobimy, ale bez płaszcza wodnego.
    Cały czas myślę intensywnie o tych oknach dachowych i nie wiem jak będzie dla nas lepiej ?
    A może lepiej zrobić je trochę krótsze, a szersze ???

    Aha i jeszcze jedno czy podnosicie ściany kolankowe ?

    A które z takich zmian musi nanieść architekt , a które wystarczy zmienić w czasie budowy ?

    Proszę o wskazówki i Wasze opinie

    Pozdrówki

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stanislaw-darlena

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-173
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    zastanawiałem się nad oknami połaciowymi czytając powyższe wpisy i utwierdzam się w przekonaniu że połaciówki zostają tak jak w projekcie a przemawiają za tym 3 argumenty: w projekcie okna połaciowe mają mieć współczynnik 1,3 a zatem są energooszczędne, nie bedą stanowić mostka termicznego ( zresztą nie dajcie się Państwo zwariować, dom to nie termos a jak termos to bardzo źle... drugi argument że bez okien połaciowych będzie trochę mniej przestrzennie, lekko, przyjemnie z punktu widzenia samopoczucia człowieka we wnętrzu, a trzeci argument to elewacje- okna połaciowe zostały fajnie rozłożone po 3 sztuki symetrycznie na elewacjach front/ogród i tworzą fajną kompozycje na dachu..

    pozdrawiam serdecznie!

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał nella19 Zobacz post
    Hej wszystkim
    Przeglądałam projekt DARLENA XL przez weekend i zastanawiamy się nad kilkoma zmianami, mianowicie :

    1) wyburzyć ścianki między kuchnią a spiżarką;
    Jeśli nie potrzebujecie miejsca gdzie można na szybko wrzucić zakupy i "posprzątać" w razie nieoczekiwanej wizyty usuńcie spiżarkę i zabudujcie całą ścianę, to fajnie wygląda, zwiększycie kuchnie a miejsca na rzeczy będzie sporo

    2) drzwi 3m przesuwne na taras chcielibyśmy żeby zaczynały się od poczatku ściany od lewej i były na ok.4 do 4,5 m;
    -może być drogo szczególnie w przypadku okien hst. zadzwoncie do pierwszej lepszej firmy może na szybko coś wycenią.
    -ciężej meble wstawić jeśli wszędzie szyby

    3) drzwi mniejsze otwierane ( bądz przesuwne) które się znajduja na lewej ścianie ( bliżej kuchni ) zrobić jako jedną wielką szybę- nieotwieraną takie duże przeszklenie ;
    -jak masz duża działkę to takie przeszkelnia są fajne.
    - jeśli masz okna od nasłonecznionej strony sugerowałbym rolety zewnętrzne. może latem grzać. generalnie 3m szerokości to już sporo wg mnie

    4) schody żelbetowe napewno chcemy;
    my tak samo

    5) rekuperacja mechaniczna raczej ;
    ciągle się wahamy.. póki co najtrudniejsza decyzja

    6) czy nie powiększyć troszkę pralni kosztem pokoju nr 5 ? ;
    zależy od wielkości rodziny i ilości prania... zawsze można na suficie podwiesić suszarkę a na chemię domową powinno wystarczyć jak jest. ale to w trakcie budowy zobaczysz jak juz sie poczuje te gabaryty domu.

    7) zastanawiamy się czy nie zrezygnować z okien dachowych we wszystkich czterech sypialniach i ewentualnie poszerzyć drzwi balkonowe ? ;
    w częściach północnej i wschodniej sugerowałbym zostawić jeśli to zwykłe pokoje a nie garderoby.

    myślałam również gdyby zrezygnować z okna dachowego nad schodami to czy da rade w ścianie zrobić okno ? ;
    nad tym nie myślałem. zostawiamy jak jest.

    9) dodatkowo chcemy odkurzacz centralny;
    dla mnie troche zbędny wydatek. roboty sprzątające już są coraz tańsze. za 5-10 lat kto wie, czy nei będą jeszcze zmywać naczyń i wynosic śmieci

    10) nie wiem czy uda się zrobić drzwi przesuwne chowane w ścianie między kuchnią a salonem ? ;
    nie wiem bo tam ściana nośna to może być problem..

    11) drzwi chowane w ścianie za TV żeby można było również zamknąć salon w razie potrzeby.
    pomysł godny rozważenia w trakcie budowy, myślę, że do zrobienia.


    Co myślicie o naszych pomysłach ??? Proszę pisać szczerze, bo jutro wybieram się do architekta i muszę być pewna, a tak ciężko podjąc takie decyzje na całe życie. Nie chciałabym pózniej żałować ,że np. mogłam zostawić okna dachowe. Im więcej uwag tym lepiej dla nas Proszę pisać i się nie krępować Pozdrawiam ciepło z Opola

    Hej nella19
    moje odpowiedzi powyżej.


    Czy ktoś z państwa pytał może swojego architekta o nachylenie schodów? czy będą wygodne i nie są strome może ktoś gdzieś używał podobnych?


    pzdr.
    MM928

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    naszachata2017

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    będziemy mieć hst na 4,5 metra w salonie koszt około 13-15 tys tego okna... efekt jest super. podzielone na dwie części.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam, ja z innej beczki. Czy ktos sie orientował jak wyglada sprawa z rekuperacja / podłogówka jesli by to wziasc odrazu razem z projektem ?
    Troche sie naczytalem że podłogówke to powinno sie projektowac dopiero po okresleniu zapotrzebowania na cieplo itp.

    I druga sprawa czy ktos rozwaza przeliczenie projektu tak zeby postawic go z SILKI 18 ? Po zewnatrznej stronie scian fundamentowych ? ( zawsze to troche m2 przy zastosowaniu takiej samej grubosci izolacji).

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    naszachata2017

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    jak rozwiązujecie kwestie kominka - czy w oryginalnym układzie wkład kominkowy leier + obudowa nie zajmie on za dużo miejsca w salonie/jadalni ??

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar HomeTec
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem zainteresowany zakupem tego projektu i oczywiście budową tego domu.
    W związku z zainteresowaniem tym projektem mam pytanie do budujących na tym forum.
    Czy może ktoś udostępnić mi na priv listę materiałów niezbędną do SSO lub najlepiej SSZ ?
    Chodzi mi o sporządzenie kosztorysu wstępnego na tej podstawie i porównanie z innym projektem który nas interesuje.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nella19

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-286
    Posty
    7

    Domyślnie

    MM928
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi
    Pozdrawiam ciepło

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Focuss

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-410
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Ponieważ poważnie zastanawiam się nad budową tego domu mam pytania do osób które już budują lub kupiły projekt. Czy jest szansa dostać skan lub zdjęcia kondygnacji, elewacji, dachu oraz zestawienie materiałów. Przed zakupem chciałbym sobie popytać wykonawców odnośnie cen tak bym mógł oszacować budowę i wykończenie takiego domu a niestety nigdzie nie mogę znaleźć takich materiałów
    Chcę budować dom bez wykuszu ten co ma 144m2.

    Jeżeli będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś zechce mi pomóc...

    Jeżeli ktoś jest z Krakowa lub okolic to mogę nawet podskoczyć i sam na budowie kliknąć sobie kilka zdjęć z projektu żeby nie zajmować czasu

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam wszystkich po dłuższej przerwie
    u nas sprawy maja się następująco:
    1. we wtorek byliśmy odebrać w starostwie odrolnienie części działki (ponieważ budujemy się na ziemi klasy III b )- decyzje uzyskaliśmy teraz poszło to do wydziału budownictwa wiec jesteśmy już na ostatniej prostej dalej czekamy na PNB
    2. z istotnych kwestii mogliśmy się domyśleć że tak będzie ale nie wyszło Enea nas wykiwała i okazało się ze do maja nam prądu budowlanego na działce nie podłączą , a firma wchodzi najpóźniej 1 06 2017 ale nie poddaliśmy się musimy kupić agregat prądotwórczy ... przestroga dla innych budujących sprawy z prądem najlepiej załatwiać już rok wcześniej
    3. po rozmowie ze znajomym okazało się że pożyczy nam swoje stemple do stropu , więc tu chociaż odchodzi nam wydatek
    4. w przyszły weekend będziemy mieć garaż blaszany na działce
    więc trochę się dzieje ale nadal czekamy na starostwo

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	materiły budowlane zestawienie.jpg
Wyświetleń:	729
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	385519Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	materiały budowlane 2 zestawienie.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	385520Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sytop TERIVA materiał.jpg
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	385521


    zestawienie naszych materiałów budowlanych

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    oczywiście nie wszystkie ale to co udało mi się znaleźć w laptopie pozdrawiam

  15. #55
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Focuss

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-410
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał triage Zobacz post
    oczywiście nie wszystkie ale to co udało mi się znaleźć w laptopie pozdrawiam
    Bardzo dziękuję za pomoc...

    Jeżeli było by to jeszcze możliwe to czy mógłbyś mi zrobić zdjęcie z projektu, fundamentów, zestawienie stolarki (jeżeli jest), zestawiania stali - wystarczy tylko ilość ton,

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    naszachata2017

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    triage - a nie masz jak prądu pożyczyć od sąsiadów - my tak zrobimy lecz wykonawca SSO nie naciska by prąd był mega konieczny - raczej przy SSO rzadko będzie potrzebował. Zapytaj - może oni mają agregaty ...

    // u nas woda, gaz do przodu powoli = prąd nadal w miejscu....

    umowa na SSO / 55 tys robota - z dachem . start VII

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Focuss

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-410
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc to jutro siadam do liczenia...

  18. #58
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nella19

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-286
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie Wszyscy
    Z dobrych wiadomości to tak: geodeta oddał nam mapke we wtorek ( trwało to 3 tygodnie ), projektant nanosi zmiany ( ma potrwać 2-3 tygodnie, pózniej jeszcze PNB max 60 dni, ale z reguły 30 dni ) , zdecydowaliśmy się w końcu na powiększenie drzwi przesuwnych z 3 na 4 metry (ale będą zaczynały się od poczatku lewej ściany ) i będą składały sie z dwóch skrzydeł prawe będą przesuwne, te drzwi na 270 cm w jadalni robimy jedną tafle szkła, z pokoju 2/5 na górze robimy pralnio-suszarnię, a łazienkę powiększamy o małą pralnie poprzez wyburzenie ściany, wyburzamy ściankę między spiżarką a kuchnią ( będzie jedna duża kuchnia ) .
    Czekamy na wycenę instalacji gazowej + ogrzewanie podłogowe + 3 grzejniki- drabinki ( 2 łazienki i pralnio - suszarnia ) + słabsze ogrzewanie podłogowe w garażu.
    Wstępna wycena rekuperacji mechanicznej ok 20-21 tys zl.
    Kominek będziemy mieli zwykły tzn. bez płaszcza wodnego.
    I teraz te niefajne wiadomości, mianowicie :
    Firma, która miała nam stawiać SSO , niestety właściciel ma problem z sercem i powiedział , żebym poszukała sobie kogoś innego i nie ukrywam, że jesteśmy w kropce ( żeby brzydko tu nie pisać ). Nie znamy innego murarza z prawdziwego zdarzenia ( z polecenia ) tzn. mamy jednego , ale ma dopiero termin na listopad . W związku z tym chciałabym się dowiedzieć jeśli posiadacie fachową wiedzę gdyby zacząć budowe w okolicach połowy pazdziernika to jest możliwe skończyć listopad/grudzień SSO ? Czy w tych miesiącach budowa ma w ogóle sens ?
    Aha ponieważ podnosimy ścianę kolankową o 40 cm to teraz pytanie czy zostawić 3 metry wysokości na poddaszu, które robi się automatycznie poprzez podniesienie tejże ścianki czy przeliczać , żeby wrócić do wysokości jaka jest teraz ok 2,60 m ? Co uważacie jak będzie lepiej ? A jak z ogrzewaniem czy te 40 cm wysokości więcej na całej górze to dużo większe koszta będą ?

    Pozdrawiam serdecznie życząc wszystkim słonecznego weekendu
    nella19
    Ostatnio edytowane przez nella19 ; 31-03-2017 o 16:19

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Focuss

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-410
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witajcie jeszcze raz, bo właśnie bawię się z wymiarowanie wszystkiego do wyceny i brak mi jednej rzeczy Czy podesłał by mi ktoś jeszcze rzut dachu? Z góry wielkie dzięki.

  20. #60
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stanislaw-darlena

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-173
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja pytałem w Domplanie i ze względu na ochronę praw autorskich nie można w internecie udostępniać materiałów, zrozumiała sprawa, jest to własność intelektualna. Także Panie Fokus, niech Pan kupi projekt jak każdy zamiast prosić o kolejne rysunki, szacunek kosztów jest dostepny w Domplanie ktoś podawał na tym forum wycenę SSZ zbliżoną do szacunku kosztów pracowni. Mi też wychodzi podobnie z moich laickich wyliczeń.
    pozdrawiam serdecznie.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony