dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 116
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    hej wszystkim.....

    ogłaszam że mamy pozwolenie na budowę , możemy teraz przystąpić do kolejnego etapu -kredyt

  2. #82
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michalzyl

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Milicz
    Kod pocztowy
    56-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam ,
    My z żona tez szukamy jakiegoś fajnego nie za dużego domku i na ta chwile odpowiada nam Darlena . Wstępnie był Party
    Traige gratuluje PNB teraz to już pójdzie z górki. Mam w związku z tym projektem/budowa kilka pytań , jesli masz chęc pomocy to proszę napisz na moj e-mail . Nie chce tutaj zaśmiecać forum zbędnymi informacjami ale samymi przydatnymi watkami ... pozdrawiam i dzięki Michał [email protected]

  3. #83

    Domyślnie

    Dobry wszystkim. My co prawda dopiero na etapie planowani budowy, ale projekt Darlena bardzo nam odpowiada.
    Wrzucam poniżej plany po wstępnych zmianach. Rodzina 2+2, wiec konieczne są dwa pokoje dla dzieciaków plus sypialnia rodziców.
    Oczywiście dwie łazienki, żeby się nie pozabijać o kibel czy lustro przed wyjściem z domu
    Dodałem tez pralnie na pietrze, mała, ciasna, ale ma być miejscem na pralkę, pranie, magazyn czystej pościeli i ręczników - nie będą się waląc po innych pomieszczeniach.
    Na dole rezygnacja ze spiżarni - za to więcej szafek w kuchni i szafka w wiatrolapie.
    Salon i kuchnia jeszcze do zastanowienia. Nie pasuje mi "siedzenie w kuchni" przy telewizorze, wiec muszę zrobić burze mózgów jak to wydzielić z sensem.

    Baza projektu to wersja XL, bez zmian obrysu.
    Ale po zrobieniu domku w 3D i widoku ścianki kolankowej na 80cm wiem na pewno, ze trzeba ja podnieść...


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	darlena_pietro.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	388311
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	darlena_parter.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	388312

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    Skubik

    Mam pytanie do Ciebie, jakiego programu używasz do wizualizacji 3D, ja zrobiłem a raczej robię w Sketchup jak skączę to zapodam do wglądu dla fanów Darleny
    Jak skączyłeś to chętnię obejrzę. Ja robię projekt Darleny XL z wykuszem w sumię się dużo nie różni. Moje rozmieszczenie jest w sumię podobne do twojego parter identyczny trochę inaczej mam piętro bez dodatkowej łazienki jak u Ciebe.
    Jedna uwaga po powiększeniu pokoju zmieniłeś pozycję wentylacji z kuchni no chyba że rezygnujesz i będziesz miał rekuperator to OK

  5. #85

    Domyślnie

    Używam pCon Plannera, oparty na CADzie. Używam go w pracy wiec trochę ogarniam - jest darmowy i ma gotowe biblioteki mebli katalogowych itp.

    U nas planuje rekuperator, wiec nie przejmuje się kominami. Kominek tez jest jeszcze w fazie zastanawiania się. Nie pasuje mi jego położenie - ścianka od schodów musi być bardzo wysunięta, żeby nie kolidował ze ściankami na pietrze, a wolałbym jednak bardziej otworzyć salon na korytarz i schody.

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Volume

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam,
    jesteśmy na etapie wyboru projektu. Obecnie nr 1 to Darlena, nr 2 Dom w Jabłonkach 12 (G2). W Darlenie planujemy parę zmian, o których tutaj jeszcze nikt nie wspominał. Najważniejszą rzeczą, jest takie usytuowanie łazienki na parterze, aby miała okno. Chcemy zrobić ją w miejscu spiżarni. Spiżarnię natomiast przenieść pod schody i zrobić pod nimi zejście do pomieszczenia, które nie zostanie zasypane podczas robienia fundamentów. Okno w kuchni, chcemy aby zachodziło na sąsiednią ścianę. Na dachu od przodu domu lukarna. To są te większe zmiany, jest jeszcze kilka, o których napiszę ew. później.

    Co o tym sądzicie? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Volume ; 16-05-2017 o 11:22 Powód: zdjecie

  7. #87
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lotnik_

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-298
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    nas również urzekł projekt Darlena XL z wykuszem.
    Dotychczas poruszone zostały ważne kwestie jednak mam do Was pytanie o:

    - Jakie paliwo do ogrzewania waszego domu rozważacie ? (Gaz, Paliwo stałe, pompa itp...)
    - Jaką metodę ogrzewania ? (podłogowe, grzejniki etc...)
    - Jaką moc pieca szacujecie dla ogrzania Darleny ? Czy 8 kW wystarczy ? Dom spełnia normy 2017...


    dzięki za Wasze odpowiedzi! Pozdrawiam

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar triage
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam ,
    jutro przyjeżdża geodeta będzie wytyczał nam budynek na działce w przyszłym tyg wchodzi ekipa zacznie się dziać ... eh

    w weekend zamierzamy postawić na działce garaż i podłączyć pod licznik - rozmawialiśmy jednak z sąsiadem i zgodził się udostępnić nam prąd
    na początku przyszłego tygodnia musimy zamówić jeszcze wc i co ruszamy........

    a jak tam u was

    pozdrawiam

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Volume Zobacz post
    Witam,
    jesteśmy na etapie wyboru projektu. Obecnie nr 1 to Darlena, nr 2 Dom w Jabłonkach 12 (G2). W Darlenie planujemy parę zmian, o których tutaj jeszcze nikt nie wspominał. Najważniejszą rzeczą, jest takie usytuowanie łazienki na parterze, aby miała okno. Chcemy zrobić ją w miejscu spiżarni. Spiżarnię natomiast przenieść pod schody i zrobić pod nimi zejście do pomieszczenia, które nie zostanie zasypane podczas robienia fundamentów. Okno w kuchni, chcemy aby zachodziło na sąsiednią ścianę. Na dachu od przodu domu lukarna. To są te większe zmiany, jest jeszcze kilka, o których napiszę ew. później.

    Co o tym sądzicie? Pozdrawiam
    Witam, wszystkich którym również przypadł do gustu projekt Darlena / Darlena XL.
    Po powyższym wpisie widać że gusta i oczekiwanie wobec wymarzonego domu potrafią się powtarzać. Nam również z wielu setek oglądanych projektów spodobał się projekt Darlena i alternatywnie Dom w Jadłonkach 12 (G2). Co do zmian w projekcie to ja również planuję zamianę miejscami spiżarni z łazienką na dole (zależy mi na oknie w łazience) W związku z tym mam pytanie, Volume gdzie planujesz wejście do łazienki? Z salonu? Trochę krępujące użytkowanie dla gości. Czy z wiatrołapu? Tu z kolei wyjście z pod prysznica do teoretycznie słabiej ogrzewanego pomieszczenia. Nie do końca rozumiem też pomysł umieszczenia spiżarni "w fundamentach" Możesz dokładniej opisać to rozwiązanie.
    Jeśli chodzi o adaptację poddasza to spodobał mi się pomysł zrobienia na poddaszu 3 sypialni (tyle jest dla nas wystarczające + niezbędny pokój na dole) i dużej garderoby a przy okazji likwidacji jednego okna (tniemy koszty )
    Zastawiam się również nad wykuszem i balkonem na piętrze. Czy waszym zdaniem są niezbędne? Zawsze lepiej wyjść na taras i ogród niż balkon. Balkon tylko dla prania Jeśli już wykusz to zostawiłbym tylko duże środkowe okno ( w naszym przypadku idealnie na zachód i ok 30 metrów do najbliższych zabudowań więc cień nam nie grozi)
    Zastanawia mnie również umiejscowienie kominka, znam opinie kilku wybudowanych już znajomych że kominek i telewizor na jednej ścianie nie do końca się sprawdzają. Zastanawiam się nad przeniesieniem go na ściankę przy kuchni, przy okazji wspólny komin dla kuchni, łazienki i kominka ale komplikuje to układ poddasza
    I tu okazuje się że po wielu godzinach oglądania i wybierania projektu znajdujemy ten idealny...............który trzeba zmienić w nastu miejscach ;-(
    W tym momencie okazuje się że w Jabłonkach 12 bardziej spełnia nasze oczekiwania: łazienka z oknem, kominek nie obok telewizora, spiżarnia na swoim miejscu ...........tylko poddasze przydałoby się inaczej zaadaptować (w Darlenie bardziej mi się podoba) ale z kolei w Jabłonkach jest znacznie bardziej ustawne dzięki znacznie wyższej ściance kolanowej (155 zamiast 80 cm przy mniejszej powierzchni zabudowy) a wykusz / balkon zawsze można doprojektować / dorysować.

    Jako że czas nagli (w przyszłym tygodniu chcemy spotkać się z architektem) proszę o możliwie jak najwięcej porad i opinii.
    Z góry dziękujemy i pozdrawiamy MDPKK
    Ostatnio edytowane przez kdawidk ; 24-05-2017 o 18:28

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Volume

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam,

    jeśli chodzi o wejście do toalety, to tak, od strony salonu. Obok chcemy dać kominek (między łazienką a kuchnią) - też nam się nie podoba kominek na ścianie z np. telewizorem lub ew. sofą. Ogólnie mamy ok. 14 zmian - jutro jadę do architekta, zapytać o możliwość wprowadzenia tych zmian. Jeśli chodzi o balkon, to wg opinii od znajomych, miejsce na stojącą wodę po deszczu, wieczne zacieki i problemy. Też wolimy wyjść na taras. Spiżarnię chcemy umieścić pod schodami (wejście drzwiami na wprost z salonu) i ew. podczas murowania fundamentów, danej części nie będziemy zasypywać i wylewać na niej stopu, tylko pozostawimy część wolną, do której będzie można zejść po schodkach (ok. 4 szt.). W ten sposób spiżarnia się powiększy. Znajomi taką mają w innym projekcie zrobione i rewelacja. Chcemy jeszcze przesunąć drzwi w tarasie o 40 cm, tak aby nie zaczynały się od razu od ściany. Wejście do garażu od tyłu i likwidacja jednego okna w garażu Skrócenie ściany oddzielającej salon od schodów do 4m. Po wizycie u architekta napiszę, co można a co raczej ciężko. Mamy też zrobiony projekt z lukarną na dachu - mogę przesłać na prywatnego maila. PZdr.

  11. #91

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Na wstępie dzięki za szybką odpowiedź.
    Volume wysłałem maila na PV chętnie obejrzę kolejny projekt.
    Widzę że potwierdza się to co pisałem......znajdujesz projekt idealny a potem....14 zmian.
    Teraz rozumiem wizję l spiżarni.
    Co do przeniesienia kominka to z tego co próbowałem samemu wyrysować to komin na poddaszu wypadnie w drzwiach do sypialni 2. Trzeba pokombinować z drzwiami do sypialni ale pewnie jest to do zrobienia
    Napisz po wizycie u architekta i zdradź sekrety kolejnych zmian
    . Kiedy planujecie ruszyć z budową? My chcieliśmy mieć SSO lub SSZ w tym roku ale sprawdzona jakościowo i cenowo ekipa budowlana ma napięty harmonogram na ten rok
    Co myślisz o jablonkach 12 g2 który spełnia większość naszych wymagań?
    Pozdrawiamy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20170525-074806.jpg
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	389865  

  12. #92
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stanislaw-darlena

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-173
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam Państwa!
    z ciekawości przyjrzałem sie projektowi W jabłonkach 12 i utwierdzam się w przekonaniu, że Darlena to znacznie lepszy wybór. Co mi sie nie podoba w domu w jabłonkach to parę rzeczy ale zwłaszcza rzuciło mi się w oczy,że pokoik na parterze jest malutki i nie ustawny, 8,3 m2 i to jeszcze z tym małym korytarzykiem w środku, naprawde nieustawne maleństwo. Wiatrołap i spiżarnia małe jak w bloku, kuchnia bez możliwości zamknięcia i z oknem narożnym które ciężko umyć, trzeba się wspinać na blaty (za młodu ok, ale potem tragedia...), schody na srodku salonu (oglada się telewizor a tu dzieciaki z kolegami latają przed nosem). Na poddaszu długi ciemny korytarz. W Darlenie jest to wszystko jednak bardziej przemyslane i lepiej poukładane. W Darlenie masz niższą ścianke kolankową ale szerszy rozstaw murłat co daje zbliżone proporcje poddasza.
    Ja wybrałem Darlene i uważam że to najlepszy projekt pod względem funkcjonalnym. takie jest moje zdanie rzecz jasna
    pozdrawiam serdecznie.

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Volume

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kdawidk Zobacz post
    Witam ponownie.
    Na wstępie dzięki za szybką odpowiedź.
    Volume wysłałem maila na PV chętnie obejrzę kolejny projekt.
    Widzę że potwierdza się to co pisałem......znajdujesz projekt idealny a potem....14 zmian.
    Teraz rozumiem wizję l spiżarni.
    Co do przeniesienia kominka to z tego co próbowałem samemu wyrysować to komin na poddaszu wypadnie w drzwiach do sypialni 2. Trzeba pokombinować z drzwiami do sypialni ale pewnie jest to do zrobienia
    Napisz po wizycie u architekta i zdradź sekrety kolejnych zmian
    . Kiedy planujecie ruszyć z budową? My chcieliśmy mieć SSO lub SSZ w tym roku ale sprawdzona jakościowo i cenowo ekipa budowlana ma napięty harmonogram na ten rok
    Co myślisz o jablonkach 12 g2 który spełnia większość naszych wymagań?
    Pozdrawiamy.
    Witam,

    maila na PV nie mam... Jak coś proszę o wiadomość na [email protected]. Co do zmian napiszę wieczorem. Teraz brak czasu na więcej pisania

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Volume Zobacz post
    Witam,

    maila na PV nie mam... Jak coś proszę o wiadomość na [email protected]. Co do zmian napiszę wieczorem. Teraz brak czasu na więcej pisania
    Witam,
    Przesyłałem adres na PV za pomocą forum, być może coś źle zrobiłem. Tym razem wysłałem tradycyjnie na maila.
    Jeśli znajdziesz czas wieczorkiem to napisz o pozostałych zmianach. Z zainteresowaniem przeczytam wszystko rano (w nocy pracuję)
    Ciekaw również jestem co architekt na zmiany, czy da się wszystkie wprowadzić np, przeniesienie kominka.

    Pozdrawiam.

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Volume

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    12

    Domyślnie

    Po wizycie u projektanta nadal nie jesteśmy jeszcze do końca zdecydowani. Koszt projektu plus wszystkie opłaty u architekta to łącznie 8 tys. Nic sam nie muszę załatwiać itd.Tylko podpisy pod dokumentami. Jeśli chodzi o kominek to ciężko architektowi to powiedzieć na podstawie tylko takich danych jakie mam. Jak będzie projekt, to łatwiej...gorzej jak się okaże że się nie za bardzo da... Cały czas również analizujemy w Jabłonkach 12 G2. Pokój na dole jest dla nas troszkę za mały. Myślimy nad zmniejszeniem kotłowni i powiększenie o ok. 40 cm pokoju.

  16. #96

    Domyślnie

    Witam.
    Dość szczegółowe rysunki wysyłane gratisowo przez Extradom to za mało?
    Faktycznie w Jabłonkach jesli chodzi o umieszczenie kominka i komina na poddaszu temat jest prostszy.
    Niestety tak jak pisał kolega Stanisław-Darlena gabinet/pokój na parterze jest bardzo mały. Przesunięcie ściany trochę go powiekszy, niestety nadal pozostanie korytarzyk w wejściu. Chyba że podobnie jak w Darlena przenieść łazienkę w miejsce spiżarni?
    Dodatkowo moim zdaniem w Jabłonkach całe poddasze jest do przeprojektowania.
    Coś czuję że czeka nas weekend intensywnego myślenia nad projektem.
    Nam po glowie chodzi również wejście do łazienki jak w projekcie Vincent. Normalnie klęska urodzaju z tą ilością projektów.
    Na koniec jeszcze tylko jedno pytanko, czy schody nie wydają się Wam zbyt wąskie? Generalnie najczęściej schody w różnych projektach mają od 180 co do nawet 250 cm. W Jabłonkach 238 cm a w Darlenie 190 cm.

  17. #97
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Volume

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lotnik_ Zobacz post
    Witam wszystkich,

    nas również urzekł projekt Darlena XL z wykuszem.
    Dotychczas poruszone zostały ważne kwestie jednak mam do Was pytanie o:

    - Jakie paliwo do ogrzewania waszego domu rozważacie ? (Gaz, Paliwo stałe, pompa itp...)
    - Jaką metodę ogrzewania ? (podłogowe, grzejniki etc...)
    - Jaką moc pieca szacujecie dla ogrzania Darleny ? Czy 8 kW wystarczy ? Dom spełnia normy 2017...


    dzięki za Wasze odpowiedzi! Pozdrawiam
    My zakładamy ogrzewanie podłogowe, dół i góra. Piec gazowy. Zastanawiamy się również nad komikiem z nawiewami (z turbiną). W jesienne wieczory podobno bardzo się przydaje. Nad mocą pieca się nie zastanawiałem. Specjalista pewnie doradzi. Pzdr

  18. #98
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Volume

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kdawidk Zobacz post
    Witam.
    Dość szczegółowe rysunki wysyłane gratisowo przez Extradom to za mało?
    Faktycznie w Jabłonkach jesli chodzi o umieszczenie kominka i komina na poddaszu temat jest prostszy.
    Niestety tak jak pisał kolega Stanisław-Darlena gabinet/pokój na parterze jest bardzo mały. Przesunięcie ściany trochę go powiekszy, niestety nadal pozostanie korytarzyk w wejściu. Chyba że podobnie jak w Darlena przenieść łazienkę w miejsce spiżarni?
    Dodatkowo moim zdaniem w Jabłonkach całe poddasze jest do przeprojektowania.
    Coś czuję że czeka nas weekend intensywnego myślenia nad projektem.
    Nam po glowie chodzi również wejście do łazienki jak w projekcie Vincent. Normalnie klęska urodzaju z tą ilością projektów.
    Na koniec jeszcze tylko jedno pytanko, czy schody nie wydają się Wam zbyt wąskie? Generalnie najczęściej schody w różnych projektach mają od 180 co do nawet 250 cm. W Jabłonkach 238 cm a w Darlenie 190 cm.
    Wydaje nam się, że 190 cm jest ok. Za bardzo już nad tym się nie zastanawialiśmy. I tak innych zmian mamy już sporo

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Volume

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziś udało mi się odwiedzić kolejnego architekta. Wg niego z przeniesieniem kominka i zarazem komina, na ścianę przy kuchni może być ciężko... Reszta zmian o których pisałem jak najbardziej do zrealizowania i z dużym sensem (tak potwierdził zaproponowane zmiany architekt). Trochę pracy ale da się podobno wszystko pozostałe zrobić. Jeśli chodzi o kominek, to arch. zasugerował, że może komin zostawić jak jest, a kominek ustawić na ścianie w lewo przy tv, a nie na wprost stołu. Jest to jakieś wyjście gdyby się nie udało przenieść na ścianę przy kuchni. Tak ogólnie, to teraz zastanawiamy się również nad sensem kominka? Czy ktoś ma ew. jakieś za i ew. przeciw, którymi chciałby się podzielić... Byłbym wdzięczny za sugestie.Pzdr.

  20. #100

    Domyślnie

    Dla mnie kominek jest obowiązkowy. Szybciej z telewizora zrezygnuje niż z kominka. Zawsze marzyłem o kominku. Nawet na zimowe wypady rezerwowałem apartament lub domek z kominkiem.
    Jak już tu jestem spytam...Co myślicie o dachu bez okapu? Podobny jak w projekcie Vincent. Jestem w delegacji i po drodze mocno się rozglądałem i coraz więcej takich domów widać. Muszę przyznać że bardzo podoba mi się podobają takie dachy.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony